job job job  job        jobjob job  job

درمان سیروز کبدی با فالون گنگ ؟

Falun_Gong_Logo.svg.png2

falun gong

فالون دافا،که فالون گونگ نیز نامیده می‌شود، روش پیشرفته‌ای در مدرسه‌ی بودا برای تزکیه‌ است. آقای لی هنگجی، استاد این روش، بنیان‌گذار فالون دافا است.  فالون دافا روشی است که “جذب شدن در والاترین کیفیت جهان، یعنی جن، شَن، رن (حقیقت، نیک‌خواهی و بردباری) بنیان و اساس آن است. راهنمای این روش، خصوصیات والا و اصول بنیادینی است که اساس رشد و تکامل کیهان است.” آموزه‌های استاد لی هنگجی به‌صورت مطالب نوشتاری مختلفی ارائه شده است که از آنها می‌توان به کتاب‌های فالون گونگ، جوآن فالون،‌ نکات اصلی برای پیشرفتِ بیشتر اشاره کرد. این کتاب‌ها و سایر نوشته‌ها به بیش از سی و هشت زبان مختلف ترجمه و در سراسر دنیا منتشر شده‌اند.

افراد بسیاری تمرین فالون دافا را شروع کرده و مزایای سلامتی چشمگیری را تجربه کرده‌اند.

آموزه‌های فالون دافا ریشه در تعالیم کهن چین دارد و شامل پنج سری تمرین ملایم (چهار تمرین ایستاده و یک تمرین مدیتیشن) به همراه اصولی که به گفته منابع آن بر پایه سه اصل حقیقت_ نیکخواهی_بردباری است می‌باشد. محتوای تعلیمات فالون دافا در کتاب جوان فالون بیان گردیده‌است.

Five_Exercises_of_Falun_Dafa

پنج تمرین اصلی فالون گنگ یا فالون دا
آموزش تمرین های در فالون دافا توسط داوطلبان و به طور رایگان انجام می شود.  از آن جا که اشاعه این روش در بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۹ منجر به ارتقا سطح سلامت مردم چین و کاهش فراوان هزینه‌های درمان گردید، مورد حمایت دولت چین واقع بود. در طی این سال‌ها تعداد کثیری از مردم چین در پارک‌ها آزادانه تمرین‌های فالون گونگ را انجام می‌دادند. به تدریج تعداد تمرین کنندگان این روش رو به افزایش گذاشت و این امر موجبات ترس حزب کمونیست چین را فراهم کرد. حزب کمونیست چین در سال ۱۹۹۹ میلادی، این گروه را غیر قانونی اعلام کرد و برای جلوگیری از نفوذ این روش معنوی در بین مردم تلاش‌هایی انجام داده‌است. از ۲۰ ژوئیه ۱۹۹۹ زمانی که حزب کمونیست چین شروع به شکنجه سرتاسری فالون دافا در کشور چین کرده‌است، فالون گونگ مورد توجه بین‌المللی واقع گردیده و دولت‌ها، سازمان‌های حقوق بشر و محققان بسیاری شکنجه و نقض فجیعانه حقوق بشر را در چین مورد بررسی قرار داده‌اند

تعدادی از داستان‌های آنان به نقل از خودشان در زیر ارائه شده است. اینها فقط نمونه کوچکی از تعداد بیشمار این تجربه‌ها هستند.

اظهارات یک پزشک: عبور از مرز دانش کنونی و قدم در راه تزکیه نهادن

دانشجوی دکترا: روماتیسم مفصلی من از بین رفت

داستان یک نجات‌یافته از سرطان پانکراس

Falun_Gong_Logo.svg

یک روز ناگهان خون بالا آوردم و مرا به بیمارستان بردند. این حادثه سه سال قبل در نوامبر ۲۰۱۱، اتفاق افتاد. در آن زمان فقط ۴۵ سال داشتم. پزشک تشخیص داد که به سیروز کبد (التهاب شدید کبد) و آسیت (آب‌آوردگی شکم) مبتلا هستم و گفت که اگر بالا آوردن خون طی چند روز قطع نشود، امید چندانی برای زنده ماندنم وجود ندارد. طولی نکشید که به کُما رفتم و چند روز در کما بودم.

