job job job  job        jobjob job  job

ظریف خواستار “احترام متقابل” ادیان و فرهنگ ها شد

tag reuters.com,0000 binary_GM1EB1E1ID601-BASEIMAGE

در پی انتشار شماره جدید شارلی هبدو، وزیر امورخارجه ایران که در ژنو به سر می‌برد، در جمع خبرنگاران گفت: ما معتقدیم مقدسات باید مورد احترام قرار گیرد. اگر ما احترام گذاشتن به یکدیگر را یاد نگیریم، زندگی در این دنیا با این همه دیدگاه ها، فرهنگ ها و تمدن های مختلف، بسیار دشوار خواهد بود.

وی افزود: اگر ما به ارزش ها و مقدسات یکدیگر بی احترامی کنیم، تمدن ها قادر نخواهند بود وارد گفتگویی جدی شوند. ظریف گفت: ما جهانی مطمئنتر و سنجیده‌تر خواهیم داشت اگر ما به گفت وگویی جدی متعقد شویم و اگر ما متوجه شویم که آنچه ما را به هم نزدیک می کند بسیار مهمتر از آن چیزی است که بین ما اختلاف می اندازد.

وزیر امورخارجه ایران ادامه داد: ما با مشکلات جدی در زمینه افراطی گری، نه فقط در خاورمیانه، بلکه متأسفانه در اروپا مواجه ایم. علاوه بر وزیر امورخارجه ایران، صبح امروز نیز مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در یک نشست خبری، در حالی که حوادث تروریستی در فرانسه را محکوم کرد، گفت: «از سوی دیگر، اقدامات تحریک آمیز را نیز تقبیح می کنیم و اقدام هفته نامه شارلی ابدو توهین آمیز و باعث تحریک احساسات مسلمانان جهان خواهد شد.»

پیشتر برخی مقام‌های جمهوری اسلامی از جمله احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران، حمله به نشریه شارلی هبدو را محکوم کرده بودند، اما روزنامه های تهران در شماره های امروز خود، چاپ تصویر پیامبر اسلام روی جلد شماره تازه نشریه شارلی ابدو را «موهن» خوانده اند.

برآمد: رادیو فرانسه

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job