Wednesday, 25. March 2015  ir    ir ir
16 دانش آموزان آلمانی و دو خبرنگار ایرانی در هواپیما بودند 16 دانش آموزان آلمانی و دو خبرنگار ایرانی در هواپیما بودند
شهر هالترن آم زه Haltern am See در شمال آلمان، در غم از دست دادن ۱۶ دانش آموز و دو معلم بر اثر سانحه... 16 دانش آموزان آلمانی و دو خبرنگار ایرانی در هواپیما بودند

haltern

شهر هالترن آم زه Haltern am See در شمال آلمان، در غم از دست دادن ۱۶ دانش آموز و دو معلم بر اثر سانحه سقوط هواپیمای ایرباس در فرانسه به سوگ نشسته است.

شاگردان دبیرستان یوزف کونیگ با روشن کردن شمع یاد همکلاسی های دیروزشان را گرامی داشتند؛ آنهایی که تنها برای یک هفته به اسپانیا سفر کرده بودند اما از بد حادثه دیگر بازنگشتند.

توماس جرک، از خیرین کلیسا در توضیح حال و روز مردم این شهر گفت: «مردم از آنچه روی داده حیرت زده اند. چطور چنین چیزی می تواند رخ دهد؟ این حادثه چیزی نیست که بتوان تصورش را هم کرد. حوادثی از این دست هر روزه این سو و آن سو روی می دهند و حالا که چنین موضوعی برای مردم این شهر پیش آمده، آنها نمی دانند چطور با آن کنار بیایند. آنها اینطور حس می کنند که زندگی پس از این مثل گذشته نخواهد بود.»

haltern2

گروه های مختلف از جمله خیرین کلیسا، واعظان، روانشناسان و مددکاران همه جمعند تا به هر شکلی که ممکن است از غم خانواده های داغدار اندکی بکاهند.

اولاف، برونز، خبرنگار یورونیوز در هالترن آم زه حال و هوای شهر را چنین گزارش کرد: «کل شهر در شوک فرو رفته و مردم حرفی برای گفتن ندارند و کسی مایل نیست در برابر دوربین چیزی بگوید. شاید چند ماه زمان لازم است تا آسیب دیدگان این حادثه با آن کنار بیایند.»

همچنین به گزارش رسانه های ایران دو خبرنگار ایرانی از سایت تسنیم نیز در هواپیما حضور داشته اند.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.