job job job job job               job ارزjob job

قوانین مهاجرت در آلمان

مهاجرت المان

پس از مدتهای مدید و بحثهای طولانی بالاخره دولت ائتلافی سرخ و سبز در آلمان به همراه احزاب اپوزیسیون یعنی سوسیال مسیحیها و دموکرات مسیحیها مشترکآ قوانین و مقررات جدیدی را در رابطه با مهاجران تدوین کردند.

محض اطلاع باید به عرضتون برسونم که، پس از مدتهای مدید و بحثهای طولانی بالاخره دولت ائتلافی سرخ و سبز در آلمان به همراه احزاب اپوزیسیون یعنی سوسیال مسیحیها و دموکرات مسیحیها مشترکآ قوانین و مقررات جدیدی رو تدوین کردن. این مجموعه، شامل برخی مفاد قانونی تغییر یافته در زمینه مهاجرت به آلمان، اقامت و ادغام شدن مهاجران خارجی در جامعه این کشور هستش. علاوه بر این در این مجموعه مقرارت، تدارکات امنیتی هم جا داده شدن که بعد از سو قصدهای نیویورک، واشنگتن و مادرید، ضروری به نظر میرسیدن. قوانین مربوط به مهاجران در آلمان، در بسیاری از موارد تغییر کردن و ما همونطور که قول داده بودیم، خلاصه کوتاهی از اونها رو در این اینجا به عرض شما میرسونیم.

اشکال مختلف اقامت: در این زمینه، تا حالا ۵ فرم مختلف اجازه اقامت در آلمان وجود داشتن، که حالا طبق قوانین جدید به ۲ فرم خلاصه میشن، یعنی اقامت دائم و اقامت موقت. به این ترتیب علت اقامت افراد خارجی در آلمان در نظر گرفته میشه یعنی برای مثال، اجازه اقامت بخاطر تحصیل، اشتغال بکار، پیوستن به افراد خانواده و به دلایل نوعدوستانه. برای نظارت و سازماندهی امور مربوط به اقامت خارجیان “اداره مهاجرت جمهوری فدرال آلمان” کار خودش رو آغاز خواهد کرد و باید اضافه کنیم که، این اداره از مقامات مسئول در “اداره فدرال پذیرش خارجیان پناهجو در آلمان” منشا میگیره.

اشتغال بکار در آلمان: افرادی که از تحصیلات دانشگاهی حد اعلا برخوردان مثلآ متخصصان رشته های علمی یا امور مربوط به کامپیوتر، حالا دیگه میتونن از همون آغاز ورودشون به آلمان از یک اقامت دائم برخوردار بشن و ساکن این کشور باشن. علاوه بر این از خارجیهائی استقبال میشه که، قادرن در آلمان حداقل مبلغی برابر یک میلیون یورو سرمایه گذاری کنن، یا اینکه بتونن حداقل برای ۱۰ نفر محل کار بوجود بیارن.

دانشجوهای خارجی از این به بعد اجازه دارن پس از به آخر رسیدن تحصیلاتشون، یکسال در آلمان بمونن، تا در صورت امکان اینجا کار و درآمدی بدست بیارن. کل روند اداری برای گرفتن اجازه کار و اجازه اقامت برای خارجیا ساده تر خواهد شد. افراد متخصصی که مایلن در آلمان مشغول بکار بشن، به سهولت میتونن از مقامات مربوطه اجازه اقامت بگیرن. برای کسانی که از تخصص ویژه مورد نیازی بر خوردار نیستن و در حقیقت مردم عادی، همچنان مهاجرت به آلمان، امری غیر ممکن باقی میمونه. اتباع کشورهائی که اخیرآ به اعضای اتحادیه اروپا پیوستن میتونن به منظور اشتغال بکار به آلمان بیان اگه از خود کشور آلمان و اتباع کشورهای قدیمیتر عضو این اتحادیه، کسی برای انجام شغل مربوطه خودش رو معرفی نکرده باشه.

قبول مهاجر به دلایل نوع دوستانه: حقوق مربوط به اقامت پناهجویان بهبود پیدا میکنند. افرادی که به خاطر جنسیتشون مورد تعقیب قرار دارند، به عنوان پناهجو در آلمان پذیرفته میشوند. هر کسی که بعد از گذشت یکسال و نیم نتواند، به حکم اخراجش از آلمان عمل کنه و این کشور رو ترک کند، در صورتیکه خودش مسئول این تاخیر نبوده باشد، از اجازه اقامت برخوردار میشود. برخلاف اونچه که قبلآ در نظر گرفته شده بود، در مورد پناهجویان حالت در اصطلاح “انتظار یا تحمل” برای رسیدگی به پرونده اونها، به قوت خودش باقی میماند. در موارد دشوار و ضروری، یک کمیسیون ایالتی میتونه به امور مربوط به اجازه اقامت رسیدگی و افراد رو از این حق برخوردار کند.

