job job job  job        jobjob job  job

قوانین ویزای آلمان

visumschengenantrag

اثر انگشت جهت ویزای شنگن و ویزای اقامت
تذکر مهم برای دانشجویان – دانشجویان دوره دکترا – محققان میهمان: ایجاد چک لیست
تذکر مهم در مورد ویزاهای تحصیلی درازمدت (دانشجویی، دکترا و فرصت های مطالعاتی):
تذکر مهم – باجه های جدید ویزا – چک لیست!!
تذکر مهم برای درخواست کنندگان ویزای تجاری!
سیستم جدید آنلاین: وقت گرفتن برای مصاحبه
اطلاعات مفید برای درخواست ویزا
هزینۀ ویزا
هزینۀ ویزا به یورو دریافت خواهد شد!
ضرورت داشتن گذرنامه

باجه اطلاعات بخش روادید همه روزه از ساعت 8:00 لغایت 10:00 باز بوده و نیازی به گرفتن وقت نیست. روزانه امکان مراجعه حدود 30 نفر وجود دارد – تعیین روزانه این تعداد تنها بر عهده پرسنل آلمانی سفارت می باشد. سفارت آلمان باید در این راستا اشاره نماید که نوبت مراجعه به باجه اطلاعات به ترتیب حضور متقاضیان در سفارت می باشد

توجه: از روز یکشنبه مورخ 24 فروردین 1393، مدارکی که در موارد استثنایی پس از ارایه درخواست روادید از سوی بخش روادید مطالبه می گردند (نقصی مدارک)، می توانند فقط در روزهای کاری سفارت از ساعت 10:00 الی 11:30 تحویل بخش روادید گردند.

توجه! به دلیل افزایش موارد تقلب، روند تعیین وقت مصاحبه برای درخواست صدور روادید شنگن تغییر کرده است. لطفاً در مرحله اول یکی از تاریخ های موجود در سیستم الکترونیکی تعیین وقت را انتخاب و رزرو نمایید. سپس تصویر اسکن شده صفحه حاوی اطلاعات گذرنامه متقاضی(مشخصات، عکس و امضا) را در همان روز به آدرس ایمیل terminbuchung@tehe.diplo.de ارسال نمایید. لطفاً هنگام ارسال ایمیل تصویر گذرنامه، تاریخ و زمان مصاحبه رزرو شده را هم در ایمیل ذکر نمایید. تنها پس از دریافت تصویر اسکن شده گذرنامه، وقت رزرو شده برای مصاحبه قطعی می گردد. وقت های رزرو شده ای که تصویر گذرنامه مربوطه در همان روز رزرو دریافت نشده باشند، به صورت خودکار حذف می گردند.

ظرفیت سرورهای سیستم جدید توسعه یافتند تا بتوانند پاسخگوی درخواست ها باشند. چنانچه هنگام گرفتن وقت باز مشکلی پیش آمد، توصیه می شود که دکمه refresh را بزنید تا تأییدیه لازم را دریافت نمایید. از 14 فوریه 2012 (25 بهمن 1390) دیگر امکان باطل کردن وقت های گرفته شده نیست. به همین سبب لطفـا” دقت کنید که زمانی برای گرفتن وقت به سایت سفارت مراجعه نمایید که مطمئن هستید می توانید وقتی را که می گیرید، استفاده کنید و مدارک شما تا آن زمان کامل هستند. لطفا” همچنین دقت کنید که وقتی که برای ارایه مدارک دریافت ویزا می گیرید، باید حداکثر سه ماه پیش از تاریخ سفر شما باشد.

