job job job  job        jobjob job  job

کره ای ها به ایران بر می گردند!

182000_569
یک عضو مجمع عالی واردات خبر داد؛مذاکره با کره‌ای‌ها برای صادرات مجدد لوازم خانگی و محصولات آی‌تی/ صادرات به تمام حوزه‌ها تسری یابد.یک عضو مجمع عالی واردات از لزوم تسری واردات به تمام حوزه‌های اقتصادی خبر داد و گفت: در حال مذاکره با برخی شرکت‌های کره‌ای برای صادرات مجدد محصولات آنها به کشورهای همسایه هستیم.

حسین تنهایی در خصوص کاهش قیمت نفت و کاهش درآمدهای نفتی در بودجه امسال و راه‌های جایگزینی برای این کاهش درآمد گفت: باید نگاه سنتی به صادرات که تأکید می‌کند صادرات در بخش‌های دارای مزیت نسبی باشد را تغییر دهیم و هر تولیدکننده مؤظف شود که در صنعت حوزه خود صادرات را تقویت کند.

این عضو مجمع عالی واردات گفت: همواره نمی‌توانیم به صادرات پسته و فرش اکتفا کنیم بلکه با تغییر شرایط و گذشت زمان باید خود را با حوزه‌های جدید صادراتی وفق دهیم. وی ادامه داد: از این‌رو  باید با فراهم کردن امکانات و شرایط، شرکت‌های بزرگ تولیدی را مؤظف کنیم که بخشی از تولیدات خود را صادر کنند.

این تولیدکننده و واردکننده کالای موبایل، تبلیت، لوازم صوتی تصویری و خانگی ادامه داد: برای مثال هم‌اکنون در حال مذاکره با شرکت کره‌ای ال‌جی برای صادرات محصولات صوتی تصویری و لوزام خانگی تولیدی ایران به کشورهای همسایه ایران هستیم. تنهایی با بیان اینکه صادرات محصولات تولیدی و مونتاژی ایران به کشورهای همسایه محلی برای تأمین ارز می‌شود، گفت: این کار باید با موافقت شرکت‌های مادر صورت گیرد و سود آن برای شرکت مادر کاهش هزینه‌های جابه‌جایی صادرات است.

وی افزود: در مقابل ایران نیز به دلیل نزدیکی با کشورهای همسایه می‌تواند با هزینه بسیار کمتر کالا را به این کشورها صادر کند و مابه‌التفاوت هزینه جابه‌جایی از کشور کره به کشورهای همسایه ایران نیز سود ایران از محل تولید و مونتاژ لوازم در ایران خواهد بود.

این عضو مجمع عالی واردات با تأکید بر تسری صادرات به تمام حوزه‌ها گفت: ایران از گذشته در بخش کشاورزی، صادرات دارد اما اکنون کشاورزی سنتی دیگر جوابگوی صادرات امروز و رقابت با صادرات مدرن نیست و باید برای تداوم در بازارهای صادراتی محصولات کشاورزی به صادرات صنعتی ورود کنیم.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job