fblike job contact English English English 

مردم غزه نه ناصبی اند و نه وهابی

مسجد امام علی در غزه

ایرانبیلد> سالها در ایران از میانه دوره پهلوی شایع شده بود که مردم فلسطین بدترین نوع سنی یعنی ناصبی و شیعه یزید و معاویه هستند و تا همین اواخر که حماس از مخالفان بشار اسد پشتبانی کردند این ظن بسیار قوی شد که انها ناصبی و نزدیک به داعش و سلفی ها هستند . اما معلوم شد که این تبلیغات رزیم اسراییل برای بدبین کردن شیعیان نسبت به مردم فلسطین بوده است تا کمکی از سوی شیعیان برای فلسطینی ها فرستاده نشود.

اما مردم فلسطین بویژه غزه شافعی هستند. یعنی نزدیک ترین شاخه اهل سنت به شیعیان هسند. امام شافعی شاگرد امام جعفر صادق بوده است و فقه آنها خیلی شبیه شیعیان است. اتفاقا ابوعبدالله محمدابن ادريس شافعي، رهبر اين فرقه، متولد غزه بوده است.  علاقه امام شافعي به خاندان رسالت باعث نزديكي هر چه بيشتر پيروان اين مذهب با شيعيان علي ابن ابي‌طالب عليه‌السلام شده است.علتی که مردم مصر علاقه شدید به اهل بیت دارند به دلیل همین شافعی بود نیمه شرقی مصر است. غالب مسلمانان آفریقا مالکی هستند و مالکیها فقط در شمال افریقا وجود دارند. تنها مصر بویژه قسمت شرقی آن یعنی نزدیک به مرز حماس شافعی هستند. مردم مصر سابقا فاطمی بودند یعنی شیعیه اسماعیلی بودند که با شکوه ترین دوران فرهنگی مصر بعد از اسلام را رقم زدند اما صلاح الدین ایوبی شافعی مذهب که کرد بود آنها را سرنکون کرد. اکنون مردم مصر زمینه زیادی برای نزدیکی به ایران دارند اما دسیسه عربستان و غرب و اسراییل و وحشت آنها از اتحاد مصر و ایران تا کنون مانع از این شده است.

دستگا تبلیغاتی صهیون_سلفی همیشه در حال ایجاد حس نفرت میان مردم فلسطین و مصر با مردم ایران است. وقتی به وضوح مذهب پنهان شده مردم فلسطین آشکار تر شود قطعا دوستی ملت ایران و فلسطین بیشتر خواهد شد.

مردم فلسطين، پيرو مذهب شافعي هستند. شافعي همچنان كه درباره علي عليه‌السلام اشعار نغز و پرمغزي سروده درباره واقعه عاشورا نيز اشعاري زيبا و جانسوز دارد. امام شافعي كه در دوستي اهل بيت زبانزد مي‌باشد، اشعار بسياري در فضائل اهل بيت سروده است.

شیعیان افراطی در ایران سال ها است که با شایعاتی می گویند که مردم غزه ناصبی اند و به امیرالمومنین(ع) توهین می کنند! و نباید از آن ها حمایت کرد! از سوی دیگر تکفیری ها نیز از شیعه بودن مردم غزه سخن می گویند تا مانع از کمک های برخی گروه های سنی در جهان به آن ها شوند!

مساجد غزه و فلسطین با نام های شیعه:

1- مسجد «علی بن ابی طالب» واقع در محله الزیتون شهر غزه (که این مسجد در جریان جنگ 22 روزه توسط جنگنده‌های اسرائیلی بمباران شد.)

2- مسجد «الامام علی ابن ابی طالب» واقع در حواره از توابع شهر نابلس، در کرانه باختری

3- مسجد «السیدة فاطمة الزهراء» در جنوب شهر غزه

4- مسجد «الزهراء» در شهر جنین

5- مسجد «فاطمة الزهراء» در شهر رفح

6- مسجد «علی بن ابیطالب» در شهر رفح

7- مسجد «علی بن ابیطالب» در منطقه خان یونس

8- مسجد «فاطمهًْ الزهراء» در شهر نابلس

9- مسجد «فاطمهًْ الزهراء» واقع در «تقریه ارتاح»، در جنوب طولکرم

10- مسجد «الحسین بن علی» و مدرسة الحسین واقع در خیابان «عین سارهًْ» شهر الخلیل

11- مسجد «الحسین بن علی» واقع در «حی الصبرهًْ» در نوار غزه

12-داروخانه «فاطمة الزهراء» در شمال غربی باریکه غزه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact