job job job  job            jobjob job  

دومین مسابقه کاریکاتور هولوکاست در ایران

hebdu

فراخوان “دومین مسابقه کارتون هولوکاست” در ایران منتشر شده و قرار است جوایز بالای نقدی به برندگان آن تعلق گیرد. سازمان‌دهندگان مسابقه مدعی شده‌اند که با برگزاری مسابقه می‌خواهند حد تحمل غرب را در موضوع آزادی بیان بسنجند.
سایت “ایران کارتون” روز شنبه (۴ بهمن / ۲۴ ژانویه) اعلام کرد که دومین دور مسابقه بین‌المللی کارتون هولوکاست برگزار خواهد شد. این سایت کاریکاتوریست‌ها را دعوت به شرکت در این مسابقه کرده است. نشست خبری سازمان‌دهندگان این مسابقه نیز در همان روز در تهران برگزار شد.
سازمان‌دهندگان مسابقه کارتون هولوکاست در تهران، مسعود شجاعی طباطبایی، مدیر خانه کاریکاتور ایران، و حجت‌الاسلام محمدرضا زائری، مدیرعامل مجموعه فرهنگی سرچشمه، (در تصویر بالا، از چپ به راست) هستند. این دو در نشست خبری به توضیح انگیزه و هدفشان از برگزاری دومین مسابقه کاریکاتور هولوکاست پرداختند.
نخستین مسابقه کارتون هولوکاست
محمدرضا زائری نخست به برگزاری اولین دور مسابقه کارتون و کاریکاتور هولوکاست در سال ۲۰۰۶ اشاره کرد که در پی انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام در دانمارک برگزار شد.
انتشار ۱۲ کاریکاتور از پیامبر اسلام در روزنامه دانمارکی “یولندز پستن” در سال ۲۰۰۵ باعث درگیری‌هایی خشونت‌آمیز در کشورهای اسلامی شده بود.
زائری گفت که با برگزاری مسابقه کاریکاتور هولوکاست می‌خواسته‌اند حد تحمل غرب در برابر بی حد و مرز بودن آزادی بیان را بسنجند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
یک پاسخ برای “دومین مسابقه کاریکاتور هولوکاست در ایران

  1. علیرضا گفت:

    کاملا با کارهای غیر خشونت آمیز با هر مضمونی موافقم


بازگشت به بالا


Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job