Friday, 17. July 2015  ir    ir ir
آلمان : پایین‌ترین نرخ زاد و ولد در جهان آلمان : پایین‌ترین نرخ زاد و ولد در جهان
تحقیقی که به تازگی انجام شده نشان می‌دهد نرخ زاد و ولد در آلمان به پایین‌ترین میزان در جهان رسیده است. به گزارش سرویس اجتماعی... آلمان : پایین‌ترین نرخ زاد و ولد در جهان

تحقیقی که به تازگی انجام شده نشان می‌دهد نرخ زاد و ولد در آلمان به پایین‌ترین میزان در جهان رسیده است. به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گفته کارشناسان بیم آن می رود که کمبود نیروی انسانی به اقتصاد این کشور لطمه بزند. این تحقیق با مشارکت موسسه حسابرسی (BDO) آلمان و انستیتو بین‌المللی اقتصاد هامبورگ صورت گرفته است. در گزارش این گروه نرخ زاد و ولد در آلمان حتی از ژاپن هم پایین‌تر برآورد شده است. تهیه کنندگان این گزارش نسبت به کاهش جمعیت نیروی انسانی هشدار داده‌اند.

در این گزارش به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، همچنین از مشارکت زنان در بازار کار به عنوان عاملی مهم در آینده اقتصادی آلمان یاد شده است. طی پنج سال اخیر به ازای هر 1000 نفر جمعیت آلمان 8.2 مورد زاد و ولد گزارش شده است. این در حالی است که در دوره زمانی مشابه در ژاپن این نرخ 8.4 بوده است.

در بین کشورهای اروپایی، پرتغال و ایتالیا با میانگین 9 و 9.3 به ترتیب در رده‌های دوم و سوم قرار دارند. نرخ زاد و ولد در دو کشور فرانسه و بریتانیا به ازای هر 1000 نفر 12.7 برآورد شده است.

Spiegel.de

geburtenziffer statistic

 

در این تحقیق، بالاترین نرخ زاد و ولد در بین کشورهای آفریقایی گزارش شده که نیجر با میانگین 50 مورد زاد و ولد به ازای هر 1000 نفر بالاترین میزان را داشته است.

به گفته مدیر انستیتو بین المللی اقتصاد هامبورگ، کاهش نرخ زاد و ولد در آلمان به معنای آن است که درصد افرادی که در سن کار (20 تا 65 سال) در این کشور هستند تا سال 2030 میلادی از 61 درصد به 54 درصد کاهش خواهد یافت.

«آرنو پروبست»، یکی از اعضای هیات مدیره موسسه حسابرسی (BDO) گفته است که کاهش نرخ زاد و ولد در آلمان باعث می‌شود که کارفرمایان دستمزدهای بالاتری پرداخت کنند.

کارشناسان در مورد دلایل کاهش نرخ زاد و ولد در آلمان و همچنین راه‌های مقابله با این مسئله اتفاق نظر ندارند. به گفته پروبست، آلمان برای پر کردن خلاء مربوط به مهارت‌های کاری مختلف به نیروی جوان کارگران مهاجر نیاز خواهد داشت. علاوه بر این برای اجتناب از مشکلات اقتصادی، زنان بیشتری باید جذب محیط های کاری شوند.

بنابر این گزارش، آلمان همچنین از جمله کشورهای جهان است که بیشترین آمار مهاجرت را دارد. تازه‌ترین آمار نرخ زاد و ولد در آلمان در حالی اعلام شده که آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور، تلاش‌هایی برای سرمایه گذاری در بخش حمایت از کودکان انجام داده است.

برامد ایسنا

Amirali

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.