job job job  job        jobjob job  job

آیا داعش متحد ترکیه است

isis

رفتارشناسی دولت ترکیه و داعش از روز  آغازین پیدایش این گروهک همگی دلالت بر این دارد که ترکیه منافع زیادی از داعش دارد. تنها گروگان هایی که داعش با کت و شلوار پس فرستاد اتباع دولت ترکیه بودند. و این بدین خاطر است که بسیاری از افسران و مستشاران ترک از روز نخست در داعش در سطح رهبری حضور داشتند. داعش معجونی از افسران ترک و افسران مطرود بعثی صدام هست. عزت الدوری و دختر صدام از حامیان جدی مالی و نطامی این گروه هستند.  داعش هم چنان به ترکیه نفت می فروشد و گروه داعش در استانبول دفتر حافظ منافع دارد و براحتی پرچم خود را در شهرهای ترکیه بر می افرازند و از مرز باز ترکیه به آسانی رفت و آمد می کنند.

ترکیه پس از شکست در سوریه داعش را ابزار مناسبی برای سیاست عثمانی گری خود پنداشته است. داعش تا زمانی به حیات خود ادامه خواهد داد که ترکیه آزادانه بتواند برای داعش تجهیزات بفرستند. زمانی که کشورهای غربی ترکیه را در فشار و تهدید وادار کنند که مرزها خود را بسته و حمایت علنی خود را ا داعش قطع کند آنگاه می توان به نابودی سریع داعش امید بست اما کشورهای غربی هم همچنان مایل به نابودی سریع داعش نیستند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
2 پاسخ برای“آیا داعش متحد ترکیه است

  1. ناشناس گفت:

    نه و خير و نيست : آقاي نخست وزير تركيه عزيز خواهشمندم داعش را از زندان دربيايد بيرون به طرف شهر خودش برود و به شما مزاحمت نمي كند از شما خواهش كردم تركيه و حركت كنيد فراموش كن و بركردد به طرف حلب ( آلپو) و رقه و حسكه و القاميشلي بجنكيد لطفا

  2. son گفت:

    من هنوز هم مصاحبه ی یکی از مسئولان سفارت ترکیه را که از زندان آزاد شده بود را دارم که میگفت در زمان اسارت خودش با چشمهای خودش شاهد بوده که زخمی های داعش توسط ترکیه و با اطلاع دستگاه اطلاعات ترکیه مداوات میشدن و ترکیه پشتیبانی میکرده از داعش و کل ماجرای گروگانگیری یک فیلم بوده.


بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job