job job job  job        jobjob job  job

پیرترین دریافت کننده مدرک دکترا در آلمان

Ingeborg Syllm-Rapoport

به گزارش شبکه تلویزیونی ای پی تی ان، اینگبورگ سایلم راپوپورت (Ingeborg Syllm-Rapoport) ، پیرزن 102 ساله آلمانی که در سال 1938 میلادی در دفاع از پایان نامه دکترای خود به دلیل نیمه یهودی بودن و کارشکنی نازی ها ناکام مانده بود اکنون توانست از پایان نامه اش دفاع و مدرک دکترای خود را بعد از 77 سال دریافت کند.
بر اساس این گزارش وی پیرترین دریافت کننده مدرک دکترا در آلمان و متخصص مراقبت های نوزادان است. مدرک وی طی مراسمی در دانشگاه هامبورگ به وی اعطا شد.
این پزشک سالمند مادر چهار فرزند است. وی گفت: من در کل، اینگونه تلاشها را نشانه ای از امید به فعالیتهای انسانی جدید در دانشگاههای آلمان می بینم.
در تنظیم این پایان نامه دو نفر دیگر هم به من کمک کردند. آنها با مطالعه کتابها در اینترنت در انجام تحقیقات موضوعم به من کمک کردند و سپس ماحصل آنها را تلفنی به من منتقل می کردند و من هم یاد می گرفتم و حتی امروز هم در حال یادگیری و شناخت بیشتر سم بیماری دیفتری هستم.

برای خانم راپوپورت، رعایت استانداردهای آکادمیک خیلی مهم بود و اگر امتحان شفاهی دکتری وی یک گفتگوی ساده شفاهی می بود او بطور حتم قبول نمی کرد و آنرا نمی پذیرفت. در واقع او می خواست در یک مسیر درست آکادمیک از وی امتحان گرفته شود.

 Ingeborg Syllm-Rapoport2

Retired German neonatologist Ingeborg Syllm-Rapoport, aged 102, poses with her doctoral certificate at the UKE hospital in Hamburg, on June 9, 2015. From 1937 until 1938 Syllm-Rapoport studied medicine in Hamburg, but the admission to her oral exam was denied by the Nazi authorities due to her Jewish origin. Some 77 years later Syllm-Rapoport took her oral exam and passed it successfully on May 20, 2015. Photo courtesy of REUTERS/Fabian Bimmer  *Editors: This photo may only be republished with RNS-JEWISH-PHD, originally transmitted on June 11, 2015.

Ingeborg Syllm-Rapoport4 Ingeborg Syllm-Rapoport5 Ingeborg Syllm-Rapoport6 Ingeborg Syllm-Rapoport7 Ingeborg Syllm-Rapoport8

اینگبورگ راپوپورت (انگلیسی: Ingeborg Rapoport؛ زادهٔ c. ۱۹۱۳) یک نئوناتولوژیست آلمانی است. این بازماندهٔ هولوکاست که ناسیونال سوسیالیست‌ها در سال ۱۹۳۸ دکترایش را به او ندادند، با دریافت این مدرک در سال ۲۰۱۵ در ۱۰۲ سالگی، پیرترین شخصی شد که دکترا گرفته است.

اینگبورگ راپوپورت در حدود سال ۱۹۱۳ با نام اینگبورگ زیلم متولد شد. او در خانواده‌ای با پدر پروتستان و مادری یهودی پرورش یافت. او به عنوان یک پروتستان بزرگ شد.

راپوپورت در سال ۱۹۳۸ دانشجوی دکترای دانشگاه هامبورگ در آلمان نازی بود. کار او با الهام از کار آلبرت شوایتزر بود. او پایان نامهٔ دکترای خود را دربارهٔ دیفتری نوشت و ارسال کرد. از آنجا که از سوی ناسیونال سوسیالیست‌ها دورگه یهودی آریایی شناخته می‌شد، اجازهٔ پایان‌نامهنیافت و مدرک دکترا به او اعطا نشد.

راپوپورت در سالس ۱۹۳۸ به آمریکا مهاجرت کرده و در مدارس پزشکی در بروکلین، بالتیمور و اوهایو کاراموزی کرد. او در دانشگاهی در فیلادلفیا تحصیل خود را ادامه داد و دکترای پزشکی دریافت کرد.

او هفتاد و هفت سال پس از ارسال پایان نامهٔ دکترایش، در مه ۲۰۱۵ نهایتاً اجازه یافت از آن در برابر کمیتهٔ هیئت علمی دانشگاه هامبورگ دفاع کند و در سن ۱۰۲ سالگی مدرک دکترا به او اعطا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job