تذکر مهم: اثر انگشت جهت ویزای شنگن و ویزای اقامت

روز سه شنبه دوم اکتبر 2012 برابر با یازدهم مهر ماه 1391 سیستم اطلاع رسانی در منطقه کار خود را شروع خواهد نمود. این بدین معنی است که از این تاریخ کلیه سفارت خانه های کشورهای عضو پیمان شنگن در ایران اقدام به جمع آوری داده های بیومتریک ، یعنی گرفتن اثر انگشت از متقاضیان روادید خواهند نمود.بدین ترتیب از تاریخ دوم اکتبر 2012 برابر با یازدهم مهر ماه 1391 هر کدام از متقاضیان روادید ( روادید شنگن، ترانزیت یا اقامت بلند مدت) به طور اصولی ملزم به دادن اثر انگشت خود به هنگام ارایه درخواست صدور روادید خواهند بود.

تذکر مهم برای دانشجویان – دانشجویان دوره دکترا – محققان میهمان: ایجاد چک لیست

از 21 ماه مه 2012 سفارت برای بالابردن ظرفیت پذیرش یک چک لیست برای متقاضیان ویزای دانشجویی و تحقیقات ایجاد می کند. به همین دلیل اهمیت دارد که شما هنگام گرفتن وقت برای مراجعه به بخش ویزا و ارایه درخواست ویزا ، چک لیست را پرینت گرفته و در محل هایی که برای مدارک لازم در نظر گرفته شده است، علامت بزنید که می توانید آن مدرک را ارایه کنید. شما باید مدارک خود را به ترتیب همان چک لیست تنظیم و مرتب کنید. در مجموع به دو نسخه از مدارک نیاز است. لطفا”دقت کنید که اصل تمام مدارک نیز باید ارایه شود. علاوه بر این باید یک قطعه عکس جدید که شش ماه از تاریخ گرفتن آن نگذشته باشد نیز داشته باشید. عکس باید از نوع عکس های گذرنامه ای باشد.

دقت کنید: اگر حتی یکی از مدارک کم باشد و یا عکس شما قدیمی باشد، به شما اجازه نخواهند داد تا مدارک خود را ارایه نمایید. این مورد درباره بورسیه ها هم صدق می کند.

برای جلوگیری از این که به شما اجازه ارایه تحویل مدارک ندهند، لطفا برگه های اطلاعاتی را دقیق بخوایند و توجه کنید که مدارکتان کامل باشد.

ویزای دانشجویی

تأیید و تصدیق کپی مدارک ایرانی، تذکر برای دانشجوها , PDF 73.61k

چک لیست مربوط به ویزای اقامت , PDF 98.1k

تذکر مهم در مورد ویزاهای تحصیلی درازمدت (دانشجویی، دکترا و فرصت های مطالعاتی):

از اول اردیبهشت ماه ١٣٩١ ویزاهای تحصیلی موافقت شده صرفاً از طریق سایت اینترنتی بخش ویزا با ذکر شماره پرونده اعلام می گردند. در این راستا دیگر هیچ گونه پاسخی نسبت به وضیعت پرونده ها از طریق تلفن و یا پست الکترونیکی داده نمی شود.

نکات مربوط به مصاحبه و دریافت ویزا نیز در این سایت قابل مشاهده می باشند.

پاسخ مثبت درخواست های ویزای دانشجویی، دکترا، قرصت مطالعاتی و پژوهشی

تذکر مهم – باجه های جدید ویزا – چک لیست!!

سفارت در 7 اوت 2011 جهت افزایش ظرفیت دریافت در خواست ها سه باجه جدید علاوه بر باجه های موجود به راه انداخته است که وظیفه اصلی آن ها بررسی اولیه مدارک شما می باشد. برای همین بسیار مهم است که شما برگه چک لیستی را که از ماه آوریل باید متقاضیان پر کنند، چاپ کرده و روی آن در جاهای مخصوصی که در نظر گرفته شده است علامت بزنید که کدام یک از مدارک مورد نیاز را دارید و می خواهید ارایه کنید. مدارک درخواست ویزای خود را باید به ترتیبی که خواسته شده است، مرتب کنید. علاوه براین داشتن یک عکس جدید گذرنامه ای که از گرفتن آن حداکثر شش ماه گذشته باشد، الزامی است.