نگین کروئی

قسمت دوم

در هفته ای که گذشت بار دیگه مسئله مهاجران غیر قانونی و اقدامات مقامات کشور ایتالیا برای خارج کردن پناهجویان افریقائی از این کشور بحث داغی درباره قوانین و مقررات مربوط به مهاجرت و پناهجوئی در اروپا رو به دنبال داشت.

notruf

پیوستن افراد خانواده به همدیگه: قانون جدید مهاجرت هم همچون گذشته، پیوستن افراد خوانواده به همدیگه رو، در نظر میگیره. فرزندان پناهجویانی که از اجازه اقامت در آلمان برخوردار شدن، طبق قوانین کنوانسیون ژنو در این زمینه، تا سن ۱۸ سالگی از این حق برخوردارن که، به والدینشون در آلمان بپیوندن و در اینجا زندگی کنن. البته این بچه ها باید زبان آلمانی یاد بگیرن و در جامعه آالمان ادغام بشن. در موارد دیگه، یک مرز سنی ۱۶ سال تعیین شده و البته در این رابطه، صلاح کودکان و موقعیت خانواده مزبور هم، مورد توجه قرار میگیرن.

ادغام مهاجرا در جامعه آلمان: با قانون جدید مهاجرت، در کشور آلمان، اجرای یک سیاست هدفمند در این زمینه آغاز میشه. هسته اصلی این قصد، دوره های یادگیری زبان و آشنائی با جامعه آلمان برای مهاجرا هستش. اما در عین حال، خارجیهائی که سالهاست در آلمان زندگی میکنن باید در کلاسهای آموزش زبان آلمانی شرکت کنن. دولت آلمان، بخشی از مخارج این دوره های آموزشی برای مهاجرای جدید و همچنین برای زبان آموزی به ۵۰ هزار نفر از مهاجرای قدیمی ساکن آلمان رو به عهده میگیره. هر کسی که در این دوره ها شرکت نکنه، ممکنه که اجازه اقامتش در آلمان رو از دست بده یا اینکه به این خاطر از برخی مزایای اجتماعی خودش در اینجا، محروم بشه. لازم به تذکره که شرکت کنندگان دراین دوره های آموزشی زبان، به نسبت درآمدی که دارن، بخشی از شهریه خودشون رو پرداخت میکنند.

اقامت برای شهروندان کشورهای اروپائی: برای کسانی که از تابعیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا برخوردارن، بزرگواری مسئولان امر، به حدود شرایط بوروکراسی بستگی پیدا میکنه. به این ترتیب که، اونها در آلمان دیگه هیچگونه اجازه اقامت احتیاج ندارن بلکه، مثل مردم کشور آلمان، باید محل سکونتشون رو به مقامات مسئول اطلاع بدن. اما اگه اجازه بدین، بقیه این بحث رو به برنامه آینده موکول میکنیم.

مهاجرت کانادا

قسمت سوم

از تاریخ کشف آمریکا، اغلب مردم اروپا بودن که، این قاره رو ترک میکردن، تا در دنیای جدید به کار و زندگی بپردازن. در قرنهای نوزدهم و بیستم میلادی، بیش از ۶۰ میلیون اروپائی به آمریکا مهاجرت کردن و ۶ تا ۷ میلیون از این تعداد، آلمانی بودن. این مهاجرا شامل مخالفان سیاسی و مذهبی، افراد ماجراجو و پیش از همه، مردم فقیری بودن که، حاکمان اون دوره در اروپا به هر صورت اونها رو “زیادی” میدونستن. در حال حاضر اما، این مقامات آلمانی هستن که، در تلاشن نظم و ترتیبی برای مهاجرت به آلمان بوجود بیارند.

