job job job  job        jobjob job  job

جوانان عربستان و داعش

خلیل عبدالله الخلیل

هفتاد سال حکومت وهابی نسلهایی در حجاز و نجد تربیت کرد که در ذهن خود جز قتل و تکفیر و نفرت ندارند.” خلیل عبدالله خلیل ” در گفت و گو با شبکه العربیه گفته بود 60 درصد جوانان عربستان مانند داعش می اندیشند این سخنان او در شبکه های اجتماعی اینترنت مخالفان وموافقان بسیاری داشته و فعالان سعودی سخنان خلیل را با نظر نوری مالکی در باره حمایت عربستان از تروریسم مشابه دانسته و محاکمه عضو سابق مجلس شورا را خواستار شده اند.
نوری مالکی معاون رئیس جمهوری عراق روز گذشته با انتقاد شدید از دولت سعودی، این کشور را سرمنشأ تروریسم و ریشه تندروی و تکفیر در منطقه دانست و خواهان قرار دادن عربستان تحت قیومیت بین‌المللی شد و دلیل آن را عدم توانایی ریاض برای مقابله با وهابیت و تکفیر دانست.
خلیل عبدالله خلیل هم گفت که شصت درصد جوانان عربستانی قابلیت داعشی شدن دارند.

” محمد الحضیف ” فعال رسانه ای و دانشگاهی درباره اظهارات خلیل نوشت: همه ما داعشی هستیم! ما تنها کشور دنیاییم که به لطف تبلیغات شبکه العربیه در معرض حمله و دسته بندی شدن هستیم.

” صالح الحناکی ” روزنامه نگار نیز نوشت: با این حساب ما ۷ میلیون داعشی داریم و هرکسی ۵ پسر داشته باشد ۳ نفراز آن ها داعشی هستند. خطر این حرف این است که ما داریم به داعش پیغام می دهیم که این چند میلیون منتظر پیوستن به شما هستند.

” ابوشلاخ اللیبرالی ” توییت نگار معروف نیز نوشت: نگران بودیم هرکسی ریشش را بلند کند داعشی نامیده شود اما حالا همین که جوان سعودی باشی به احتمال ۶۰ درصد داعشی هستی!

” فارس العبود ” نیز نوشت: او یا باید حرفش را ثابت کند و یا محاکمه شود زیرا به دولت و ملتی اهانت کرده که افراطی گرایی از نوع چپ و راستش را و نیز لیبرال – فاشیسم را نفی می کند.

” محمد بن بدر” از فعالان شبکه های اجتماعی نیز گفت: آیا این فرد مسوول آمار است و یا از قلب جوانان خبر دارد… این نسبت ها و اعداد را از کجا آورده… احتمالا زیاده گویی است که دوست دارد بدون درک پیامدها به تحریک افکار عمومی بپردازد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job