job job job  job        jobjob job  job

رقابت بر سر رفاقت با ایران بین روسیه و آمریکا

اوباما و پوتین

پایگاه خبری «اخبار اقتصادی آلمان» در گزارشی نوشت:  اکنون روسیه و آمریکا بر سر موضوع ایران وارد صحنه شده اند. از یک طرف آمریکایی ها می گویند که قرارداد اتمی با تهران، دست یافتنی است و سبب می شود که خاورمیانه، صلحی پایدار را شاهد باشد و از طرف دیگر، این روزها مشاهده می کنیم که روس ها نیز درباره تحویل موشک های دفاع هوایی که آشکارا بر توان تدافعی ایران خواهد افزود، در حال مذاکره اند.

روزنامه اینترنتی «تایمز آو اسرائیل» هم به نقل از جان کری، وزیر خارجه آمریکا درباره آخرین دیدار رسمی وزرای خارجه ایران و آمریکا نوشت: ما پیشرفت هایی داشته ایم. همزمان محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز گفت ، دو طرف، درک متقابل بهتری در مذاکرات این دور داشته اند.

به گفته یک نماینده دولت آمریکا دور بعدی مذاکرات در سطح معاونان وزرای خارجه، دوشنبه آینده برگزار خواهد شد.

البته جان کری، هفته گذشته در مذاکرات ژنو از  اختلافات مهم  گلایه کرده  و حتی به توقف مذاکراتی که قرار است، سی و یکم مارس امسال خاتمه یابند، تهدید کرده بود.

موشه یعلون، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی، توافق هسته ای میان ایران و آمریکا را خطرناک توصیف کرده است.

نزدیکی ناگهانی واشنگتن و تهران به هم، اندکی پس از پیشنهاد گروه شرکتهای تسلیحاتی «روستوک» روسیه به ایران در تحویل موشکهای زمین به هوای نوع «آنتی 2500» است. روسیه سال 2010 میلادی تحت فشار غربیها قرارداد تحویل موشکهای دفاع هوایی مدل «اس 300» خود به ایران را لغو کرد. اکنون به نظر می رسد موشکهای «آنتی 2500» موشکهای جایگزین «اس 300» هستند. به نظر می رسد آمریکا و روسیه بر سر ایران در حال رقابت با هم هستند.

دو طرف می خواهند این کشور (ایران) را به لحاظ سیاسی به خود پایبند و متعهد کنند. ایران در منطقه خاورمیانه از نقش مهمی برخوردار است و نفوذ زیادی بر کشورهایی چون عراق، لبنان، یمن و سوریه دارد و در این ارتباط مناقشه سوریه نیز بدون حضور تهران بعنوان یک شریک مذاکراتی مرتفع نخواهد شد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job