Wednesday, 28. January 2015  ir    ir ir
یولیوس اشترایشر روزنامه نگاری که اعدام شد یولیوس اشترایشر روزنامه نگاری که اعدام شد
یولیوس اشترایشر (به آلمانی: Julius Streicher) (زاده ۱۲ فوریه ۱۸۸۵ – درگذشته ۱۶ اکتبر ۱۹۴۶)، یکی از ایده پردازان نازی و ناشر روزنامه ضد... یولیوس اشترایشر روزنامه نگاری که اعدام شد
julius

رژه “جوانان هیتلر” در برابر رهبر خود، بالدور فون شیراخ (سمت راست، در حال ادای احترام نظامی) و سایر مقامات نازی از جمله یولیوس اشترایشر. نورنبرگ، آلمان، 1933.

یولیوس اشترایشر (به آلمانی: Julius Streicher) (زاده ۱۲ فوریه ۱۸۸۵ – درگذشته ۱۶ اکتبر ۱۹۴۶)، یکی از ایده پردازان نازی و ناشر روزنامه ضد یهودی “اشتورمر” (مهاجم)، طی سخنانی یهودیان را به تلاش برای کنترل جهان و زندگی از طریق استثمار غیریهودیان متهم می کند. به گفته اشترایشر، تنها راه آلمان، حل “مسئله یهودیان” است.
وی در دادگاه نورنبرگ به اعدام محکوم شد.

1389.8 Holocaust H

سخنان مربوط او در ویدئو:

مردم آلمان به دلیل ایجاد یهودستیزی یا جنگ علیه یهودیان مورد سرزنش قرار می گیرند و از همین رو، به بربریت متهم می شوند. کسانی که چنین حرف هایی می زنند، حقیقت را نمی گویند. هزاران سال پیش، اقوام غیریهودی وادار به دفاع از خود در مقابل متجاوزان یهودی شدند. اگر این نبرد هنوز ادامه دارد، تقصیر یهودیان است که با استثمار غیر یهودیان زندگی می کنند و اعلام می کنند که برای سروری جهان برگزیده شده اند. در این دنیا، صلح و آرامش میان مردم تنها زمانی امکان پذیر خواهد بود که افراد ذینفع از جنگ دیگر نتوانند مردم جهان را به جنگ علیه یکدیگر تحریک کنند؛ زمانی که کسانی که می دانند بدون راه حلی برای مسئله یهودیان، راه حلی برای بشریت وجود ندارد، سعادتمند شمرده شوند.

 julius2

دادستان نورنبرگ به دروغ آگاهی اشترایشر از اجرای “برنامه نهایی” و مسئولیت فردی او در این کشتار یهودیان به او نسبت داد. آنها گفتند مقاله ای که در 4 نوامبر 1943 برای روزنامه اشتورمر نوشته شده بود نشانگر آگاهی او از آن مسئله بود: “در واقع حقیقت دارد که یهودیان به تعبیری از قاره اروپا ناپدید شده اند و”منبع یهودیان در شرق اروپا” که قرن هاست از بیماری خود مردم اروپا را به ستوه آورده اند، دیگر وجود ندارد. اما پیشوای ملت آلمان از همان آغاز جنگ وقایع امروز را پیش بینی کرده بود.” اشترایشر در دفاع از خود مصرانه شهادت داد که او تنها زمانی از کشتارهای جمعی (هولوکاست) باخبر شد که به اسارت متفقین درآمد. او همچنین ادعا کرد که سخنرانی ها و مقاله هایش نه به قصد تحریک آلمانی ها که فقط با هدف “آگاه سازی” و “از بی خبری درآوردن” آنان “در باره مسئله ای که از نظر من یکی از مهم ترین مسائل است” صورت پذیرفته بود. اشترایشر، که روانپزشکان او را فردی عاقل اما انباشته از نفرت از “یهودیان” ارزیابی کرده بودند. در حقیقت او را تنها به دلیل نفرت پراکنی ضد یهودیان اعدام کردند و اتهام های دادگاه نورنبرگ بی اساس و دروغ بود.

Stuermer1934

بسیاری از نازی ها از پدیده به نام کشتار جمعی نسل کشی و هولوکاست خبر نداشتند و این ساخته و پرداخته کسانی بود قصد تشکیل کشور اسراییل را داشتند. نازی ها برنامه ای برای نسل کشی یهودی ها نداشتند و تنها برنامه آنها جمع آوری، ترساندن  و اخراج یهودیان و فرستادن همه آنها به جزیره ماداگاسکار در جنوب آفریقا بوده است. اما نهایتا این امر آنها به تشکیل کشور یهود در فلسطین سرعت بخشید.

ایرانبیلد

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.