مهم : اگر مدرکی کم باشد و یا اگر عکس شما قدیمی باشد، شما نمی توایند برای ارایه مدارک خود وارد بخش ویزا شوید. همچنین کسانی هم که زیاد به مسافرت رفته اند، باید این موارد را رعایت کنند

برای این که از ورود شما به بخش ویزا جلوگیری نشود، لطفا” برگه های اطلاعاتی را به طور کامل مطالعه کرده و دقت کنید که مدارک شما کامل باشد.

چک لیست ویزای شنگن , PDF 116.46k

تذکر مهم برای درخواست کنندگان ویزای تجاری!

از هم‌اکنون ، و حداکثر از 15 دسامبر 2011 برای درخواست صدور ویزا برای سفرهای تجاری و بازرگانی ارایه مدارک زیر الزامی است :

اصل دعوتنامه تجاری امضا شده، با ذکر دقیق هدف و طول مدت سفر . اگر هزینه سفر را شخصاً نمی پردازید باید در دعوتنامه ذکر شود که تمام هزینه‌ها طبق ماده 66 الی 68 قانون اقامت بر عهده دعوت کننده است.

گواهی جدید ثبت شرکت دعوت کننده در آلمان و نیز یک کپی گذرنامه از دارنده امضای مجاز.

سایر مدارکی که در برگه اطلاعات ذکر شده است.

سیستم جدید آنلاین: وقت گرفتن برای مصاحبه

وقت برای ارایه درخواست ویزا فقط از طریق سیستم جدید آنلاین امکان پذیر است. از طریق تلفن و یا پست الکترونیک وقت داده نمی شود! لطفا” فقط در صورتی در سیستم ثبت نام فرمایید که مطمئن هستید می توانید در موعد مقرر درخواست خود را ارایه نمایید.

لطفا” فرم ها را با دقت تکمیل نمایید! حتی کوچک ترین اشتباه در شماره گذرنامه و یا نام و نام خانوادگی وارد شده موجب می شود تا به شما اجازه ورود به بخش ویزا داده نشود. استثنا نیز وجود ندارد. این امر برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی بوده و سفارت در این رابطه هیچ گونه استثنایی را نمی پذیرد

توجه:چنانچه همزمان مبادرت به گرفتن چند وقت برای خود نمایید و یا اقدام به ارایه تاییده های جعلی نمایید, این امر سوء استفاده از سیستم تعیین وقت تلقی شده و شما برای مدت طولانی از دریافت وقت محروم خواهید شد. این موارد به نفع اکثریتی می باشد که صادقانه رفتار نموده و مدت زمان انتظار را برای همه متقاضیان کوتاه می نمایید.

بنا به گفته بسیاری از متقاضیان، شرکت های بیمه مدعی گرفتن وقت در قبال دریافت وجه می باشند در صورتی که رسید تعیین وقت ارسال شده برای آنان جعلی می باشد.
به هیچ وجه وقت خود را از طریق شخص ثالث تعیین نفرمایید زیرا تبعات این سوء استفاده متوجه شخص شما خواهد بود.

از طریق لینک زیر می توانید در سیستم تعیین وقت سفارت در خواست وقت مصاحبه نمایید:

سیستم تعیین وقت آنلاین

با مراجعه به  سایت اینترنتی سفارت از آزاد بودن وقتهای مصاحبه اطمینان حاصل فرمایید. تعیین وقت تنها دقایقی از وقت شما را بخود اختصاص می دهد. اندکی تأمل کرده و با دقت نکات ذکر شده را مطالعه فرمایید. چرا که عدم توجه به این نکات ممکن است باعث ابطال وقت شما گردد.