امر پذیرش پناهجو: هر کسی که در جمهوری فدرال آلمان به عنوان پناهجو پذیرفته بشه، در عین حال، از اجازه کار در آلمان برخوردار میشه. اما باید تذکر بدیم که پس از گذشت ۳ سال از پذیرش پناهندگی افراد، بار دیگه، پرونده اونها مورد بررسی قرار میگیره، تا مشخص بشه که، هنوز هم دلایل پناهجوئی اونها وجود داره یا نه. روند رسیدگی به پرونده های پناهجوها، قراره ساده تر بشه و اداره ای که تا الان مسئول انجام این کار بوده، یعنی اداره رسیدگی به امور پناهجویان در جمهوری فدرال آلمان، منحل میشه. کسانی که از کشورشون خارج میشن و تازه بعد از اون، به اقدامی دست میزنن که، بتونن تحت اون عنوان، در آلمان تقاضای پناهندگی بدن، دیگه در آلمان شانسی نخواهن داشت.

بازگشت افراد آلمانی نژاد مقیم کشورهای دیگه: آلمانی نژادهائی که مدتها از کشور آلمان دور بودن و در حقیقت از تابعیت کشور دیگه ای برخوردار بودن، اگه قصد داشته باشن بار دیگه به آلمان برگردن و بویژه افراد خانواده اونها، درآینده باید نشون بدن که، حداقل از آشنائی به پایه زبان آلمانی برخوردارن.

مبارزه بر علیه تروریسم: موارد امنیتی قانون جدید مهاجرت به آلمان، از همون شروع مذاکرات مربوطه، جز مهمی از این بحثها بودن، اما بعد از سوقصدهای مادرید در ماه مارس سال جاری، جای ویژه ای رو به خودشون اختصاص دادن. در آینده، قانونی برای اخراج خارجیهائی وجود خواهد داشت که، برای کشور آلمان خطرناک محسوب میشن. این حکم میتونه، از طرف دیوان عالی کشور یا در موارد ویژه، از طرف دولت آلمان صادر بشه. شرط صدور یک حکم اخراج، تشخیص این امره که، در اصطلاح “پیش بینی خطر” نامیده میشه و باید بر پایه اسناد و مدارک استوار باشه. اگه این حکم اخراج، قابل انجام نباشه، مثلآ به این دلیل که فرد مزبور در کشور خودش، با خطر شکنجه و اعدام روبرو خواهد بود، امکان این وجود داره که، شرایط سختی برای اون فرد تعیین بشن که، آزادیهای شخصی او رو بسیار محدود میکنند.

برخلاف، افرادی که در خرید و فروش انسانها دست داشتن و به این خاطر به زندان محکوم شدن، در آینده میتونن بلافاصله از کشور اخراج بشن. در قاعده، این امر همچنین در مورد خارجیهائی صدق میکنه که، به سازمانی تعلق دارن، که از تروریسم حمایت میکنه. خارجیهائی که سرپرستی انجمنی در آلمان رو به عهده دارن که، از نظر قانونی ممنوع شده، بر اساس قانون جدید مهاجرت، از کشور اخراج میشند.

در موراد مختلف مثلآ در مورد کسانی که افراد رو برعلیه دیگران تحریک میکنن و به تبلیغ از نفرت نسبت به دیگران میپردازن، بنابراین یعنی حتی رهبران مذهبی مساجد، که پیروان خودشون رو، به حرکتهای تروریستی تشویق میکنن و اعمال تروریستی رو محق میشمرن، این حکم اخراج، میتونه به اجرا دربیاد.

در پایان باید تذکر بدیم که قانون جدید مهاجرت به آلمان، پس از تصویبش در مجلس نمایندگان آلمان، از روز اول ژانویه سال ۲۰۰۵ میلادی قدرت اجرائی خواهد داشت.

رویای مهاجرت به آلمان، باید و نبایدها

دویچه وله

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*
10 پاسخ برای“قوانین مهاجرت در آلمان

 1. ميلاد گفت:

  دوستان عزیزی که قصد مهاجرت به اروپا و آمریکا و کانادا رو دارند
  تهیه کیس پناهندگی ۱۰۰٪قبولی و ثبت نام در u.n ترکیه
  مهاجرت به اروپا ۱۰۰٪ تضمینی دریافت وجه بعد از رسیدن مسافر به مقصد
  ترکیه به ایران قاچاقی
  اخذ اقامت ترکیه با کمترین هزینه

  تلفن..تلگرام.ایمو

  ۰۰۹۰۵۳۴۲۳۴۰۵۱۲……………میلاد چگینی

  M.chegini5163…………..اینستاگرام

 2. مهاجر گفت:

  ممنون از این اطلاعات
  ایا تمام افراد خانواده می توانند با این روش مهاجرت کنند ؟ پدر مادر چطور؟

 3. TAhere seyedi گفت:

  اتباع افغانی موقیم ایران هستیم. ۲۳ سالمه

 4. TAhere seyedi گفت:

  من دانشجویی کارشناسی الکترونیک .خواهرم کاردانیه حسابداری. برادرم دو تجربی. با مادرم زندگی میکنیم ایا میتوانیم اقامت المان را بگیریم.

