job job job job job               job ارزjob job

نخود چاق کننده است!

نخود چاق کننده است!

ترکیبات نخود:
در دانه نخود مقدارى ارسنیک، اسید اکسالیک، اسید استیک، اسید مالیک گزارش شده است. بررسیهاى دانشمندان وجود تاى‏روزین، آرژى نین، لى‏سین، سیستین، تریپتوفان را در نخود تأیید کرده است. وجود کارتنوئید و ویتامین‏هاى‏A و D وE محلول در چربى‏ها در نخود نیز به تأیید رسیده است. نخود از نظر گروه ویتامین‏هاى‏B غنى است.
در دانه نخود حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد مواد چربى یافت می ‏شود که این روغن از همه حبوبات بیشتر است. سه ماده متبلور بیوکانین‏ A و B و C در دانه نخودى که در حال جوانه زدن است، مشاهده شده است. نخود از نظر مواد معدنى نیز قوى بوده و پتاسیم، فسفر، آهن، کلسیم آن زیاد است.
در نخود پروتئین، هیدرات کربن، تیامین، ریبوفلاوین و نیاسین وجود دارد.
خواص درمانى نخود:
نخود ملیّن، مقوى ریه و افزاینده حرارت غریزى است، نخود خونساز و اشتهاآور و چاق‏ کننده است. نخود پخته در شیر و خارخسک براى ضعف باه و زیاد شدن اسپرم، نتیجه خوبى داده است. روغن نخود ضد ریزش مو است.

جهت چاقی میتوان میان وعده ۱ قاشق آرد نخود را در یک استکان آب سرد و یک قاشق عسل مخلوط کرد و میل نمود یا میتوان آرد نخود را به نسبت دلخواه با شکر مخلوط کرده و همانند قاووت مصرف کرد این ترکیب بهترین مکمل غذایی برای کودکان جهت رشد می باشد

فلاقل که از آرد نخود درست شده و در روغن سیراب سرخ شده برای کسانی که رژیم دارند خطرناک است. برای بیمارانی گه ناراحتی کلیه و التهاب مفاصل دارند هم خوب نیست.
اصولا غذاهای چاق کننده برای بدن مضر هستند و مهم نیست چه ویتامین یا مواد معدنی دارند.
تمام غلات بویژه گندم در درجه اول و سپس برنج خطرناک هستند. غذاهای نشاسته دار خوب نیستند. گوشت بشدت برای بدن خطرناک است و مخلوط با نخود در آبگوشت مضر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*
یک پاسخ برای “نخود چاق کننده است!

  1. mamad گفت:

    ارد نخود با عسل و اب،برا کسانیکه مشکل نفخ و روده دارند مضر نیست?
    نفاخ نیست?


بازگشت به بالا


output_nrpmHy
Reportage
Iran
Iran
Iran
output_nrpmHy
Greenmatech
notruf

     job