job job job  job        jobjob job  job

نشست صمیمانه دانشجویان با هیاتی از وزارت علوم در فرانکفورت

دکتر سالار آملی

امروز یکشنیه 15 ژوئن هیاتی به نمایندگی از وزرات علوم در فرانکفورت با دانشجویان ایرانی در حال تحصیل مقیم آلمان دیدار کردند. در این جلسه نمایندگانی از سرکنسولگری فرانکفورت و دکتر سالارآملی معاون بین الملل وزرات علوم و دکتر رستمی معاون سازمان دانشجویان وزرات علوم و دکتر برخورداری ریس دانشگاه علم و صنعت و دکتر شفیعی رییس دانشگاه فنی وحرفه ای و دکتر قربانی معاون اسبق بین الملل وزیر علوم در دولت پیشین حضور داشتند.

در این نشست موضوع اخراج دانشجویانی ایرانی توسط دولت نروژ بررسی شد. دولت نروژ اخیرا در یک رفتار غیر متعارف بخشنامه کرده که همه دانشجویان ایرانی که با علوم زیستی شیمی و فیزیک در ارتباط هستند باید این کشور را ترک کنند!

تصمیم بر این گرفته شد این دانشجویان کشورهای ثالثی انتخاب کنند اگر بورسیه دولتی هستند بورسیه آنها در آن کشور ادامه یابد اما اگر با هزینه شخصی آمدند دوباره از اول می توانند از سهمیه ارز دانشجویی وزرات علوم استفاده کنند.

همین دکتر رستمی فرمودند در دو ماه آینده طبق توافقنامه ژنو ایران بخشی از طلب های ارزی خود را دریافت کرده و دانشجویان می توانند به سایت نشاء رفته و درخواست ارز دانشجویی بدهند. همین طور تصمیم گرفته شد از استادان ایرانی در دانشگاه های خارج از کشور دعوت شود برای تدریس دوره های کوتاه مدت به صورت پروازی به ایران بروند و هزینه ایاب و ذهاب آنها نیز پرداخت خواهد شد. مشکلات دانشجویان پزشکی در آلمان بررسی شد که مجبورند دوباره در ایران یک دوره کارآموزی را سپری کنند.

همین طور چگونگی ارتباط  و همکاری بیشتر تشکل ها و نهاد های علمی دانشجویان اروپا با محیط های علمی داخل کشور بررسی شد. همینطور عنوان شد رایزن علمی منطقه شینگن دکتر مشکات الدینی بزودی عوض خواهد شد.

لازم به ذکر است که 4100 دانشجوی ثبت شده در آلمان مشغول به تحصیل هستند  که از این مقدار 1200 نفر آنها دانشجوی دکتری هستند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job