Monday, 11. May 2015  ir    ir ir
اسلوبودان کواچ از بی احترامی گودرزی وزیر ورزش ناراحت شد و از ایران رفت اسلوبودان کواچ از بی احترامی گودرزی وزیر ورزش ناراحت شد و از ایران رفت
متاسفانه اخلاق وزیر ورزش تبدیل به یک دردسر در ورزش ایران شده است. او با همه مخصوصا مربیان خارجی مثل کارگر و رعیت رفتار... اسلوبودان کواچ از بی احترامی گودرزی وزیر ورزش ناراحت شد و از ایران رفت

koach

متاسفانه اخلاق وزیر ورزش تبدیل به یک دردسر در ورزش ایران شده است. او با همه مخصوصا مربیان خارجی مثل کارگر و رعیت رفتار می کند و تبغیض می گذارد. او بتازگی مدیران دیگر را متهم کرد که به سبک قاجار سکه پرانی می کنند در حالیکه خلق و خوی او دقیقا به رفتار درباریان قاجار با رعیت شبیه تر است. رفتار او حتی با قهرمانان ورزشی منتقد هم مناسب نیست. این روزها انتقاد از آقای روحانی به خاطر معرفی او به وزرات ورزش در میان جامعه به ویژه جوانان و جامعه ورزشی افزایش یافته است. اسلوبودان کواچ به این نتیجه رسیده است که باید رفتاری مانند کیروش با مدیران ورزشی ایران داشته باشد و او هم فهمید که ایرانیها مفهوم احترام را وازگونه می فهمند.

گزارشی از مهدی رستم پور در این زمینه در زیر ارائه می شود.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران می‌گوید به اشتباه فکر می‌کردم اگر بر خلاف برخی مربیان خارجی حاضر در ایران در امور فدراسیون دخالت نکنم، احترام متقابل از سوی مسئولان خواهم داشت.

کواچ با بیان اینکه وظایف خود را به نحو احسن انجام می‌دهد، گفت: احترام گذاشته‌ام و باید به من احترام بگذارند. اگر این کار را نکنند، دیگر دلیلی برای همکاری نمی‌بینم.

این مربی صاحب‌نام در والیبال جهان تاکید کرد: «بدنه ورزش ایران ارتباط خوبی با مربی وظیفه‌شناس برقرار نمی‌کند. به گونه‌ای که مربیان بی‌حاشیه نیز تغییر موضع دهند. انسان‌ها اشتباه می‌کنند اما محدویتی برای این اشتباهات قائلم و اگر ازحد انتظار بگذرد، همکاری‌ام را تمام خواهم کرد.»

نحوه برگزاری مراسم بدرقه تیم ملی والیبال ایران و معرفی سعید معروف به عنوان سفیر آب در لیگ جهانی، انتقاد و ناراحتی سرمربی تیم ملی والیبال ایران را در پی داشت.

در این مراسم از ۲۵ ملی‌پوش والیبال ایران دعوت شد تا برای دریافت هدیه، روی سن بروند. وزیر ورزش، وزیر نیرو و رئیس فدراسیون والیبال، اهداکننده هدایا بودند. اما در فهرست اعلام شده، نام هیچکدام از اعضای کادر فنی درج نشده بود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، اسلوبودان کواچ در اولین اقدام به دیدار محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال رفت و نسبت به این موضوع اعتراض کرد. ایرنا نوشته خلق و خوی او در تمرینات تیم ملی و رفتارش با بازیکنان نیز تغییر کرده و مانند سابق نبود.

سرمربی تیم ملی والیبال قبل از ترک تهران برای برپایی اردو در فنلاند گفت: من نیامدم اینجا که به رئیس فدراسیون یا عوامل ورزش ایران یاد بدهم چگونه کار کنند. همه بازیکنان در اردو برای یادگیری جمع شدند. من هم برای آموختن به آنان آمده‌ام.

سرمربی تیم ملی والیبال بدون اشاره به نام کارلوس کی‌روش گفت: قبلاً احساس می‌کردم مسئولان ورزش ایران برای مربی که غیر از تمرینات تیمش به چیز دیگری کار ندارد، احترام می‌گذارند. فکر می‌کردم اگر بر خلاف برخی مربیان خارجی حاضر در ایران در امور فدراسیون دخالت نکنم، درک این موضوع وجود دارد و احترام متقابل از سوی آنان خواهم داشت.

او در مصاحبه با خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی تاکید کرد: متاسفانه به این نتیجه رسیدم که این احترام برای من وجود ندارد.

اسلوبودان کواچ یادآور شد: مقام چهارم تیم من در لیگ جهانی، رتبه ششم قهرمانی جهان و نخستین طلای بازی‌های آسیایی در تاریخ ثبت خواهد شد و شاید دیگر تکرار نشود، اما باز نام خولیو ولاسکو به گونه‌ای گفته می‌شود که گویی موفقیت‌های والیبال همیشه مدیون اوست. شاید بهتر باشد من هم مثل مربیان حاشیه‌دار در ایران باشم.

پیش از این، محمود گودرزی با انتقاد از سرمربی تیم ملی فوتبال و تمجید از کواچ گفته بود: «سرمربی تیم ملی والیبال که جدا از هر جنجال رسانه‌ای کار می‌کند، می‌تواند مصداقی برای سایر مربیان خارجی باشد.»

کواچ در این باره می‌گوید: افرادی مانند کی‌روش در سطح جهان شناخته شده هستند و تجربه مربیگری در کشورهای مختلف را دارند. من خودم یک سری مشکلات دارم که باید آنان را بالانس و برطرف کنم یا با آنها کنار بیایم.

تیم ملی والیبال ایران بامداد یکشنبه با ۱۷ بازیکن راهی فنلاند شد تا ضمن برپایی اردو، سه دیدار تدارکاتی با تیم ملی والیبال این کشور برگزار کند.

ملی‌پوشان ایران سپس راهی جمهوری چک می‌شوند و طی یک هفته اقامت در این کشور، دو مسابقه دوستانه نیز با تیم ملی جمهوری چک برگزار خواهند کرد.

ایران در لیگ جهانی ۲۰۱۵ با تیم‌های قدرتمند آمریکا، روسیه و لهستان رویارو خواهد شد.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.