fblike job contact English English English 

نخود چاق کننده است!

نخود چاق کننده است!

ترکیبات نخود:
در دانه نخود مقدارى ارسنيك، اسيد اكساليك، اسيد استيك، اسيد ماليك گزارش شده است. بررسیهاى دانشمندان وجود تاى‏روزين، آرژى نين، لى‏سين، سيستين، تريپتوفان را در نخود تأييد كرده است. وجود كارتنوئيد و ويتامين‏هاى‏A و D وE محلول در چربى‏ها در نخود نيز به تأييد رسيده است. نخود از نظر گروه ويتامين‏هاى‏B غنى است.
در دانه نخود حدود 40 تا 50 درصد مواد چربى يافت می ‏شود كه اين روغن از همه حبوبات بيشتر است. سه ماده متبلور بيوكانين‏ A و B و C در دانه نخودى كه در حال جوانه زدن است، مشاهده شده است. نخود از نظر مواد معدنى نيز قوى بوده و پتاسيم، فسفر، آهن، كلسيم آن زياد است.
در نخود پروتئين، هيدرات كربن، تيامين، ريبوفلاوين و نياسين وجود دارد.
خواص درمانى نخود:
نخود مليّن، مقوى ريه و افزاينده حرارت غريزى است، نخود خونساز و اشتهاآور و چاق‏ كننده است. نخود پخته در شير و خارخسك براى ضعف باه و زياد شدن اسپرم، نتيجه خوبى داده است. روغن نخود ضد ريزش مو است.

جهت چاقی میتوان میان وعده 1 قاشق آرد نخود را در یک استکان آب سرد و یک قاشق عسل مخلوط کرد و میل نمود یا میتوان آرد نخود را به نسبت دلخواه با شکر مخلوط کرده و همانند قاووت مصرف کرد این ترکیب بهترین مکمل غذایی برای کودکان جهت رشد می باشد

فلاقل که از آرد نخود درست شده و در روغن سیراب سرخ شده برای کسانی که رژیم دارند خطرناک است. برای بیمارانی گه ناراحتی کلیه و التهاب مفاصل دارند هم خوب نیست.
اصولا غذاهای چاق کننده برای بدن مضر هستند و مهم نیست چه ویتامین یا مواد معدنی دارند.
تمام غلات بویژه گندم در درجه اول و سپس برنج خطرناک هستند. غذاهای نشاسته دار خوب نیستند. گوشت بشدت برای بدن خطرناک است و مخلوط با نخود در آبگوشت مضر است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*یک پاسخ برای “نخود چاق کننده است!

  1. Avatar mamad گفت:

    ارد نخود با عسل و اب،برا کسانیکه مشکل نفخ و روده دارند مضر نیست?
    نفاخ نیست?


contact