برادر کوچک‌ترم با برادر بزرگ‌ترم تماس گرفت و درباره شرایطم با او صحبت کرد. عمل پیوند کبد بسیار گران بود: مبلغی مابین ۳۰۰هزار تا ۴۰۰هزار یوآن. همه افراد خانواده‌ام بسیار فقیر بودند و حتی اگر همگی پول‌هایمان را روی هم می‌گذاشتیم، پول کافی برای انجام عمل پیوند نداشتیم. بزرگ‌ترین برادرم نمی‌دانست چه کاری می‌تواند انجام دهد و این موضوع را با همسرش درمیان گذاشت.

زن‌برادرم فالون دافا را تمرین می‌کند. در گذشته، او درباره آزار و شکنجه فالون دافا و درباره اثرات شفابخشی معجزه‌آسای آن با من صحبت کرده بود، اما آن موقع تندرست بودم و توجه چندانی به سخنانش نکرده بودم.

او به برادرم گفت باور دارد که دافا می‌تواند زندگی مرا نجات دهد. او به خواهر کوچک‌ترم که تصمیم داشت مرا از بیمارستان به منزل ببرد گفت که مرا مستقیم به خانه آنها ببرد. همچنین به خواهرم گفت که به من بگوید این عبارات را تکرار کنم: «فالون دافا خوب است؛ حقیقت- نیک‌خواهی- بردباری خوب است.»

من در اول ماه دسامبر به منزل برادرم رفتم. رنگ صورتم بسیار زرد شده بود و اصلاً عادت ماهانه نداشتم. زن‌برادرم برای تهیه مقداری دارو مرا تا بیمارستانی دیگر همراهی کرد. پزشک آنجا، فوراً پس از دیدن نسخه‌ام، از من خواست که در بیمارستان بستری شوم ، زیرا معتقد بود که هنوز خطر رفع نشده است.

زن‌برادرم با مهربانی به او گفت: «لطفاً فقط مقداری دارو به او بدهید. تقریباً سال نوی چینی نزدیک است و دخترش در شرف ازدواج کردن است. او واقعاً نمی‌تواند در بیمارستان بماند.» پزشک پرسید: «چگونه می‌تواند هنوز به آن چیزها فکر کند؟ با وضعیتی که اکنون دارد، فقط باید غذا‌های مایع بخورد و نباید هیچ کاری انجام دهد. حتی اگر فقط بخواهد سبزیجات پربرگ بخورد، ساقه‌های آن ممکن است سبب خونریزی شود و ممکن است در اثر خونریزی زنده نماند.» پزشک خیلی جدی صحبت می‌کرد. هردو دخترش آنجا حضور داشتند و با شنیدن صحبت‌های او ترسیده بودند.

پس از ترک بیمارستان، زن‌برادرم به من دلداری داد و گفت: «خیلی نگران نباش. مادامی که به استاد و دافا باور داشته باشی، فا را مطالعه کنی، تمرین‌ها را انجام دهی و با پیروی از اصول حقیقت- نیک‌خواهی- بردباری شین‌شینگ خود را رشد دهی، به‌سرعت حالت بهتر خواهد شد.» دخترش در تأیید گفت: «خاله جان طوری راه می‌رود انگار که درحال دویدن است! مادر، اگر شما نیز مانند خاله‌ فالون دافا را تمرین کنید، روزی شما نیز مانند او خواهید شد.»

آن شب با زن‌برادرم شروع به تمرین فالون دافا کردم.

در ماه بعد، تقریباً هر روز یک سخنرانی از جوآن فالون را می‌خواندم. همچنین کتابی از مقالات قبلی استاد را مطالعه می‌کردم. تمرین‌های فالون دافا را انجام می‌دادم و بر انجام تمرین مدیتیشن نشسته به حالت نیمه‌لوتوس و به مدت یک ساعت پافشاری می‌کردم. سعی می‌کردم شین‌شینگم را رشد دهم و به‌تدریج بسیاری از رفتارهای بدم را رها کردم. می‌توانستم مسائل را با ذهن بسیار روشن‌تری ببینم.

درست در اولین ماه پس از آغاز تمرین فالون دافا، رنگ چهره‌ام به رنگ عادی برگشت. پس از تقریباً کمتر از یک سال، به زادگاهم بازگشتم تا تولد پدرم را جشن بگیرم و توانستم تمام پنج طبقه را درحالی‌که نوه‌ام را بغل کرده بودم، از پله‌ها بالا بروم. در آن هفته از دارویی استفاده نکردم، زیرا آنها را با خودم نبرده بودم و کاملاً حالم خوب بودم. بسیار خوشحال بودم و حتی باورم به قدرت فالون دافا بیشتر شده بود.

