Tuesday, 2. June 2015  ir    ir ir
افزایش قیمت سوخت مهمترین کار دولت افزایش قیمت سوخت مهمترین کار دولت
متاسفانه مدتی است برخی سایتها و رسانه ها در داخل ایران دارند در ارتباط با افزایش سوخت فضا سازی می کنند. ما به عنوان... افزایش قیمت سوخت مهمترین کار دولت

tankstelle_meppen

متاسفانه مدتی است برخی سایتها و رسانه ها در داخل ایران دارند در ارتباط با افزایش سوخت فضا سازی می کنند. ما به عنوان کسانی که تجربه زندگی در اروپا و آلمان را داشته ایم می خواهیم تجربیات مان را به هم میهنانمان به اشتراک بگذاریم

هم میمهنان گرامی، در آلمان سوخت، آب، انرژی گران ترین کالاهای کشور هستند. آلمان بیشترین آب دنیا را دارد و بیشترین تولید انرژی را دارد اما دولت آلمان هرگز این موارد را ارزان نمی کند چون رمز پیشرفت در گران بودن این کالاهاست. گران بودن سوخت و انرژی و آب و مالیات سنگین، مهمترین رمز پیشرفت آلمان و کشورهای پیشرفته دنیا است. ارزان بودن سوخت موجب رفتار غلط اجتماعی و اقتصادی مردم و بنگاه ها می شود. گران کردن سوخت و بالابردن مالیات در کشور نهایتا رفاه برای مردم ایران می آورد.

دولتهای پیشرفته این همه رفاه را از پول همین مالیات و سوخت بدست آورده اند. تزریق پول نفت برای پرداخت حقوق ها و یارانه انرژی، سهم مهلکی برای اقتصاد کشور است. ارزان بودن سوخت، بتزین، آب، مالیات نهایتا موجب فقر تصاعدی ملت می شود. درست ترین کار دولت که در چند دهه اخیر انجام داد همین گران کردن سوخت بود و البته ما معتقدیم هنوز ارزان است.

البته حذف ناگهانی سهمیه بندی بنزین در این دولت اشتباه بزرگی بود دولت باید قیمت پایه برای سوخت هزارتومانی (حداکثر تا هشتصد لیتر ماهیانه)  را سهمیه بندی میکرد و سوخت آزاد را دو هزار تا سه هزار تومان می فروخت. اگر ما حسرت اروپا و کشورهای پیشرفته دنیا را همچنان داریم به خاطر ارزان بودن همین موارد است. نکات یاد شده کلیدی ترین بخش اقتصاد است و اگر اینها قیمت واقعی داشته باشند همه چیز کشور در مسیر درست قرار میگیرد و نهایتا سود آن به همه ملت باز میگردد. خرده گیری به دولت روحانی در این زمینه واقعا ستم است. دور از دانش و انصاف است که از این مسئله مهم حیاتی برای بهره برداری های سیاسی استفاده کنند.

درست است که بنزین گران شد که البته معتقدیم هنوز ارزان است اما موجب تغییر و اصلاح قطعی رفتارهای غلطی که تا کنون موجب عقب ماندگی و بهمریختگی اقتصادی ما را رقم زده، خواهد شد.

اجازه دهید این قفل بزرگ اقتصاد کشور کشوده شود وگرنه تا چند صد سال دیگر همچنان باید حسرت رفاه کشورهای اروپایی را بخوریم.

مطمئن باشید ما زمانی در منطقه پیشرفته ترین کشور خواهیم بود که گران ترین بنزین، گران ترین برق و گران ترین آب و سنگین ترین و اصولی ترین مالیات را در میان کشورها داشته باشیم همه این موارد اتفاقا و بطور جالب رفاه یک ملت را چند برابر بیشتر می کند.

پمپ بنزین های خلوت نشانه پیشرفته تر بودن یک کشور هست.

ایرانبیلد

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.