Monday, 2. February 2015  ir    ir ir
آلمان خواستار تشکیل «جبهه متحد اروپا» شد آلمان خواستار تشکیل «جبهه متحد اروپا» شد
از پیش از جنگ دوم بین آلمان و سر روسیه کریمه رقابت بوده است و کریمه پیش از جنگ اول در قیمومیت آلمان بود.... آلمان خواستار تشکیل «جبهه متحد اروپا» شد

crima

از پیش از جنگ دوم بین آلمان و سر روسیه کریمه رقابت بوده است و کریمه پیش از جنگ اول در قیمومیت آلمان بود. آنها دوباره در جنگ دوم کریمه را اشغال کردند. عثمانی ها هم مدعی کریمه هستند به همین دلیل ترکیه و آلمان از الحاق کریمه بشدت ناراحت هستند. آلمان تا کنون سیاست مناسبی درباره اوکراین در پیش نگرفته و موجب تحریک بیشتر روسیه شده است

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، خواستار تشکيل «جبهه متحد اروپا» بر سر بحران اوکراين شده است. ولاديمير پوتين، رئيس جمهوری روسيه نيز با ابراز «نگرانی شديد» از وضعيت شرق اوکراين، از طرف‌های درگير خواسته تا نبرد را متوقف کنند.

خبرگزاری آلمان گزارش داده که خانم مرکل روز دوشنبه ۱۳ بهمن در ديدار با نخست‌وزير مجارستان گفته است که «اتحاد درباره تمام قدم‌هايی که اروپا {درباره اوکراين} بر می‌دارد، يک اولويت مهم است».

صدراعظم آلمان که بزرگترين اقتصاد و صنعت حوزه يورو را نمايندگی می‌کند، همچنين بر لزوم يافتن منابع جديد تامين انرژی برای اروپا به جای روسيه تاکيد کرده است.

با وجود اين و آن گونه که خبرگزاری فرانسه گزارش داده، آنگلا مرکل گفته است که آلمان به اوکراين جنگ افزار نمی‌فرستد. خبرگزاری ایتارتاس نیز از «نگرانی شدید» ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه از وضعیت در شرق اوکراین و تاکید او بر لزوم توقف درگیری‌ها خبر داده است. خبرگزاری آسوشيتدپرس هم گزارش داده که اگرچه باراک اوباما، ریيس جمهوری ايالات متحده آمريکا، در حال تجديد نظر درباره ارسال تسليحات نظامی آمريکايی به دولت و ارتش اوکراين است اما نگران است که اين کار به «جنگی نيابتی» ميان آمريکا و روسيه منجر شود.

يک مقام ارشد آمريکايی گفته که ریيس جمهوری ايالات متحده معتقد است که هيچ کمک نظامی به اوکراين، ارتش اين کشور را در وضعيتی برابر با روسيه قرار نمی‌دهد. کمک‌هايی که آمريکا فعلا به اوکراين ارائه می‌دهد در حد تجهيزاتی مانند جليقه‌های ضد گلوله و دوربين‌های ديد در شب است اما ارتش اوکراين تاکنون نتوانسته در برابر پيشروی شورشيان طرفدار روسيه در مناطق شرقی اين کشور مقاومت کند.

رويترز هم گزارش داده که ارتش اوکراين مشغول نبردی سنگين برای حفظ يک ايستگاه راه آهن استراتژيک در شرق اين کشور از حمله شورشيان است.

اين در حالی است که تلاش اصلی جدايی طلبان هم‌اکنون بر تصرف شهر دبالتسف متمرکز شده است. مسوولان شهری در دونتسک که از مقرهای اصلی جدايی طلبان است نيز از بمباران سنگين اين شهر و کشته شدن ۱۵ غير نظامی در روز دوشنبه خبر داده‌اند. دولت اوکراين هم گفته تنها در روز یکشنبه، پنج سرباز اين کشور در شرق اوکراين کشته و ۲۹ سرباز ديگر زخمی شده‌اند. الکساندر زاخارچنکو، از رهبران شورشيان نيز گفته است که گروه‌های تحت فرماندهی او، برای جذب و سازماندهی ۱۰۰ هزار نيروی نظامی جديد تلاش می‌کنند.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.