روند تعیین وقت مصاحبه برای درخواست صدور روادید شنگن تغییر کرده استلطفاً در مرحله اول یکی از تاریخ های موجود در سیستم الکترونیکی تعیین وقت را انتخاب و رزرو نماییدسپس تصویر اسکن شده صفحه حاوی اطلاعات گذرنامه متقاضی(مشخصات، عکس و امضاءرا در همان روز به آدرس ایمیل terminbuchung@tehe.diplo.de ارسال نماییدلطفاً هنگام ارسال ایمیل تصویر گذرنامه، تاریخ و زمان وقت مصاحبه رزرو شده را هم در ایمیل ذکر نمایید. تنها پس از دریافت تصویر اسکن شده گذرنامه، وقت رزرو شده برای مصاحبه قطعی می گرددوقت های رزرو شده ای که تصویر گذرنامه مربوطه در همان روز رزرو دریافت نشده باشند، به صورت خودکار حذف می گردندخواهشمند است به نکات مهم تعیین وقت مصاحبه توجه لازم را بفرمایید.

  • برای هر متقاضی باید وقت جداگانه تعیین گردد

استثناء :‌ کودکان زیر ۱۶ سال که به همراه والدین سفر می کنند احتیاج به تعیین وقت ندارند، اما توجه داشته باشید که حضور آنها در روز مصاحبه الزامی می‌باشد

  • همسران و فرزندان خردسال اتباع آلمانی و شهروندان اتحادیه اروپا که در ایران زندگی می کنند برای درخواست ویزای شنگن نیاز به تعیین وقت ندارند. آنها با نشان دادن گذرنامه خود و مدارک لازم اجازه ورود می یابند.
  • جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، هر شخص فقط قادر به گرفتن یک وقت می باشدگرفتن وقت مجدد تنها پس از گذشت یک ماه امکان پذیر استدر صورت عدم مراجعه در موعد مقرر، سفارت این حق را برای خود محفوظ می دارد که سیستم وقت را بمدت شش ماه برای متقاضی مربوطه مسدود نماید
  • عدم کامل بودن مدارک می تواند باعث عدم پذیرش و یا رد درخواست شما گردد. مدارک ذکر شده در برگه های راهنما را حتی در صورت داشتن سفرهای متعدد نیز باید ارائه نمائید. از این رو هم اکنون و قبل از مراجعه، برگه های راهنمای صدور ویزا، موجود در سایت اینترنتی سفارت را جهت اطلاع از مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا و تغییرات احتمالی در مراحل اخذ ویزا، بدقت مطالعه نمایید.

درمرحله‌ء بعد لطفا با توجه به نوع ویزای درخواستی – متناسب با هدف سفر – گزینه صحیح را انتخاب کرده و اقدام به تعیین وقت نمایید، زیرا در غیر این صورت وقت رزرو شده باطل و یا درخواست شما پذیرفته نخواهد شدشما می توانید یکی گزینه های زیر را انتخاب نمایید:

1- ویزای شنگن (اقامت کوتاه مدت)بعنوان مثالسفرهای تجاریبازدید ازبستگان و آشنایان و بازدید از نمایشگاه و کنگره

2- اقامت بلند مدت بعنوان مثالالحاق به خانوادهتحصیل و یا کار در آلمان


اطلاعات مفید برای درخواست ویزا

به موقع در خواست ویزای خود را بدهید! به مدت زمان انتظار توجه نمایید

به دلیل تعداد زیاد مراجعه کنندگان و نیز محدودیتهای مکانی و پرسنلی بخش ویزای سفارت ، به ویژه در فصل تابستان (ماه می تا اکتبر) و نیز ایام نوروز، امکان دارد که تعین وقت چند هفته به طول بیانجامد. علاوه بر این حدود چهارده روز نیز بررسی تقاضا جهت دریافت ویزای شنگن زمان می برد. بنابراین لطفا” در برنامه ریزی مسافرت خود به این زمان بندی ها توجه نمایید. استثنا در سیستم تعیین وقت فقط به دلایل انساندوستانه و یا اضطراری صورت می گیرد.

