Saturday, 17. January 2015  ir    ir ir
طلا در بالاترین رقم 4 ماه اخیر طلا در بالاترین رقم 4 ماه اخیر
طلا در بالاترین رقم 4 ماه اخیر/ فرانک سوئیس بازارهای مالی را شوکه کرد.در حالی که سرمایه گذاران پس از اقدام سوئیس در حذف... طلا در بالاترین رقم 4 ماه اخیر
farhangnews_98376-283722-1414211826
طلا در بالاترین رقم 4 ماه اخیر/ فرانک سوئیس بازارهای مالی را شوکه کرد.در حالی که سرمایه گذاران پس از اقدام سوئیس در حذف محدودیت برای فرانک این کشور، به دنبال منبع امن سرمایه گذاری هستند، طلا در معاملات امروز 1256.72 دلار در هر اونس فروخته شد.
 به گزارش رویترز، درحالی که سرمایه گذاران پس از اقدام سوئیس در حذف محدودیت برای فرانک این کشور، به دنبال منبع امن سرمایه گذاری هستند، طلا در معاملات امروز در نزدیکی بالاترین رقم در 4 ماه گذشته معامله شد و در مسیر ثبت بهترین هفته معاملات در 10 ماه گذشته قرار دارد.

هر اونس طلا علی رغم کاهش 6.03 دلاری 1256.72 دلار معامله شد که در نزدیکی بالاترین رقم در 4 ماه گذشته است. قیمت طلا در روز پنج شنبه به 1266.11 دلار صعود کرد که آخرین بار در سپتامبر 2014 به این سطح رسیده بود. بی‌ثباتی بازارهای جهانی در روز پنج شنبه، پول های سرمایه گذاران را به سوی طلا سوق داد، طلا اغلب به عنوان منبع امن سرمایه گذاری به جای دارایی های پرخطرتر محسوب می شود.

ارزش طلا در این هفته تاکنون 3 درصد افزایش یافته است که بیشترین افزایش هفتگی از ماه مارس 2014 به شمار می رود. ارزش طلا پس از پشت سر گذاشتن 2 سال کاهشی، در این ماه تاکنون بیش از 6 درصد افزایش یافته است.

بانک مرکزی سوئیس، بازارهای مالی را روز پنج شنبه با برداشتن محدودیت 3 ساله برای فرانک این کشور، شوکه کرد. این اقدام سبب افزایش ارزش فرانک سوئیس در برابر یورو شد. ارزش فرانک سوئیس در معاملات آشفته صبح نزدیک به 30 درصد در برابر یورو افزایش یافت. انتظار می رود بانک مرکزی اروپا یک برنامه خرید اوراق قرضه را برای مقابله با فشار ضدتورمی ناشی از این اقدام معرفی کند.

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.