job job job  job        jobjob job  job

اوباما: حتی مرکل هم به کاخ سفید دعوت نمی شود

merkel

اوباما با اشاره‌ای طنزآمیز به مرکل گفت:

اگر او هم دو هفته قبل از انتخابات آلمان به واشنگتن بیاید به کاخ سفید دعوت نمی‌شود

آقای اوباما روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی که با صدراعظم آلمان در کاخ سفید برگزار کرد با اشاره به اختلاف نظرش با بنیامین نتاناهو درباره تحریم ایران گفت: “نمی خواهم طفره بروم. من و نخست وزیر اسرائیل اختلاف خیلی جدی بر سر تحریم های ایران داریم. منطقی نیست در شرایطی که یکی دو ماه تا تکمیل مذاکرات باقی مانده، مذاکرات را تلخ کنیم.”

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به اینکه ماه آینده در واشنگتن با آقای نتانیاهو ملاقاتی نخواهد کرد گفت باید به مذاکرات با ایران شانس موفقیت داده شود. کاخ سفید می گوید علت ملاقات نکردن آقای اوباما با نخست وزیر اسرائیل در ماه آینده، نزدیک بودن موعد برگزاری انتخابات پارلمانی در اسرائیل و به وجود آمدن شائبه نقض بی‌طرفی سیاسی است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین با لحنی طنزآمیز و با اشاره به خانم مرکل گفت: “آنگلا را خیلی دوست دارم اما اگر بخواهد دو هفته قبل از برگزاری انتخابات در آلمان به اینجا بیاید احتمالا دعوت‌نامه ای از کاخ سفید دریافت نمی کند. البته بعید می دانم که خودش هم چنین خواسته ای داشته باشد.”

خانم مرکل درباره روابط اسرائیل و آمریکا نظری نداد و هنگام اشاره طنزآمیز رئیس جمهوری آمریکا به خود، با خنده سرش را پایین انداخت.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job