job job job job job  job           jobjob    

جوانان عربستان و داعش

خلیل عبدالله الخلیل

هفتاد سال حکومت وهابی نسلهایی در حجاز و نجد تربیت کرد که در ذهن خود جز قتل و تکفیر و نفرت ندارند.” خلیل عبدالله خلیل ” در گفت و گو با شبکه العربیه گفته بود 60 درصد جوانان عربستان مانند داعش می اندیشند این سخنان او در شبکه های اجتماعی اینترنت مخالفان وموافقان بسیاری داشته و فعالان سعودی سخنان خلیل را با نظر نوری مالکی در باره حمایت عربستان از تروریسم مشابه دانسته و محاکمه عضو سابق مجلس شورا را خواستار شده اند.
نوری مالکی معاون رئیس جمهوری عراق روز گذشته با انتقاد شدید از دولت سعودی، این کشور را سرمنشأ تروریسم و ریشه تندروی و تکفیر در منطقه دانست و خواهان قرار دادن عربستان تحت قیومیت بین‌المللی شد و دلیل آن را عدم توانایی ریاض برای مقابله با وهابیت و تکفیر دانست.
خلیل عبدالله خلیل هم گفت که شصت درصد جوانان عربستانی قابلیت داعشی شدن دارند.

” محمد الحضیف ” فعال رسانه ای و دانشگاهی درباره اظهارات خلیل نوشت: همه ما داعشی هستیم! ما تنها کشور دنیاییم که به لطف تبلیغات شبکه العربیه در معرض حمله و دسته بندی شدن هستیم.

” صالح الحناکی ” روزنامه نگار نیز نوشت: با این حساب ما ۷ میلیون داعشی داریم و هرکسی ۵ پسر داشته باشد ۳ نفراز آن ها داعشی هستند. خطر این حرف این است که ما داریم به داعش پیغام می دهیم که این چند میلیون منتظر پیوستن به شما هستند.

” ابوشلاخ اللیبرالی ” توییت نگار معروف نیز نوشت: نگران بودیم هرکسی ریشش را بلند کند داعشی نامیده شود اما حالا همین که جوان سعودی باشی به احتمال ۶۰ درصد داعشی هستی!

” فارس العبود ” نیز نوشت: او یا باید حرفش را ثابت کند و یا محاکمه شود زیرا به دولت و ملتی اهانت کرده که افراطی گرایی از نوع چپ و راستش را و نیز لیبرال – فاشیسم را نفی می کند.

” محمد بن بدر” از فعالان شبکه های اجتماعی نیز گفت: آیا این فرد مسوول آمار است و یا از قلب جوانان خبر دارد… این نسبت ها و اعداد را از کجا آورده… احتمالا زیاده گویی است که دوست دارد بدون درک پیامدها به تحریک افکار عمومی بپردازد.

Share

output_nrpmHy

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


output_nrpmHy
Reportage
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job