Sunday, 26. July 2015  ir    ir ir
اعلام جنگ پ ک ک به ترکیه اعلام جنگ پ ک ک به ترکیه
دولت اردوغان به بهانه مبارزه با داعش به مواضع کردها حمله می کند. در حالیکه داعش دوست و متحد ترکیه است و حملات داعش... اعلام جنگ پ ک ک به ترکیه

f16 turkey

دولت اردوغان به بهانه مبارزه با داعش به مواضع کردها حمله می کند. در حالیکه داعش دوست و متحد ترکیه است و حملات داعش به ترکیه حمله به مواضع کردهای ترکیه است و داعش با هماهنگی خود ترکیه در داخل خاک ترکیه اقدامات تروریستی انجام می دهد آنهم فقط بر ضد کردهای ترکیه که در حال دفاع از منطقه خودمختار کرد سوریه در برابر داعش هستند. اما اردوغان در یک اشتباه فاحش قرارداد صلح 2013 خود را با پ پ ک شکست.

جنگنده‌های ارتش ترکیه حملات جدیدی را به مواضع داعش در سوریه و حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) در مناطق کوهستانی شمال عراق انجام دادند که بنا به گفته مسوولان آنکارا در راستای اجرای برنامه‌های “ضدتروریستی” آنکاراست. این حملات که از بامداد جمعه به شکل جدی آغاز شده یک هفته پس از انفجارهای تروریستی در ترکیه است که به کشته شدن ده‌ها شهروند ترکیه به ویژه کردها انجامیده است. پ.ک.ک نیز در واکنش به حملات ترکیه توافق آتش‌بس سال 2013 را بی‌معنی اعلام کرده و تلویحا اعلام کرده که حملات علیه مواضع دولت ترکیه را از سر می‌گیرد؛ حملاتی که طی چهار دهه بیش از 40 هزار قربانی از دو طرف گرفته است.

مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق نیز در تماسی تلفنی با نخست‌وزیر ترکیه نگرانی خود را از اوضاع خطرناکی که منطقه شاهد آن است، به اطلاع وی رساند.

پارلمان اقلیم کردستان نیز در بیانیه‌ای با محکوم کردن حملات ارتش ترکیه خواهان توقف فوری این حملات شده است. دولت مرکزی بغداد و دمشق تاکنون واکنشی رسمی به این حملات ترکیه که به نوعی نقض حاکمیت عراق و سوریه محسوب می‌شود، نشان نداده‌اند.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.