Wednesday, 4. February 2015  ir    ir ir
آیا داعش متحد ترکیه است آیا داعش متحد ترکیه است
رفتارشناسی دولت ترکیه و داعش از روز  آغازین پیدایش این گروهک همگی دلالت بر این دارد که ترکیه منافع زیادی از داعش دارد. تنها... آیا داعش متحد ترکیه است

isis

رفتارشناسی دولت ترکیه و داعش از روز  آغازین پیدایش این گروهک همگی دلالت بر این دارد که ترکیه منافع زیادی از داعش دارد. تنها گروگان هایی که داعش با کت و شلوار پس فرستاد اتباع دولت ترکیه بودند. و این بدین خاطر است که بسیاری از افسران و مستشاران ترک از روز نخست در داعش در سطح رهبری حضور داشتند. داعش معجونی از افسران ترک و افسران مطرود بعثی صدام هست. عزت الدوری و دختر صدام از حامیان جدی مالی و نطامی این گروه هستند.  داعش هم چنان به ترکیه نفت می فروشد و گروه داعش در استانبول دفتر حافظ منافع دارد و براحتی پرچم خود را در شهرهای ترکیه بر می افرازند و از مرز باز ترکیه به آسانی رفت و آمد می کنند.

ترکیه پس از شکست در سوریه داعش را ابزار مناسبی برای سیاست عثمانی گری خود پنداشته است. داعش تا زمانی به حیات خود ادامه خواهد داد که ترکیه آزادانه بتواند برای داعش تجهیزات بفرستند. زمانی که کشورهای غربی ترکیه را در فشار و تهدید وادار کنند که مرزها خود را بسته و حمایت علنی خود را ا داعش قطع کند آنگاه می توان به نابودی سریع داعش امید بست اما کشورهای غربی هم همچنان مایل به نابودی سریع داعش نیستند.

iranerbild

 • ناشناس

  September 3, 2017 #1 Author

  نه و خير و نيست : آقاي نخست وزير تركيه عزيز خواهشمندم داعش را از زندان دربيايد بيرون به طرف شهر خودش برود و به شما مزاحمت نمي كند از شما خواهش كردم تركيه و حركت كنيد فراموش كن و بركردد به طرف حلب ( آلپو) و رقه و حسكه و القاميشلي بجنكيد لطفا

  Reply

 • son

  January 16, 2016 #2 Author

  من هنوز هم مصاحبه ی یکی از مسئولان سفارت ترکیه را که از زندان آزاد شده بود را دارم که میگفت در زمان اسارت خودش با چشمهای خودش شاهد بوده که زخمی های داعش توسط ترکیه و با اطلاع دستگاه اطلاعات ترکیه مداوات میشدن و ترکیه پشتیبانی میکرده از داعش و کل ماجرای گروگانگیری یک فیلم بوده.

  Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.