Tuesday, 3. February 2015  ir    ir ir
هراس آلمان از اسلامگراهای افراطی هراس آلمان از اسلامگراهای افراطی
در آلمان قرار است حتی تلاش برای خروج از کشور مجازات در پی داشته باشد، اگر این خروج و سفر در خدمت اهداف تروریستی... هراس آلمان از اسلامگراهای افراطی
siam

رضا صیام (سمت راست) عضو بلندپایه‌ی “داعش” که دارای تابعیت آلمانی بود و در عراق کشته شد.

در آلمان قرار است حتی تلاش برای خروج از کشور مجازات در پی داشته باشد، اگر این خروج و سفر در خدمت اهداف تروریستی باشد. بازگشت نیروهای افراطی سفرکرده به آلمان هم خود مشکل دیگری است برای این کشور.
دولت آلمان قصد دارد با وضع قوانین تازه‌، مبارزه با فعالیت‌های تروریستی در خارج از این کشور را شدت ‌بخشد.
در پیش‌نویس مقرراتی که وزارت دادگستری فدرال آلمان تنظیم کرده و در اختیار سایت “اشپیگل” قرار گرفته است، سفر یا تلاش برای سفر به منظور شرکت در اعمال تروریستی یا برنامه‌ریزی و آماده‌سازی این‌گونه فعالیت‌ها، مجازات در نظر گرفته شده‌است.

هایکو ماس، وزیر دادگستری آلمان می‌گوید این تدابیر برای امن‌تر کردن آلمان اتخاذ می‌شوند.

قوانین کنونی آلمان تنها شرکت در اردوگاه‌های آموزش تروریستی برای مبارزه مسلحانه را مشمول مجازات دانسته‌اند. اما از آنجا که در ما‌ه‌های گذشته شمار زیادی شهروندان افراطی سرخود و مستقل، بدون اتصال سازمان‌دهی شده به شبکه‌ای خاص، به جهادگران اسلامی پیوسته‌اند، به اعتقاد برخی مسوولان امنیتی و قضایی در آلمان، مقررات موجود برای مقابله با آنها کافی نیست.

قوانین جدید در صدد پر کردن حفره‌های امنیتی در قوانین موجودند. انتظار می‌‌رود که کابینه پیش‌نویس مقررات پیشنهادی را روز چهارشنبه (۴ فوریه/ ۱۵ بهمن) بدون تغییر تصویب کند.

دویچه وله

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.