Friday, 22. May 2015  ir    ir ir
گلوتن سم هزار چهره گلوتن سم هزار چهره
شاید بتوان گفت گلوتن از نظر حجم تاثیرگذاری و عوارض و تلفات خطرناک ترین سم برای بشریت است. گلوتن، پروتئین نان و گندم است.... گلوتن سم هزار چهره

gluten-warning

شاید بتوان گفت گلوتن از نظر حجم تاثیرگذاری و عوارض و تلفات خطرناک ترین سم برای بشریت است. گلوتن، پروتئین نان و گندم است. اگر خمیر نان را زیر آب بشویید چند دقیقه بعد ماده زرد رنگ چسبناکی بر جای می ماند که همان گلوتن است. گلوتن گستره وسیعی از بیماری ها را ایجاد می کند.
گلوتن می تواند سیلیاک، ام اس MS، دیابت تیپ یک (وابسته به انسولین) و البته حتی دیابت دو، روماتیسم مفاصل، لوپوس (بیماری پوستی)، اوتیسم (ناشنوایی مادرزادی)، کم‌خونی، اختلال آنزیم‌های کبدی، خودایمنی و نازایی، پوکی استخوان، زخم معده، ترشی معده و بیماری های گسترده گوارشی و امراض با علتهای ناشناخته دیگر ایجاد کند.
خود سیلیاک بک یماری هزار چهره با عوارض ناشناخته است.  شاید بیش از نیمی از مردم جهان جلوه هایی از بیماری سیلیاک و حساسسیت به گلوتن را از خود نشان می دهد.

gluten-protein

در حالیکه همه کشورهای جهان بطور گسترده در حال تولید فراورده های غذایی بدون گلوتن هستند اما در ایران هنوز زنگ خطر گلوتن به صدا در نیامده است.

مردم باید تا حد امکان مصرف نان و فروارده های گندمی را به حداقل برسانند. از غذاهای خمیری و رشته ای (گندم) پرهیز کنند.

ایرانبیلد/رضایی

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.