job job job  job        jobjob job  job

تکفیری ها بزرگترین تهدید برای آلمان

اسلامگرایان افراطی؛ بزرگترین تهدید برای آلمان

هانس گئورگ ماسن، رئیس سازمان حفاظت از قانون اساسی (راست) و توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان (چپ)

این گزارش در حالی بیان می شود که آلمان خودش یکی از بزرگترین حامیان تروریست های تکفیری بوده و به آنها میلیاردها سلاح فروخته است و در سوریه از آنها پشتیبانی امنیتی اطلاعاتی نموده است. سلفی ها در آلمان به آزادی فعالیت و تبلیغات می کنند در حالیکه نئونازی ها و ملی گراها بشدت سرکوب می شوند

گزارش از دویچه وله
سازمان اطلاعات درون مرزی آلمان گزارشی از وضعیت اسلام‌گرایان در این کشور منتشر کرد. مقامات آلمانی ضمن هشدار درباره رشد افراطی‌گری اسلامی و تروریسم، آن را بزرگترین تهدید علیه امنیت آلمان ارزیابی می‌کنند.
“هانس گئورگ ماسن” رئیس سازمان اطلاعاتی “حفاظت از قانون اساسی” آلمان و “توماس دمزیر” وزیر کشور روز چهارشنبه (۱۸ ژوئن / ۲۸ خرداد) در نشست مشترک مطبوعاتی، گزارش سازمان اطلاعات درون مرزی آلمان برای سال ۲۰۱۳ را ارائه دادند.
وزیر کشور آلمان گفت:«افرادی که در نبردهای سوریه شرکت کردهاند اکنون با تجربه شده و به سوی اروپا برمیگردند. روند بازگشت آنان به سوی آلمان بیشتر شده و این مسئله ما را بیشتر نگران کرده است.»
رئیس سازمان حفاظت از قانون اساسی آلمان نیز تاکید کرد برخی از این اسلام‌گرایان کمک‌های مالی جمع‌آوری شده در آلمان را مستقیم به سوریه انتقال می‌دهند و برخی دیگر در عملیات رزمی شرکت فعال دارند.
بازگشت تروریستها از سوریه وعراق به اروپا و آلمان
مقامات آلمانی ضمن ابراز نگرانی هشدار داده‌اند که محتمل است برخی از این افراد در آینده با تجارب رزمی و احتمالا در چارچوب یک مأموریت تروریستی به اروپا و به آلمان بازگردند و دست به عملیات تروریستی بزنند.
در متن گزارش مربوط به سال ۲۰۱۳ سازمان امنیت آلمان، آمار و ارقام نگران کنندهای منتشر شده که حاکی از رشد اسلامگرایی افراطی است و از آن به عنوان بزرگترین خطر برای تهدید امنیت آلمان یاد شده است.
در گزارش مذبور رشد چشمگیر گروههای اسلامگرای تروریستی از جمله در عراق، سوریه و کنیا و دیگر نقاط دنیا تائید شده است. در این گزارش همچنین آمده که آلمان تاکنون از اقدامات تروریستی درامان بوده اما این موضوع به هیچ وجه به معنای تبدیل آلمان به یک “جزیرهی آرام” نیست. در آماری که از رشد گروههای مختلف اسلامی در آلمان ارائه شده، تعداد افارد عضو این گروه‌ها از مرز ۴۲ هزار نفر در آلمان میگذرد.
بنا به آمارهای رسمی تا کنون ۲۷۰ اسلام‌گرا از آلمان برای جنگیدن در کنار گروه‌های اسلامی تندرو علیه رژیم اسد به سوریه رفته‌اند؛ رقمی که در ماه‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
دستگیری یک اسلامگرای افراطی در برلین
مقامات آلمانی به حمله تروریستی اخیر به موزه یهودیان در بروکسل در ۲۴ مه (۳ خرداد) اشاره میکنند که ۴ تن در این حادثه کشته شدند. این حمله توسط فردی که از سوریه بازگشته بود انجام گرفت.
در روزهای پایانی هفته گذشته نیز پلیس آلمان یک اسلامگرای افراطی بازگشته از سوریه را در برلین دستگیر کرد. گفته میشود این اقدام بدون همکاری سازمان امنیت کشورهای دوست ناممکن بوده است. تاکید میشود که این گونه همکاری‌ها از جمله همکاری با آژانس ملی آمریکا مهم و ضروری بوده و دولت آلمان به دلیل تامین امنیت کشور به رغم افشای اسناد ادوارد اسنودن همکار پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) ارتباط با این آژانس را حفظ خواهد کرد.
خطر جاسوسی روسیه، چین، کره شمالی و ایران
در گزارش سازمان امنیت داخلی آلمان درباره فعالیتهای جاسوسی کشورهای بیگانه هم آمده است که این خطر و تهدید نه از جانب آژانس ملی آمریکا بلکه بیشتر از طرف روسیه، چین، ایران و کره شمالی بوده است. سازمان امنیت داخلی آلمان همچنین هشدار میدهد که این خطر برطرف نشده و همچنان امنیت آلمان را تهدید میکند.
در گزارش سالانه مربوط به سال ۲۰۱۳ سازمان امنیت داخلی آلمان همچنین درباره “خطر رشد گروههای افراطی راست و چپ” و نیز “اقدامات ضدخارجی و رشد تفکرات ضدخارجی” در آلمان نیز هشدار داده شده است.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job