job job job  job        jobjob job  job

ورود آلمان به بخش خودروسازی ایران

germany maschin khordro cars

واقعا جای تعجب است با این‍که آلمان بهترین خودرو سازی جهان را دارد و آنها هم علاقمند به سرمایه گذاری در ایران هستند و بارها از پیش از انقلاب و حتی بعد از انقلاب علاقه خود را برای سرمایه گذاری در خودرو سازی ایران ابراز کرده بودند اما دست هایی پنهانی همیشه صنعت خودروسازی ایران را به سمت خودروهای کم کیفیت تر فرانسوی سوق می دهند و منافع ‍کشور را فدای منافع شخصی خود می کنند.

در مورد اهميت صنعت خودرو سازي در آلمان مي توان اينگونه اذعان داشت كه از هر هفت‌ شغل‌ در كشور آلمان يک‌ شغل‌ مرتبط با صنايع خودرو است‌ و به دليل همين اهميت‌ صنايع خودرو سازي‌ دراقتصاد اين‌ کشور است كه آلمان‌ توليدات‌ و صادرات‌ خودرو رقباي‌ خود را از جمله‌ ژاپن‌ و چين‌ با دقت‌ زير نظر دارد.
سخنگوی اتحادیه تجارت خارجی آلمان گفت: به محض لغو تحریم ها، پتانسیل بالای ایران در زمینه تولید خودرو و تولید انرژی می تواند توسط بخش های اقتصادی و تجاری آلمان مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت های آلمانی امیدوارند لغو تحریم ها علیه تهران از طریق توافق هسته ای نهایی مسیر ر برای سرمایه گذاری های آینده آنها در بازار ایران هموار سازد.

حجم مبادلات تجاری بین دو کشور در سال 0142، 3 میلیارد دلار بوده است.

سخنگوی اتحادیه تجارت خارجی آلمان به داچ وله گفت، به محض لغو تحریم ها، پتانسیل بالای ایران در زمینه تولید خودرو و تولید انرژی می تواند توسط بخش های اقتصادی و تجاری آلمان مورد استفاده قرار گیرد.در آغاز سال 2012، آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم هایی را بر بخش های نفت و مالی ایران اعمال کردند تا دیگر کشورها را از خرید نفت ایران و تجارت با این کشور منع کنند.ایران و 6 قدرت جهانی پس از 8 روز مذاکرات سخت در روز 2 آوریل به تفاهمی مشترک در زمینه دستیابی به توافق نهایی برای پایان دادن به اختلافات بر سر برنامه هسته ای ایران دست یافتند.

بسیاری از کشورها و سازمان های بین المللی از بیانیه مشترک ایران و گروه 1+5 استقبال کرده و برخی آن را پیروزی بزرگ حامیان دیپلماسی در سراسر جهان خوانده اند.در همین حال، انستیتوی آلمانی مطالعات خاور نزدیک و خاور میانه که مقر آن در برلین قرار دارد، از دولت آلمان خواسته است تا به سرعت گرفتن روند لغو تحریم ها کمک کند.

هلنا رانگ، رئیس این انستیتو گفت، دولت آلمان باید به شرکت های آلمانی ای که به دنبال روابط تجاری با ایران هستند، کمک کند. وی افزود، نمایندگان دولت آلمان باید همانند همسایگان اروپایی شان که سفرهای منظمی در این ارتباط به تهران دارند، به ایران سفر کنند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job