Tuesday, 5. May 2015  ir    ir ir
هشدار :سرطان زا بودن رنگ موها هشدار :سرطان زا بودن رنگ موها
نتایج یک پژوهش انگلیسی که در Dailymail منتشر شده است، نشان می دهد که رنگ موها، حاوی ترکیبات شیمیایی سرطان زا هستند. به عقیده... هشدار :سرطان زا بودن رنگ موها

hair_color_types

نتایج یک پژوهش انگلیسی که در Dailymail منتشر شده است، نشان می دهد که رنگ موها، حاوی ترکیبات شیمیایی سرطان زا هستند.

به عقیده این متخصصان تمام رنگ موهایی که در بازار به فروش می رسند و در سالن های آرایشی استفاده می شوند، حاوی این ترکیبات آسیب رسان هستند. این ترکیبات شیمیایی برای هفته ها و حتی ماه ها و سال ها روی پوست سر و موها باقی می مانند. به عقیده پژوهشگران، این ترکیبات شیمیایی با دود سیگار و آلودگی هوا واکنش نشان شده و یک ترکیب شیمیایی خیلی سمی به نام ان- نیتروزامین را به وجود می آورند که سرطان زا می باشد.

در واقع این نتایج، زنگ خطری است که پژوهشگران انگلیسی در خصوص رنگ مو به صدا در آورده اند. درست است که از سال های 80 میلادی اکثر مواد شیمیایی مضر از ترکیبات رنگ موها حذف شده است، اما به عقیده ی محققان انگلیسی خطر همچنان سلامتی استفاده کننده ها را تهدید می کند.

آمار حساسیت های ایجادشده در پی استفاده از رنگ موها در سال های اخیر رو به رشد بوده است که نشان دهنده ی حساسیت زا و آسیب رسان بودن آنهاست.

به عقیده ی پروفسور دیوید لویز، سرپرست این تیم تحقیقاتی در مراحل اولیه ی پژوهش نمی توان در خصوص میزان ان-نیتروزامین تولیدشده و یا میزان خطر این ترکیب شیمیایی به طور قطع نظر داد، اما آنچه مسلم است این می باشد که ترکیبات موجود در رنگ موها به سلامتی آسیب می زنند. پیش از این، در سال 2009 نیز نتایج یک پژوهش نشان داده بود افرادی که هر سال بیش از نه مرتبه از رنگ مو استفاده می کنند، به میزان 60 درصد بیشتر در معرض ابتلا به سرطان خون قرار می گیرند.

در سال 2010 اکثر رنگ موهای موجود، به دلیل خطرات آنها از بازار جمع آوری شد، اما همچنان خانم ها از این رنگ ها استفاده می کنند و برخی از آنها، در این کار به افراط روی می آورند. اگر صرفا به دلیل تنوع و تغییر رنگ مو از این رنگ های شیمیایی استفاده می کنید، بهتر است کمی بیشتر حواستان را جمع کنید.

اما اگر موهایتان سفید شده و به ناچار موهایتان را رنگ می کنید توصیه می کنیم به دنبال رنگ موهای طبیعی باشید و از رنگ کردن زیاد بپرهیزید.

irinn

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.