job job job job job               job ارزjob job

مهاجرت به آلمان، باید و نبایدها

Auswanderung

ایرانبیلد IranBild : آلمان سرزمین رویاهای خیلی هاست و بسیاری در سراسر جهان آلمان را بهترین کشور دنیا می دانند و دوست دارند به آلمان مهاجرت کنند واقعیت این است که همه  دنیا آلمان را دوست دارند ولی آلمان کسی را دوست ندارد. این تیتر یکی از روزنامه های آلمانی بود وقتی برای چندمین سال پیاپی به عنوان محبوب ترین کشور جهان انتخاب شد. شما بعنوان مهاجر و خارجی هرگز در آلمان مورد استقبال نیستید همیشه به چشم منفی و مزاحم دیده خواهید شد و بهترین مشاغل را هم داشته باشید درجه دو هستید. مهمان ناخوانده، ناخواسته و خود چسبانده خواهید بود. بزرگترین معضل زندگی در آلمان خارجی بودن است آلمانی ها خارجی ها را دوست ندارند چه برسد اروپایی نباشی و رنگ چشم و پوستت هم فرق کند. غربت آلمان از هر جای دیگر جهان سخت تر و سنگین تر است. آمریکا کشورهای که زبان آنها انگلیسی است و جنوب اروپا و هر جای دیگر دنیا مردمش با شما نزدیک خواهند شد شما در فرهنگ شان آمیخته و عجین می شوی و مردم آن کشورها شما را بالاخره می پذیرند اما در آلمان بسختی حتی ممکن است پنجاه سال زندگی کنی باز مهمان ناخوانده هستی. در مجموع غربت کشورهای انگلیسی زبان برای ایرانی ها کمتر است.

آلمانی ها حتی با خودشان قهر هستند و حتی با دیگر مردم اروپا رفتار متکبرانه دارند. دوست پیدا کردن در آلمان از کارهای بسیار سخت هست همیشه یک فاصله خاص از طرف آنها وجود دارد. در آلمان خارجی ها با خارجی ها دوست می شوند اما با همه اینها واقعیت این است آلمان بهترین کشور دنیاست از نظر کیفیت زندگی، حرمت انسانی و نظم و دانش و خردپیشگی عمومی. اما از خودت بابد بپرسی آیا این بهشت به تو تعلق دارد؟ پاسخش را بعد از آمدن به آلمان خواهی یافت.

البته بسته به آنکه آدمها آغاز خود را در آلمان چگونه شروع کرده باشند یا چقدر با برنامه حرکت کرده باشند یا چقدر برون گرا یا درونگرا هستند یا در چه سنی هستند شرایط خیلی فرق خواهد کرد و نگاه شما ممکن است عوض شود.

mohajerat

با این حال همه کشورها بویژه ایران باید آلمان را اولویت اول الگوبرداری توسعه خود قرار دهند در دوره کوتاهی که رضاشاه آلمان را الگوی توسعه خود قرار داد  ایران واقعا به مسیر ترفی و موفقیت رفت اما متاسفانه استعمارگران سنتی و رقیبان حسود، مانع تدوام روابط ایران و آلمان شدند.

آلمان واقعا برای زندگی یک بهشت است اما بعد چندسال به شما این احساس دست می دهد شما به اینجا تعلق نداری مردمش تو را نمی خواهند  و آرزو میکردی این شرایط زندگی و این قوانین در کشور خودت جریان داشت.

 برای آمدن به آلمان باید در سن پایین باشی و در سن بالای ۳۰سال تطبیق فرهنگی و یادگیری زبان خیلی سخت تر است بهترین راه مهاجرت به آلمان از طریق ادامه تحصیل است و بعد از اتمام درس براحتی می توانید در آلمان بمانید. قطعا غرب آلمان را برای اقامت و زندگی انتخاب کنید حتی اگر خیلی گران باشد اما بر ای مسافرت به شرق بروید.

notruf

راه دوم مهاجرت، فرار به آلمان از راه های گوناگون و درخواست پناهندگی به بهانه های مختلف است آنچه در اینجا مرسوم است تغییر دین، اقلیت دینی و موضوعات سیاسی  هست باید چند سال در پناهگاه یا هایم Heim بمانی  و راه دیگر اینکه یک میلیونر یورویی باشید و سرمایه وارد آلمان نمایید اما در هر صورت باید بدانید خیلی ها در ایران دار و ندار خود را فروختند و تنها سرمایه زندگیشان اینجا اکنون یک اتاق اجاره ای تاریک کوچک سرد و نمور است و نه بیشتر.

