Sunday, 17. May 2015  ir    ir ir
اعتراض آلمان به حکم اعدام مرسی اعتراض آلمان به حکم اعدام مرسی
فرانک والتر اشتاینمایر وزیر امور خارجه آلمان از صدور حکم اعدام برای محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر انتقاد کرد. اشتاینمایر روز شنبه در... اعتراض آلمان به حکم اعدام مرسی

morsi

فرانک والتر اشتاینمایر وزیر امور خارجه آلمان از صدور حکم اعدام برای محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر انتقاد کرد. اشتاینمایر روز شنبه در پایتخت اردن گفت: «از نظر ما صدور این حکم نوعی مجازات است که کاملا آن را مردود می دانیم».
وی افزود، از نظر دولت آلمان مهم است که دستگاه قضایی مصر بر اساس حق و قانون عمل کند نه بر اساس معیارهای سیاسی. وی افزود، در چند روز آینده مشخص خواهد شد که این مسئله در این مورد اتفاق خواهد افتاد یا خیر.
ناصر جوده وزیر امور خارجه اردن در کنفرانس مطبوعاتی با اشتاینمایر درباره حکم صادر شده علیه مرسی اظهار نظر نکرد. دادگاه جنایی قاهره، محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر را به اعدام محکوم کرد.
اجرای حکم اعدام در مصر به تایید مفتی نیاز دارد. گفته می شود ، حکم مفتی مصر اواسط ماه آینده اعلام خواهد شد.
حدود یک ماه پیش نیز دادگاه قاهره، مرسی و 12 عضو دیگر اخوان المسلمین را به اتهام دست داشتن در درگیری های خشونت آمیز مصر به 20 سال زندان محکوم کرد. عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور کنونی مصر، پس از به قدرت رسیدن در سال گذشته، اخوان المسلمین را تهدیدی برای امنیت ملی این کشور توصیف و آن را یک گروه تروریستی عنوان کرد.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.