Wednesday, 24. June 2015  ir    ir ir
پنجمین سفر رسمی ملکه الیزابت به آلمان پنجمین سفر رسمی ملکه الیزابت به آلمان
ملکه انگلیس سه‌شنبه 23 ژوئن در سفری رسمی به آلمان می‌رود و در طول اقامت خود از مکان‌های مختلفی از جمله اردوگاه کار اجباری... پنجمین سفر رسمی ملکه الیزابت به آلمان

elizabeth queen germany

ملکه انگلیس سه‌شنبه 23 ژوئن در سفری رسمی به آلمان می‌رود و در طول اقامت خود از مکان‌های مختلفی از جمله اردوگاه کار اجباری «برکن – بلزن» دیدن خواهد کرد.

آلمان به رهبری هیتلر خیلی مایل بود در جنگ جهانی دوم متحد انگلیس باشد اما بارها پذیرفته نشد. نازی ها از نظر روانی در برابر انگلیسی ها یک نرمش یا نوعی نوستالژی سیاسی داشتند حتی “رودولف هس” دوست صمیمی و معاون هیتلر با هواپیمای خود را بر فراز لندن با چتر فرود آمد تا پیام صلح آلمان را به انگلیس برساند اما بلافاصله دستگیر شد و مدت پنجاه سال در زندان بود که در اقدام مشکوک در زندان برلین خودکشی کرد . ضمن همبستگی زبانی و نژادی و انگلوساکسون بودن و خاطره اتحاد با انگلیس در جنگ واترلو ضد ناپلئون علاقمند بودند در جنگ دوم متحد انگلیس باشند اما چرچیل با مطالعه کتاب نبرد من هیتلر از تفکرات او هراس داشت و نگران بود و در مقابل با روسها متحد شدند که بشدت مورد نفرت نازی ها بودند. آلمانی ها در نبرد دونکرک می توانستند انگلیس را اشغال کنند اما هیتلر به خاطر همان نگرش عطوفتی که به انگلیس داشت لشگرها را از جبهه دونکرک بسوی روسیه چرخاند و نظر مشاوران نظامی اش را در فتح انگلیس نپذیرفت.

به گزارش رویترز، الیزابت دوم، ملکه انگلیس و شاهزاده فیلیپ، همسرش قصد دارند از اردوگاه کار اجباری «برکن- بلزن» دیدن کنند؛ جایی که آنه فرانک، خاطره‌نویس و مارکوت فرانک، خواهرش چند هفته پیش از آزادسازی این اردوگاه به دست نیروهای انگلیس در 15 آوریل سال 1945 میلادی کشته شدند.

ملکه الیزابت از نماد یادبود این دو خواهر بازدید کرده و با بازماندگان و آزادکنندگان این اردوگاه نازی‌ها دیدار خواهد کرد.

elizabeth queen germany2

برنارد لوی 89 ساله که به عنوان یک سرباز جوان در آزادسازی این اردوگاه کمک کرده و ملکه الیزابت از وی خواسته تا در مراسم اهدای تاج گل شرکت کند، گفت: «بسیار شایسته و مناسب است که ملکه انگلیس به این اردوگاه برود. آموزش هولوکاست بسیار مهم است و بسیاری از کودکان امروز واقعیت آن را نمی‌دانند. رفتن ملکه به این اردوگاه به این واقعیت‌ها اعتبار بیشتری می‌بخشد.»

وی افزود: «بسیاری از افرادی که شاهد اقدامات وحشتناک در این اردوگاه بودند یا به عنوان زندانی زجر کشیده‌اند، تلاش کردند تا این تجربه‌ها را فراموش کنند اما الان متوجه شده‌اند که باید در این باره حرف بزنند. من نیز یکی از این افراد هستم. پس از 70 سال بیداری‌ای به وجود آمده از افرادی که می‌خواهند پیش از مرگ چیزی بگویند.»

ملکه الیزابت 89 ساله و همسر 94 ساله‌اش پس از رسیدن به آلمان برنامه بسیار فشرده‌ای دارند. ملکه الیزابت پس از یک سفر دریایی بر رود «اسپری» روز چهارشنبه با آنگلا مرکل، صدراعظم و سپس یوآخیم گائوک، رئیس‌جمهوری آلمان دیدار خواهد کرد. آنها روز پنج‌شنبه در فرانکفورت خواهند بود و با مردم در میدان اصلی این شهر دیدار می‌کنند.

این زوج سلطنتی قصد دارند روز جمعه با ساکنین برلین در میدان «پاریسر پلاتس» دیدار کرده و سپس برای بازدید از اردوگاه کار اجباری «برگن- بلزن» به ایالت نیدرزالکس سفر کنند.

ملکه الیزابت و شاهزاده فیلیپ در مه 1965، مه 1978، اکتبر 1992 و نوامبر سال 2004 میلادی نیز سفر رسمی به آلمان داشته‌اند.

merkel

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.