آلمان یک کشور سوسیالیستی هست و هرگز بمانند ایران براحتی پول دار و ثروتمند نخواهید شد. در آلمان گردش های مالی و درآمدها بشدت کنترل می شوند البته همین رمز موفقیت این کشور است. اما نگران نباشید اگر اهل کار باشید و حتی اگر یک کار ساده داشته باشید براحتی و زود به همه چیز می رسید و حتی می توانید از درآمد ماه اول کاری خود یک ماشین بخرید چیزی که در ایران بعد از چند دهه کارگری ساده محال است.

auswanderung-nach-deutschland-1524458

باید غربت سنگین آلمان را در نظر داشته باشبد زندگی در هر کشور دیگر از نظر راحتی و صمیمت با مردم میزبان قطعا بهتر از آلمان است اما هیچ جا در جهان مانند آلمان از نظر کیفیت نظم و قوانین و قوانین حمایتی نیست با اینحال برای خیلی ها در آلمان تحمل رفتار سرد مردم واقعا سخت است. مهاجرانی که در سن پایین به آلمان آمدند و مدرسه و دانشگاه به زبان آلمانی رفتند یا توانستند با یک شانسی با یک آلمانی وصلت کنند شرایط خیلی بهتر است.

اما شما با آمدن به آلمان چیزهایی را از دست خواهید داد که فقط با آمدن به آلمان و در خارج از کشور متوجه خواهید شد آن موقع که با حس نفرت از ایران بیرون آمدید و خیلی زود به حس حسرت تبدیل خواهد شد و قدر خیلی از نعمت ها که اکنون اصلا نه فکرش را می کتید و نه از وجود آنها خبر دارید پی خواهید برد.

می دانم با خواندن این متن یک احساس تناقض در شما ایجاد شده است اما خوب است بدانید اگر چند سال در آلمان زندگی کنید دچار همین تناقض و یک مشکل دیگر هم خواهید شد یعنی اگر بعد از آلمان در هر جای دیگر دنیا زندگی کنید صرف نظر برخورد سرد مردم، هیچ جا، دیگر برای شما مثل آلمان نخواهد شد و اینکه در برزخ قرار می گیرید هم اینکه دوست دارید از آلمان بروید و هم اینکه نمی توانید بروید.

شاید بهتر این باشد کشورمان را به آلمان دیگری تبدیل کنیم تا اینکه یک مهمان ناخوانده در آلمان باشبم اگر در ایران احترام به قانون عادلانه، نهادینه شود و حرمت انسانی ارج نهاده شود قطعا این یک آرزوی محال نخواهد بود آن وقت این آلمانی ها حواهند بود که آرزوی زندگی در ایران خواهند داشت اما باید ابتدا فرهنگ خود را بالا ببریم و ایرانی ها اگر تمرکز بر خرد کنند بسیار با هوش هستند و راه تعالی قانون و حرمت انسانی و اجتماعی و پیشرفت علمی خود را پیدا خواهند کرد.

مهاجرت کانادا

بیشتر بخوانید >

اختصاصی ایرانبیلد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*
7 پاسخ برای“مهاجرت به آلمان، باید و نبایدها

 1. امیر می‌گه:

  ایران هرگز آلمان نخواهد شد حتی ۱۰ درصد!!
  چرا؟
  زیرا آلمان کشور تقریبا تک فرهنگی و تک زبانه و تک قومی است با اتحاد و یکپارچگی که برای خودش یک نمونه است!
  اما در ایران ۷۲ قوم زندگی می کنند!

