Thursday, 12. February 2015  ir    ir ir
خیال پردازی های خشونت آمیزجنسی خیال پردازی های خشونت آمیزجنسی
 هفت هزار و چهارصد تجاوز سال 2013 در آلمان گزارش شده است که غالب آنها در حالت مستی ناشی از الکل رخ می دهد... خیال پردازی های خشونت آمیزجنسی

tajavoz

 هفت هزار و چهارصد تجاوز سال 2013 در آلمان گزارش شده است

که غالب آنها در حالت مستی ناشی از الکل رخ می دهد

 (ایرانبیلد برگرفت از ولت): در آلمان بزهکارانی که مرتکب جرائم جنسی می شوند، معمولا بعد از محاکمه تحت مداوای روانی قرار میگیرند. محققین در صدد این هستند که متجاوزین جنسی بالقوه را توسط روش های خاص روان درمانی از ارتکاب به جرائم جنسی باز دارند. دکتر هارتمن ،متخصص روان درمانی جنسی در دانشگاه هانوفر آلمان، بر این باور است که رفتارهای خشن و ناهنجار جنسی ریشه در وضعیت روانی و جنسی شخص دارند. وی تصمیم به راه اندازی یک پروژه ی روان درمانی بازدارنده از جرائم جنسی را دارد.

بدین صورت که مردانی که دارای خیال پردازی های خشونت آمیزجنسی هستند بتوانند به صورت رایگان و ناشناس تحت درمان قرار بگیرند. دکتر هارتمن دراین باره گفت که : ” جلوگیری از عملی شدن هر یک عمل مجرمانه یک اقدام مثبت وموثر تلقی میشود. ” بنا به گفته وی قربانیان تجاوزات جنسی در طول دوران زندگی خود همواره تحت تاثیر آثار روحی مخرب مرتبط با تجاوز صورت گرفته به آن ها قرار دارند.از حدود سه سال پیش در دانشگاه MMH هانوفر یک مرکز روان درمانی برای مردان با گرایش های کودک آزاری راه اندازی شده است. مرکز روان درمانی جدید در نظر گرفته شده در این دانشگاه می بایست در جهت جلوگیری از تجاوز به زنان فعالیت کند.زمانی مرد جوانی به یک مرکز مشاوره مراجعه کرد و گفت که : خیال پردازی های جنسی مرا آزار می دهند اما متاسفانه برای اشخاص مبتلا به این معضل روحی هیچ مرکز ارائه دهنده ی مشاوره های جنسی بازدارنده ساخته نشده است.در سال 2013 ، 7408 مورد تجاوز به ثبت رسید.

ارقام غیر رسمی اما به مراتب بیشتر است. بر اساس گزارش یک موسسه ی  رسمی یک هفتم تمام زنان حداقل یک بار مورد تجاوز یا بهره کشی جنسی قرار گرفته اند.در اغلب موارد خشونت جنسی توسط شوهر یا شوهر سابق فرد قربانی تجاوز صورت می گیرد. بر اساس یک مقاله که در سال 2014  توسط موسسه ی جرم شناسی ایالت نیدر زاکسن منتشر شد 9.4 درصد زنانی که در یک نظر سنجی شرکت کرده اند، قربانی خشونت های جنسی بوده اند.

بسیاری از متخصصان از این مسئله انتقاد می کنند که کمک های بازدارنده از ارتکاب به جرم برای افرادی که دارای خیال پردازی های خشونت آمیز جنسی می باشند در آلمان به میزان کافی ارئه نمی شوند.موضوع خشونت جنسی در محافل عمومی در مقایسه با سایر انواع خشونت من جمله خشونت فیزیکی به میزان کمتری مورد توجه قرار می گیرد. دلیل این امر پیش از هر چیز این است که خشونت جنسی مانند سایر پدیده ها و ناهنجاری های جنسی در سطح عموم هنوز به عنوان یک تابو قلمداد می گردد.

برای عملی کردن پروژه های پیش گیرانه علیه خشونت جنسی تیم تحقیقاتی دانشگاه MHH به  پشتیبانی مالی نیاز دارد.متجاوزین جنسی اکثرا دچار نا هنجاری های اجتماعی می باشند. آن ها نمی توانند تابع قوانین و ضوابط جامعه باشند. دکتر هارتمن از حس قدرت ورزی به طرف مقابل ، انتقام جویی، عصبانیت یا احساس تنفر نسبت به زنان به عنوان دلایل عمده ی خشونت جنسی نام می برد. این پروفسور دانشگاه MHH هانوفر مصرف مشروبات الکلی را عامل مهمی در تهییج این گونه احساسات می داند.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.