Monday, 2. March 2015  ir    ir ir
ایران گوگل را در خاک خود می پذیرد ایران گوگل را در خاک خود می پذیرد
ایران حاضر است به گوگل و دیگر شرکت‌های خدماتی اینترنت اجازۀ فعالیت در ایران بدهد به شرطی که فرهنگ کشور را محترم بشمارند. بنا... ایران گوگل را در خاک خود می پذیرد

google

ایران حاضر است به گوگل و دیگر شرکت‌های خدماتی اینترنت اجازۀ فعالیت در ایران بدهد به شرطی که فرهنگ کشور را محترم بشمارند. بنا بر توضیحات معاون وزیر ارتباطات، با وجود تحریم‌ها، ایران هم اکنون در حال مذاکره با برخی از شرکت‌های اینترنتی است تا آنها بتوانند ارائۀ خدمات در این کشور را آغاز کنند.

نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری، به خبرگزاری فارس گفت: «در مذاکره با شرکت‌های بزرگ اینترنتی، بحث این است که علاقمندیم چارچوب‌ها و سیاست‌های ایران در سرویس‌دهی این شرکت‌ها رعایت شود».
به گفتۀ وی ایران با هیچیک از «کسانی که در بازار جهانی هستند و می‌خواهند در این کشور سرویس ارایه کنند تعارضی ندارد». او تأکید کرد که تهران برای مذاکره آماده است تا این نوع شرکت‌ها «با پذیرش شرایط فرهنگی ایران، سرویس ارایه کنند».

نصرالله جهانگرد، تمایل شرکت‌هایی چون گوگل را برای استقرار در ایران منطقی دانست چرا که «در هر جایی که حجم بالای کاربر برای یک “سِروِر” وجود دارد، برای شرکت مربوطه به صرفه‌تر است که در نزدیکی آنها مستقر شود تا هزینه‌های شرکت کاهش پیدا کند».
معاون وزیر ارتباطات حتی گفت که ایران آماده است تا به گوگل یا هر شرکت دیگری امکانات لازم را برای «سرویس‌دهی در منطقه» ارائه دهد.
به گفتۀ وی «ایران به سرویس‌های آنان دخالتی نخواهد داشت اما تمایل داریم آنچه که در بازار ایران ارائه خواهند کرد، طبق سیاست‌های ایران باشد».
به عبارت دیگر ایران مایل است که “سِروِر”های منطقه‌ای شرکت‌هایی مثل گوگل را در خاک خود بپذیرد.

معاون وزیر ارتباطات خبر داد که ایران «با برخی از کمپانی‌ها در سطوح تصمیم‌گیری» در حال گفتگو است. هرچند که به گفتۀ وی شاید تحریم‌های بین‌المللی در این راه برای شرکت‌های آمریکایی مشکل‌ساز باشد.

به نوشتۀ خبرگزاری فرانسه در ایران حدود ۴٠ میلیون نفر کاربر اینترنت وجود دارد.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.