Thursday, 23. April 2015  ir    ir ir
افزایش شمار اتباع آلمان عضو داعش افزایش شمار اتباع آلمان عضو داعش
  © Diaa Al-Din/Reuters به گزارش پرس تی وی نشریه آلمانی «دی سایت Die Zeit یعنی زمان» در گزارش روز چهارشنبه خود از افزایش... افزایش شمار اتباع آلمان عضو داعش

islamist-syrien-terrorgruppe-540x304

 

© Diaa Al-Din/Reuters

به گزارش پرس تی وی نشریه آلمانی «دی سایت Die Zeit یعنی زمان» در گزارش روز چهارشنبه خود از افزایش شمار اتباع آلمان که برای پیوستن به داعش به عراق و سوریه سفر کرده‌اند، خبر داد.

دادگاه حفاظت از قانون اساسی آلمان با بیان اینکه تا به حال حدود 680 افراطی آلمانی برای پیوستن به داعش از کشور خارج شده‌اند اعلام کرد تعداد این افراد در اواخر سال 2014 میلادی حدود 550 نفر بود و اوایل ماه مارس تعداد آن ها به حدود 650 تن افزایش یافت.

بنا بر اعلام این دادگاه، شواهدی مبنی بر مرگ حدود 85 نفر از در دست است و تنها در ماه گذشته حدود 10 افراطی آلمانی کشته شدند.

دادگاه حفاظت از قانون اساسی آلمان با اشاره به بازگشت حدود 230 تن از این افراطی‌ها به آلمان خاطر نشان کرد مدارک موجود حاکی از آن است که حدود 50 تن از آنان دارای تجربه مبارزاتی و جنگی هستند که می توانند از آن در اجرای عملیات ترور در داخل کشور استفاده کنند.
بنا بر اطلاعات این نهاد، شمار سَلَفی‌ها در آلمان به حدود 7300 تن افزایش پیدا کرده است و همچنان در حال افزایش است. تعداد سلفی‌های آلمان در اوایل سال 2015 تقریبا حدود هفت هزار نفر بود که نسبت به سال 2011 تقریبا دو برابر شده است.

در همین حال، هانس گئورگ ماسن، رئیس دادگاه حفاظت از قانون اساسی آلمان با اشاره به ویدئوهای منتشر شده از سوی داعش گفت: «این تصاویر تکان دهنده نه تنها بخشی از کار رسانه‌ای بسیار حرفه‌ای داعش است، بلکه یک عنصر جنگ روانی هم محسوب می شود.»

وی همچنین در این باره هشدار داد که جنگ سایبری اخیرا در برنامه این تروریست های افراطی وارد شده است و گفت: بیم آن می رود که مبارزه این گروه ها با به زعم خود کافران، به میدان جنگ مجازی گسترش یابد.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.