Friday, 13. February 2015  ir    ir ir
هنرمندان آلمانی درتهران هنرمندان آلمانی درتهران
همزمان با برپایی نمایشگاه آثار خارجی گنجینه موزه با موضوع «از امپرسیونیسم تا امروز – تاریخ معاصر چاپ های دستی» با همکاری گالری «برکنر»... هنرمندان آلمانی درتهران

Otto Piene fertigt ein Feuerbild für BILD an

همزمان با برپایی نمایشگاه آثار خارجی گنجینه موزه با موضوع «از امپرسیونیسم تا امروز – تاریخ معاصر چاپ های دستی» با همکاری گالری «برکنر» در دوسلدورف، 13 اثر از دو هنرمند بزرگ آلمانی به موزه هنرهای معاصر تهران اهدا شد.
هاینس ماک و گونتر اوکر دو هنرمند بزرگ آلمانی هستند که به همراه «اتو پینه» گروه زیرو (صفر) را بعد از جنگ جهانی دوم در آلمان راه اندازی کردند و به نوعی بنیان‌گذار دوره جدید هنر آلمان پس از جنگ بودند.
از هاینس ماک در سال 1380 و گونتر اوکر در سال 1391 نمایشگاهی در موزه هنرهای معاصر تهران برپاشده بود.
آثار اهدا شده که با تکنیک های مختلف چاپ دستی تولید شده اند، متعلق به سال های 2012 و 2013 است که هفت اثر با عنوان تقویم شماره یک تا هفت متعلق به گونتر اوکر است و 6 اثر نیز به هاینس ماک اختصاص دارد.

otto-piene-bild-fuer-bild-

چهار اثر از آثار ماک با عنوان «عناصر چهارگانه» و دو اثر دیگر بدون عنوان هستند که همه آن ها در نمایشگاه جدید موزه هنرهای معاصر تهران به روی دیوار رفته اند.
در این نمایشگاه بیش از 240 اثر از 74 هنرمند به نمایش در آمده است.
به گزارش مهر، علاقه مندان برای بازدید از نمایشگاه آثار «از امپرسیونیسم تا امروز – تاریخ معاصر چاپ های دستی» می توانند تا 16 مردادماه روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 10صبح تا 8 شب و روزهای جمعه از ساعت 4 بعدازظهر تا 8 شب به جز شنبه ها و تعطیلات رسمی به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه کنند.

otto-piene-bild-fuer-bild-2

چهره نیوز،

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.