از آن به بعد، کاملاً خوردن دارو را قطع کردم. پرانرژی‌تر و پرانرژی‌تر شدم. درست مانند آرزویی که دخترم قبلاً داشت، اکنون وقتی راه می‌روم، گویا درحال دویدن هستم. یک بار که به خانه زن‌برادرم می‌رفتم، درحالی‌که نوه‌ام را کول کرده بودم و یک ساک بزرگ لباس در دست داشتم، ابداً احساس خستگی نمی‌کردم و درست مانند یک شخص عادی بودم.

اوائل هنگامی که تازه از بیمارستان مرخص شده بودم، بزرگ‌ترین برادرم بسیار نگران بود. اما پس از آن دید که به‌تدریج بهتر و بهتر می‌شوم و بسیار خوشحال بود. در گذشته، او کاملاً به قدرت دافا باور نداشت، زیرا گرچه زن‌برادرم پس از تمرین دافا بسیار تندرست بود، هرگز قبل از آغاز تمرین، بیماری‌های مهمی نداشت. اما اکنون پس از مشاهده وضعیت من که سلامتی‌ام را به‌دست آورده‌ام، واقعاً به دافا باور دارد. حتی از همسرش خواسته که با همکاران قدیمی‌اش نیز درباره تجربیات من صحبت کند. همچنین، می‌دید که همسرش چطور با من رفتار می‌کند و می‌دانست که اگر او فردی عادی بود، هرگز اینگونه بامن رفتار نمی‌کرد. بنابراین، اکنون واقعاً باور دارد که فالون دافا خوب است.

احساس می‌کنم این تغییر در باورش به دافا نیز به‌طور قابل ملاحظه‌ای برایش سودمند بوده است.

برادر بزرگم به هپاتیت ب مبتلا بود. در سالی که این وقایع رخ داد، نتیجه معاینات سالیانه‌اش نشان داد که فقط دو آنتی‌بادی (پادتن) مثبت دارد. زن‌برادرم گفت: «برکت نصیبت شده، زیرا اکنون درک کرده‌ای که دافا خوب است.» سال بعد، معاینات نشان داد که وی فقط یک آنتی‌بادی (پادتن) مثبت دارد و در سال سوم معاینات دال بر این بود که بیماری‌اش کاملاً ازبین رفته است.

او با کوچکترین برادرم تماس گرفت و گفت که بیماری‌اشدرمان شده است. برادر کوچک‌ترم باور نکرد و اصرار داشت که برای معاینه کامل به بیمارستان بروند. آنها به بیمارستان رفتند و پزشک پس از معاینه گفت: «شما در گذشته هپاتیت ب داشتید، اما حالا بیماریتان ازبین رفته است.»

می‌خواهم با تمام وجودم بگویم: «فالون دافا خوب است!»

minghui org

 

lee heng gi

لی هنگجی Li Hongzhi بیش از ۴۰۰ تقدیرنامه دریافت کرده و البته دو بار کاندیدای جایزه صلحنوبل نیز گردیده‌است. متأسفانه زندگی نامه دقیقی از وی در دسترس نیست. بر مبنای منابع رسمی دولت چین آقای لی دفتر دار ساده حبوبات ارتش و ترمپت زن آن بود. زندگی نامه کوچکی به عنوان ضمیمه در برخی از نسخه‌های پیش از سال ۱۹۹۹ از وی وجود داشت که بنا به گفته خود او این بیوگرافی از کتب وی حذف شد. بر مبنای بیوگرافی آقای لی هنگجی «تمرین تزکیه» (Xulian) را در سنین خیلی کم از استادان بسیاری از مدارس بودا و تائو فرا گرفته‌است. این بیوگرافی می‌گوید که او به وسیله Quan Jue دهمین وارث راه بزرگ مدرسه بودا در سن ۴ سالگی اموزش دید. سپس او در سن ۸ سالگی به وسیله استاد تائوئیستی تعلیم دید. وی از او در سن ۱۲ سالگی جدا شد و سپس او به وسیله استادی از مدرسه راه بزرگ به وسیله تائویستی موسوم به تائویست حقیقی که از کوه‌های چانگ بای changbai امده بود تعلیم دید. گرچه دولت کمونیست چین سعی دارد وی را به عنوان یک انسان عادی جلوه دهد و حتی نقاط منفی را در زندگی نامه او وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job