Wednesday, 8. July 2015  ir    ir ir
جان و جواد جان و جواد
واشتگتن پست از «جان و جواد» نوشت: چگونه با هم کار می کنند. روزنامه واشنگتن پست در مقاله ای به چگونگی همکاری بین وزرای خارجه... جان و جواد

john und javad

واشتگتن پست از «جان و جواد» نوشت: چگونه با هم کار می کنند. روزنامه واشنگتن پست در مقاله ای به چگونگی همکاری بین وزرای خارجه آمریکا و ایران پرداخته است. به نوشته نویسنده این مقاله، تحقیق درباره تعامل این دو، مطالعه در باب جمع اضداد است. برگردان این مقاله در ادامه می‌آید.

جان کری وزیر خارجه آمریکا با قدی بلند و موهای خاکستری نمادی از یک دیپلمات اشرافی آمریکاست که همواره کت و شلوار با خطوط راه راه، کراوات حریر با رنگ های شاد به تن کرده و کفش های قوسدار آکسفورد می پوشد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، با تنی فربه و موهای کم پشت، پیراهن بدون یقه که دگمه‌های تا بالا بسته شده و کت و شلوار ساده به تن کرده و کفش های بند دار به پا دارد.

این دو مقام از نظر شخصیتی نیز کاملا با هم متفاوتند. در حالیکه آقای کری احساسات خود را در میان همگان بروز نمی دهد، آقای ظریف ابایی از این کار ندارد.

با وجود اختلافات در سلیقه و جهان بینی که ناشی از تفاوت دیدگاه دو کشور طی چهار دهه گذشته است، اما هر مقام که یکدیگر را با اسم کوچک صدای می زنند توانسته اند روابط کاری بر پایه احترام متقابل در طول مدت مذاکرات ایجاد کنند.

آقای کری ۷۱ ساله و آقای ظریف ۵۵ ساله، دو شخص اعتماد ساز هستند. این دو مقام هم اکنون بدون اینکه با هم دوست باشند، طی ۱۸ ماه گذشته یعنی پس از انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران و از سرگیری مذاکرات روابط دوستانه‌ای با هم بر قرار کرده‌اند.

به گفته یکی دیگر از دستیاران آقای کری، این دو با هم دوست نیستند اما به مواضع یکدیگر احترام می‌گذارند.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.