Friday, 9. January 2015  ir    ir ir
خانه قدیمی هیتلر اتریش خانه قدیمی هیتلر اتریش
“برآئونائو ام این”  (Braunau am Inn   ” این ” نام رودخانه ای است) شهر بسیار کوچکی در شمال اتریش، درست در مرز با آلمان... خانه قدیمی هیتلر اتریش

hitler2

“برآئونائو ام این”  (Braunau am Inn   ” این ” نام رودخانه ای است) شهر بسیار کوچکی در شمال اتریش، درست در مرز با آلمان است. اما میراث بسیار ثقیلی دارد.

درست نزدیک میدان اصلی، خانه شماره ۱۵ خیابان سالزبورگر فورشتادت است: یک ساختمان مستحکم، مهمان‌خانه‌ سابق قرن هفدهم، جایی‌ است که آدولف هیتلر در سال ۱۸۸۹ به دنیا آمد.

خانواده هیتلر، که اتاق‌های بالاخانه را اجاره کرده بودند، اصالتاً اهل برآئونائو نبودند. پدرش آلوئیس،برای کار به عنوان مامور گمرک به آن‌جا فرستاده شده بود.

آدولف هیتلر فقط چند هفته‌ای پیش از آن که خانواده به نشانی دیگری در برآئونائو نقل مکان کند، در شماره‌ی ۱۵ خیابان سالزبورگر فورشتادت زندگی کرد.

وقتی که هیتلر سه ساله بود آنها برای همیشه برآئونائو را ترک کردند. او طی سفری کوتاه در سال ۱۹۳۸، در مسیر راهش به وین، پس از آن که اتریش را به آلمان نازی ضمیمه کرد، به برآئونائو بازگشت.

hitler-geburtshaus_ti_apa

مردم محلی می‌گویند که خانه هنوز هم برخی از هواداران نئونازی‌ها را به خود جذب می‌کند.

یوزف کوگلر، معلمی در برائونائو می‌گوید: “من حتی شاهد بوده‌ام که کسانی از ایتالیا یا فرانسه به این جا آمده‌اند…. به قصد ستایش”.

“یک مرد فرانسوی، فکر کنم معلم تاریخ بود، آمد و از من محل تولد هیتلر را پرسید… درک کردنش سخت است.”

این روزها،‌ خانه خالی و درش قفل است.

hit5

وزارت کشور اتریش به قدری نگران امکان استفاده نئونازی‌ها از ساختمان به عنوان یک پرستشگاه بود که از سال ۱۹۷۲ آن را از صاحبش خانم گرلینده پومر اجاره کرد تا از هر نوع سوء استفاده‌ای پیشگیری کند.

به گفته مقامات شهر خانم پومر در حال حاضر ماهیانه تقریباً ۵۰۰۰ یورو ( ۳۹۲۵ پوند، ۶۱۴۰ دلار آمریکا) دریافت می‌کند.

سال‌های سال، خانه به عنوان مرکز مراقبت روزانه‌ افراد با نیازهای ویژه مورد استفاده قرار گرفت، اما در سال ۲۰۱۱ آنها باید از آن جا را تخلیه می‌کردند.

hit1

فلورین کوتانکو، تاریخ‌دان محلی، می‌گوید خانم پومر با نوسازی موافقت نمی‌کند.

او می‌گوید ” خانم پومر با هیچ پیشنهادی برای استفاده از خانه به عنوان دفتر یا استفاده‌های دیگر موافقت نمی‌کند.”

“او اجازه هیچ تغییری را در خانه نمی‌دهد، بنابراین شما نمی‌توانید هیچ اتاقی را بازسازی کنید، نمی‌توانید حمام مدرن بسازید یا آسانسور نصب کنید. خیلی سخت است.”

در طی سه سال گذشته، طرح‌های گوناگونی در مورد نحوه استفاده از خانه ارائه شده است.

این طرح‌ها شامل تبدیل خانه به چندین آپارتمان، یک مرکز برای آموزش بزرگسالان، یک موزه یا مرکزی برای رویارویی با تاریخ نازیسم می‌شوند.

hit11

برشی از یک روزنامه محلی در آوریل ۱۸۸۹ تولد آدولف هیتلر را نشان می‌دهد

حتی یک نماینده پارلمان روسیه پیشنهاد خرید خانه و خراب کردن آن را داده است.

به تازگی وزارت کشور اتریش بدون داشتن هیچ چشم‌اندازی برای توافق، از سایر وزارتخانه‌های دولت فدرال و منطقه‌ خواسته تا کمک کنند تصمیمی گرفته شود که با خانه چه کنند.

گونتر پوینتنر، معاون شهردار برائونائو که از حزب سوسیال‌دموکرات‌ است می‌گوید در حالا حاضر این وزارت‌خانه تصمیم به فسخ قرارداد با خانم پومر دارد. خانم پومر برای اظهار نظر در این مورد در دسترس نبود.

Hitlers Geburtshaus / Braunau

جنجال بر سر این خانه خاطرات ناخوشایندی را برای این شهر کوچک مرفه به وجود آورده است.

برخی از جمله کریستین شیلشر،‌ معاون دوم شهردار که از حزب راست افراطی آزادی‌ است فکر می‌کنند که باید کاری کرد.

او می‌گوید “مردم خسته شده‌اند.” ” این موضوع مشکلی برای وجهه‌ی برائونائوست. ما می‌خواهیم یک شهر کوچک زیبا، با گردشگری و بازدیدکننده باشیم. ما فرزندان هیتلر نیستیم.”

او می‌گوید ” حتی بدون خانه هم ارتباط بین هیتلر و برائونائو وجود دارد.” “هر کسی می‌تواند در جایی بخواند که هیتلر این جا متولد شده است.”

Adolf Hitler f„hrt am Nachmittag des "Anschluátages" durch seine Heimatstadt Braunau - die ™sterreicher jubeln

در حال حاضر برائونائو می‌خواهد نمایشگاهی در باره خانه و ارتباط آن با هیتلر در موزه‌ی محلی برگزار کند.

در طی سال‌های زیادی، اتریشی‌ها و مردم برائونائو تمایلی به بحث در مورد گذشته‌ی نازی نداشتند، اما فلورین کوتانکو می‌گوید که وضع تغییر کرده است.

او می‌گوید ” زمانی مردم بحث کردن در مورد حقایق را قبول نمی‌کردند… اما حالا آنها در موردش حرف می‌زنند.” “موضوع این است که چگونه در مورد میراث به جا مانده عمل کنیم”

hit4 hit3

 

eltern

پدر و مادر هیتلر

hitler chilhood

bbc

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.