job job job  job        jobjob job  job

16 دانش آموزان آلمانی و دو خبرنگار ایرانی در هواپیما بودند

haltern

شهر هالترن آم زه Haltern am See در شمال آلمان، در غم از دست دادن ۱۶ دانش آموز و دو معلم بر اثر سانحه سقوط هواپیمای ایرباس در فرانسه به سوگ نشسته است.

شاگردان دبیرستان یوزف کونیگ با روشن کردن شمع یاد همکلاسی های دیروزشان را گرامی داشتند؛ آنهایی که تنها برای یک هفته به اسپانیا سفر کرده بودند اما از بد حادثه دیگر بازنگشتند.

توماس جرک، از خیرین کلیسا در توضیح حال و روز مردم این شهر گفت: «مردم از آنچه روی داده حیرت زده اند. چطور چنین چیزی می تواند رخ دهد؟ این حادثه چیزی نیست که بتوان تصورش را هم کرد. حوادثی از این دست هر روزه این سو و آن سو روی می دهند و حالا که چنین موضوعی برای مردم این شهر پیش آمده، آنها نمی دانند چطور با آن کنار بیایند. آنها اینطور حس می کنند که زندگی پس از این مثل گذشته نخواهد بود.»

haltern2

گروه های مختلف از جمله خیرین کلیسا، واعظان، روانشناسان و مددکاران همه جمعند تا به هر شکلی که ممکن است از غم خانواده های داغدار اندکی بکاهند.

اولاف، برونز، خبرنگار یورونیوز در هالترن آم زه حال و هوای شهر را چنین گزارش کرد: «کل شهر در شوک فرو رفته و مردم حرفی برای گفتن ندارند و کسی مایل نیست در برابر دوربین چیزی بگوید. شاید چند ماه زمان لازم است تا آسیب دیدگان این حادثه با آن کنار بیایند.»

همچنین به گزارش رسانه های ایران دو خبرنگار ایرانی از سایت تسنیم نیز در هواپیما حضور داشته اند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job