Sunday, 10. May 2015  ir    ir ir
رویای نبرد سایبری عربستان با ایران رویای نبرد سایبری عربستان با ایران
سعودی ها و خواب جنگ سایبری با ایران! در پی اقدام هکرهای سعودی در هک کردن صفحه شبکه العالم در توئیتر و یوتیوب، سعود... رویای نبرد سایبری عربستان با ایران

saud

سعودی ها و خواب جنگ سایبری با ایران!

در پی اقدام هکرهای سعودی در هک کردن صفحه شبکه العالم در توئیتر و یوتیوب، سعود الهواوی، برنامه نویس و موسس پایگاه اینترنتی جهان فناوری هشدار داد عربستان توان جنگ را در این زمینه ندارد. این برنامه نویس عربستانی در مصاحبه با پایگاه خبری «العربی الجدید» با اشاره به ضعف بیشتر سایت های دولتی عربستان سعودی، گفت: پیامد این اقدامات دامن عربستان را خواهد گرفت .نکته جالب اینجاست که حتی هکرهای مبتدی توانسته اند سایت های سعودی را هک کنند و آخرین مورد آن نیز هک کردن سایت وزارت آموزش و پرسش به دست یک جوان عربستانی بود.
از سوی دیگر عربستانی ها همزمان با جنگ یمن، در فضای مجازی و بازی های آنلاین نیز اقدام به ایران هراسی کرده و بازی ضد ایرانی «وحدة النمر» (یگان ببر)! را در فضای مجازی عرضه کردند.
در سوی دیگر این دست ماجراها، مجتهد کاربر اینترنتی که به افشای زوایای پنهان آل سعود معروف است، فاش کرد
که محمد بن سلمان جانشین جدید ولی عهد و وزیر دفاع رژیم سعودی 100 هزار صفحه در توییتر خریده و شمار زیادی از افراد را به کار گرفته تا از این طریق در باره او تبلیغ کنند.
حال تمامی این اطلاعات را میتوان با یک گزارش آماری جالب برای تحلیل حادثه اخیر در مهاباد و صحنه گردانی سعودی ها بکار برد. در حادثه خودکشی دختری در شهرستان مهاباد، نکته جالب آنکه دامنه اعتراضات مردمی بعد از دو روز بالا گرفت و به آتش زدن هتل مربوطه و درگیری هایی در این شهر انجامید. در انتشار اخبار این حادثه آمار این گونه سخن می گویند؛
عربستان سعودی با ۳۲٪ ، ایران با ۱۹٪ بترتیب بیشترین توییت ها را با هشتگ «مهاباد» داشته اند. با بررسی سابقه افراد تویین کننده سعودی میتوان دریافت که اینها همان اعرابی هستند که ادعاهای خیالی در مورد جدایی اهواز و تشکیل کشور «الاحواز» در سر دارند.
اینها همه در حالی است که پیش از این شبکه «ان . پی. آر» آمریکا در گزارشی به بررسی قدرت سایبری ایران پرداخته و آنرا پس از آمریکا، روسیه و چین، چهارمین قدرت برتر دنیا معرفی می کند. این گزارش اذعان دارد که ایران توانایی از کار انداختن شبکه نیروی ایالات متحده و نیز نفوذ به سیستم بانکی آنرا داراست!
سالها پیش، موسسه تکنولوژی دفاعی آمریکا، توان دفاع سایبری ایران را با چند دهزار نفر نیروی فعال و ذخیره، و بودجه چند ده میلیون دلاری، جزو برترین های دنیا معرفی کرده بود.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.