job job job  job        jobjob job  job

آلگماینر؛ آی بی تایمز، نقش موساد در حوادث پاریس را منکر شد!

ibs_500_516bbd9967176959618693

شبکه خبری آی‌بی‌تایمز روز پنجشنبه خبری را درباره نقش نیروهای اطلاعاتی اسرائیل در حمله روز چهارشنبه به دفتر مجله شارلی‌ابدو در پاریس منتشر و سپس آن را از روی خروجی خود حذف کرد. بر اساس گزارش پایگاه خبری آلگماینر، سردبیر این پایگاه خبری روز پنجشنبه با عذرخواهی از انتشار این مطلب آن را «کاملاً نادرست» دانست.

پایگاه خبری «کانسپیرسی کلاب» با این حال، اصل مطلب پایگاه خبری آی‌بی‌تایمز که از خروجی این سایت حذف شد را منتشر کرده است. بر اساس گزارش این پایگاه، در میان تئوری‌هایی که به دنبال یافتن مظنونان حادثه روز چهارشنبه هستند انگشت اتهام به سمت سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل و موساد گرفته می‌شود.

این گزارش در ادامه به رأی نمایندگان پارلمان فرانسه برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین و همچنین رأی پلریس ضد اسرائیل در صحن سازمان ملل اشاره کرده و می‌نویسد اسرائیل بر همین اساس دل خوشی از فرانسه ندارد. در اوایل دسامبر سال 2014 هنگامی که مجلس عوام فرانسه با 339 رأی مثبت در برابر 151 رأی منفی از دولت خواست که کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد، اسرائیل آشکارا از این موضوع نارحت بود. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیوینستی این رأی را «اشتباه محض» خواند.

اسرائیل حتی قبل از رأی فرانسه به طرفداری از فلسطین درباره تبعات آشکار این اقدام هشدار داده بود. نتانیاهو در آن زمان درباره این اقدام فرانسه گفت: «آیا آنها در زمانی که سر مردم و از جمله سر یک شهروند فرانسه بریده می‌شود کاری بهتر از این ندارند که انجام بدهند به رسمیت شناختن کشور فلسطین توسط فرانسه اشتباه محض خواهد بود.»

در ادامه مقاله حذف شده آی‌بی‌تایمز تأسف اسرائیل از رأی مثبت فرانسه به قطعنامه‌ای در طرفداری از فلسطین مورد اشاره قرار گرفته است. این قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل خواستار عقب‌نشینی ارتش اسرائیل به مرزهای 1967 تا سال 2017 شده بود. آی‌بی‌تایمز به شواهد بیشتری از احتمال دخالت اسرائیل در حادثه روز چهارشنبه نکرده است.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job