Friday, 3. July 2015  ir    ir ir
آلمان سفیر آمریکا را احضار کرد آلمان سفیر آمریکا را احضار کرد
روز پنجشنبه رييس دفتر آنگلا مرکل به خاطر انتشار گزارش‌های جديدی در مورد کنترل ارتباطات مقامات ارشد آلمان توسط نهادهای امنيتی آمريکا با سفير... آلمان سفیر آمریکا را احضار کرد

 آنگلا مرکل

روز پنجشنبه رييس دفتر آنگلا مرکل به خاطر انتشار گزارش‌های جديدی در مورد کنترل ارتباطات مقامات ارشد آلمان توسط نهادهای امنيتی آمريکا با سفير اين کشور در برلين ملاقات کرد.

به گزارش خبرگزاری رويترز، در تازه ترين بخش از افشاگری های مربوط به برنامه گسترده شنود دستگاههای جاسوسی آمريکا در کشورهای اروپايی که خشم آلمان را برانگيخته است، اخيرا رسانه ها گزارش دادند که اداره امنيت ملی آمريکا تماس های وزرای اقتصاد و مالی آلمان را شنود می کرده است.

يک منبع رسمی دولت آلمان گفت:«رييس دفتر صدراعظم به خاطر انتشار اين گزارشهای جديد بعد از ظهر پنجشنبه با جان امرسون سفير آمريکا در برلين ملاقات می کند.»

به گزارش رویترز، با توجه به خاطره منفی از کنترل شديد ارتباطات در دوران حکومت آلمان شرقی توسط اشتازی دستگاه امنيتی آن رژيم و همينطور توسط گشتاپو در دوران حکومت نازی، شنود و کنترل تماس در کشور آلمان موضوع بسيار حساسی است.

طبق این گزارش، موضوع شنود تماسهای مقامات ارشد دولت آلمان که ابتدا در اسناد ادوارد اسنودن برملا شد روابط برلين و واشنگتن را سرد کرد.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.