 2. رویا می‌گه:

  خاهش میکنم بهم بگی اونجا چطور جایی هستش.همسرم مهندس متالوژی هستش.میگه موقعیت شغلی خیلی خوبی اون جا داره.تصمیم گرفتیم به آلمان فک کنیم.هنوز اول اول راه هستیم.کاردرستی میکنیم؟خودم لیسانس روانشناسی هستم.ایااونجا کاربردی داره؟اونجا میشه باایرانیها مقیم المان ارتباط برقرارکرد؟؟؟؟

 3. Larissa می‌گه:

  سلام دوستان. من واقعا بعضی وقتا از این همه زیاده روی توی توصیف مردم آلمان ناراحت میشم. الان ۶ سال که آخن زندگی میکنم و خیلی هم راضی هستم. زمانی که اومدم اینجا میدونستم که سختی های زیادی در پیش دارم و هیچ وقت با یه رویای غیر منطقی اینجا نیومدم حتی الآن هم خیلی اینجا مشکل دارم که بدترین مشکلم دوری از خانواده و وطنه. اما احساس میکنم تصمیم درستی گرفتم چون آدم باید اون چیزی رو که میخواد بطلبه و براش تلاش کنه و سختی بکشه
  واقعا هیچ وقت نباید از سختی های زندگی ترسید. آره اینجا سختی هست اما مهم خودتی که چطوری باهاش برخورد کنی و کنار بیای
  در ضمن من توی آخن برخورد سرد زیاد دیدم که میشه یعنی فرهنگشون اینه ولی واقعا اگه اینو به عنوان فرهنگشون بپذیری میتونی به راحتی بینشون زندگی کنی
  درضمن من برای کریسمس هامبورگ بودم و مردم هامبورگ به طرز باور نکردنی صمیمی بودن
  در آخر هم باید بگم برای مهاجرت همه چیز رو بسنجید و بدونید برای چی میخواید بیاید و با توجه به خواسته هاتون و شرایطتون کشور و شهری که میخواید بهش مهاجرت کنید رو انتخاب کنید نه از روی حرف و ظاهر من احساس میکنم درمورد شهر درست تصمیم نگرفتم ولی کشور چرا اگر هم بشه شهر رو عوض خواهم کرد
  براتون آرزوی موفقیت دارم و میخوام که بدونید واقعا مردم آلمان اینقدر هم خشک و بد نیستن که بعضیا دارن توصیفشون میکنن

 4. Kabarza می‌گه:

  من ۴ ماهه در المان درخواست پناهندگی دادم… چیزایی که میگید خیلیاشونو تاید میکنم
  مثل همین قانون مداریشون یا وظیفه شناسی یا سخت کار کردنشون رو… غیر اینکه میگوید تو المان از دید مردم پذیرفته نمیشوید!
  ما خودمون وقتی به المان اومدیم میدونستیم اقتصاد قوی و شرایط کاری عالی و سیستم اموزشی خیلی خوبه داره… اما واقعا از پذیرفته نشدن تو مردم و برخورد سرد مردم میترسیدیم
  اما واقعیت اینه که برخوردی که با ما دارند به مراااتب بهتر از برخوردی هست که با خودشون دارن!
  بله ارتباط بین خودشان سرد و کم است اما تو شرایط کمک،به همدیگه کمک میکنن! دقیقا برعکس ایران!
  درمورد خندیدن کاملا در اشتباهید! چیزی که بعد از اومدن من به اینجا ازش متعجب شدم خندیدن با صدای بلند مردم تو خیابون هست! هرجا هم میری همیشه با روی باز و خنده جواب میدن
  من فکر میکنم تو توصیف بیشتر صفات خیییلییی زیاده روی کرده اید… من میتونم همه چیزایی رو که دیدم شرح بدم چون خودم با دید کنجکاوانه درمورد رفتاراشون به اینجا اومدم و واقعا دقت کردم

  • iranerbild می‌گه:

   اره قبول دارم شرایط زندگی هرکس فرق داره یکی تنهاست یا در شرق المان هست یا بی پول هست دید هر کس فرق داره لطفا یک مقاله از دید خودت بنویس من لینک میدم به همین صفحه تا مردم بخونند مرسی

 5. […] رویای مهاجرت به آلمان، باید و نبایدها […]


بازگشت به بالا


output_nrpmHy
Reportage
Iran
Iran
Iran
Iran
output_nrpmHy
Greenmatech
notruf

     job