 5. نام من عزیز الله (سرروضه وال) است از سال ۱۹۸۲ الی ۱۹۸۵ در جمهوری دموکراتیک المان در مکتب نظامی وتو وینزر درس خواندیم و باز به افغانستان امدم در سال ۲۰۲ تا ۲۱۰ در کابل همرای نیروهای المانی در چوکات اساف ایفای وظیفه می نمودیم ان هم در بخش رادیو و اخبار که ما از بنیان گذاران رادیو صدای اذادی می باشم و در اخبار صدای اذادی عکس های زیادی ما چاپ گردیده و صدای ما را ازطریق رادیو هم خیلی مشهور شده از مدت شش سال از طرف افراد ضد دولت به گنا اینکه ما با المانها کار نمودیم و مارا جاسوس الما نها خطاب می کند می خواهند ما وفامیلم را از بین ببرد ما ۵ ما قبل درخواست پناهندهگی به سفارت المان در کابل دادیم ولی انها دو بار به ما ایمل کردند که اسناد شما را روان کردیم منتظیر باش ما تا هنوز منتظرم و هر لحظه زنده گی من در خطر است نشه که همین امروز تروریستان مارا با فامیلم از بین ببرد چه کنم به کی فریاد دلم را برسانم شما اواز ما را به یک مرجع برسانید تشکر

 6. majid گفت:

  سلام من ۲۷ سال سن دارم ۱۰ ساله کارم mdf ب صورت حرفهای کار میکنم ولی بیمه ندارم میتونم ثابت کنم ۱۰ سال سابقمو میخوام راهنماییم کنید چطور میتونم برم المان واسه کار ی راه ساده میخوام ترجیحا قانونی مرسی

 7. خیلی تشکر از معلومات ارسالی شما دوست عزیز

 8. آرش گفت:

  بنده دارای سه مدک مهندسی عمران-مهندسی نقشه برداری- فوق لیسانس rs&gis هستم
  مدارک فنی و حرفه ای هم دارم دارای مدک فوق دیپلم نقشه برداری هم هستم
  دارای ۲ فرزند هستم متاهل هستم همسر بنده مهندسی سخت افزار کامپیوتر میباشد
  همسر بنده دارای مدارک مدیریت مایکرو سافت از فنی حرفه ای میباشد و دارای
  مدارک کاپیوتری دیگری از فنی حرفه ای است وهمسر بنده دارای مدارک مدیریت شبک
  mctip میباشد وهمسر بنده دارای مدارک فنی و حرفه ای آشپزی میباشد و اینکه بنده و همسرم دارای آیلس ۵٫۵ میباشم
  و اینکه در حال آموزش زبان آلمانی هستیم.
  ممنون از راهنمایی های شما

  • سید علی شمس گفت:

   سلام
   دوست خوبم با این همه مدارک ک خودت و خانمت داری ب نظر من ک یه افغانی هستم و مدت سی سال در ایران ب صورت مجاز اقامت داشتم نظرم اینه ک اینجا هیچ خبری نیس جز پشیمونی هیچی نداره البته برا من ک هیچی نداشتم توایران والانم اجازه اقامت دارم تو المان از سرمم زیاده من میگم نیا تو زندگیت خوبه اونجا اینجا هیچ خبری نیس و باید همه چی رو از اول شرو کنی در ضمن ایرانیای عزیز اینجا ی راه برا قبول شدن داره ک اونم تغییر دین هس ینی باید مسیحی بشی ک اونم درد سرای خاص خودشو داره من بی طرفانه مگم ب خدا پشیمون میشی همه چیز را باید از صفر شرو کنی و باید صبر داشته باشی و مشکل مهمم اینجا اموزش زبان المانی هس اگه هم راهنمایی بیشتری میخای شماره من اینه خوشال میشم بتونم خدمت کنم


بازگشت به بالا


output_nrpmHy
Reportage
Iran
Iran
Iran
output_nrpmHy
Greenmatech
notruf

     job