ارایه درخواست برای ویزا فقط با مدارک کامل

هنگام ارایه درخواست ویزا باید تمام مدارک به طور کامل تکمیل شده و تمام گواهی ها ارایه داده شود. به این ترتیب روند کار تسریع می یابد. کمبود مدارک می تواند موجب رد درخواست شود. برای درخواست کنندگان زیر 16 سال الزامی است که هر دو نفر از والدین یا قیمین فرم درخواست را امضا کنند.

توجه: ارایه مدارک ناقص پس از انجام مصاحبه امکان پذیر نیست. این کار تنها با تعیین وقت مجدد که زمان زیادی را در بر می گیرد، امکان پذیر است.
به نفع خودتان است که برگه های راهنمای سفارت (به بالا سمت راست توجه نمایید) را به دقت مطالعه فرمایید. در این برگه ها جزئیات امر و مدارک لازم ذکرشده اند.این امکان وجود دارد که قوانین اعلام شده تغییر نمایند. بنابراین پیش از آن که در تاریخ تعیین شده مراجعه نمایید، یک بار دیگر برگه ها را مطالعه فرمایید تا از تغییرات احتمالی آگاه شوید.

لطفا” قبل از روز تعیین شده هیچ مدرکی (به طور مثال دعوت نامه) را برای سفارت ارسال نفرمایید. همه مدارک را باید شخص متقاضی هنگام ارایه درخواست به طور کامل به همراه داشته باشد. مدارکی را که قبلا” و بدون درخواست از شما و یا مدارکی که توسط فاکس یا پست الکترونیک می فرستید، دلیلی برای درخواست صدور ویزا نمی باشند ونمی توانند مورد توجه قرار گیرند.

توجه:مقابل ساختمان سفارت و در کوچه های اطراف آن افرادی هستند که به شما پیشنهاد انجام کارهای ویزا را می دهند. سفارت مایل است متذکر شود که این افراد که گاهی ادعا می کنند با سفارت همکاری دارند، هیچ ارتباطی با سفارت ندارند.
فرم های درخواست ویزا رایگان بوده و می توانید آن ها را از وب سایت سفارت دانلود نمایید. به اطلاعات پایین تر توجه کنید.
لطفا” توجه فرمایید که چنانچه مدارک جعلی و یا دستکاری شده ارایه دهید، برای شما ویزا صادر نشده و مدت طولانی هم هیچ ویزای شنگنی برای شما صادر نخواهد شد.

هزینۀ ویزا

هزینۀ ویزا به یورو دریافت خواهد شد!

سفارت از تاریخ 4 نوامبر 2012 برابر با 14 آبان 1391 هزینۀ درخواست ویزا را تنها نقداً به یورو دریافت خواهد نمود. از آنجایی که سفارت به طور محدود اسکناس ریز در اختیار دارد، لذا خواهشمند است مبلغ را در صورت امکان دقیقاً برابر میزان هزینه ویزا شمرده و پرداخت نمایید. سفارت از پذیرفتن یورو به صورت پول خرد (سکه) معذور است و تنها اسکناس های پنج، ده، بیست، پنجاه، و صد یورویی قبول خواهد نمود. پرداخت با کارت امکان پذیر نمی باشد.

توجه داشته باشید که هزینه ویزا، بدون توجه به نتیجه تقاضای ویزا، به هیچ وجه مسترد نخواهد شد. کارمزد امور کنسولگری (مانند: صدور پاسپورت آلمانی، تأیید مدارک و غیره) همچنان به ریال دریافت خواهد شد.

جدول کارمزد ویزا

ضرورت داشتن گذرنامه

همه متقاضیان بالای ۱۶ سال نیاز به گذرنامه مستقل دارند. کودکان زیر ۱۰ سال می توانند به عنوان همراه در گذرنامه معتبر ولی و قیم قانونی خود درج شوند. کودکان بین ۱۰ و ۱۶ سال می توانند در صورتی همراه گذرنامه ولی و قیم قانونی خود معتبر باشند،که عکس آن ها در گذرنامه الصاق شده باشد .

برگرفت >سایت سفارت آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job