job job job  job        jobjob job  job

تجدیدنظر آلمان در فروش سلاح به اعراب

داعش

“یورگن تریتین” عضو کمیسیون امور خارجه در پارلمان آلمان توقف فروش تسلیحات آلمانی به کشورهای حوزه خلیج فارس را به دلیل بحران عراق ، خواستارشد.
“یورگن تریتین” در سخنانی که رادیو غرب آلمان پخش می کرد، گفت: کشورهای عربی حوزه خلیج فارس درپی تقویت قدرت گروه داعش هستند.
تریتین از دولت آلمان خواست، صادرات تسلیحات به این کشورها را متوقف کند.
پیشتر نیز رسانه ها و مقامات کشورهای مختلف از حمایت عربستان، قطر و امارات از گروه تروریستی داعش خبر داده بودند.
پایگاه خبری المسله عراق نیز در گزارشی با عنوان “قلب تپنده داعش” آورده است: قلب تپنده داعش و مغز متفکر آن با وجود این که آل سعود ادعای ضدیت با داعش می کند، سعودی ها هستند.
این رسانه می نویسد: سعودی ها از تروریسم در عراق حمایت می کنند.
عربستان سعودی از ترس واکنش جهانی به ویژه آمریکا و اروپا شبکه ای تاسیس کرده است که در خفا فعالیت می کند و با نهاد وهابیت تروریست ها را آماده جنگ در خارج از این کشور می کنند و حتی شرط آزادی برخی زندانیان را جنگ در سوریه در کنار گروه های مسلح قرار داده اند.
این رسانه عراقی می نویسد: بر اساس نوار ویدئویی بسیاری از افراد داعش با لهجه سعودی سخن می گویند، رسانه های سعودی از داعش به نام انقلابی یاد می کنند و اشغال موصل را انقلاب مردمی می دانند.
پیشتر نیز رسانه های عراقی از ورود خودروهایی با پلاک سعودی و اسناد دیگر درباره دخالت سعودی ها سخن گفته بودند.
همچنین کارشناسان اندیشکده شورای آتلانتیک معتقدند که آمریکا می‌بایست علیه داعش عملیات نظامی ترتیب دهد و مانع کمک‌های مالی قابل ملاحضه کشورهای حاشیه خلیج فارس به گروه‌های تروریستی شود.
رابرت فیسک نویسنده مشهور انگلیسی با انتقاد از ادامه همکاری دولت باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا با دولت سعودی نوشت: عربستان سعودی حامی مالی گروه مسلح موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) است.

برگرفت شبکه خبر

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job