job job job  job        jobjob job  job

عاملان حادثه پاریس؛ عضو گروه های تکفیری سوریه

135282 (1)حادثه روز گذشته در پاریس همچنان در صدر اخبار رسانه‌های جهان قرار دارد. پلیس فرانسه در آخرین اقدام تصویر دو مرد جوان را منتشر کده و مدعی شده است که این دو مظونین اصلی حادثه روز گذشته هستند. به گزارش ایران بیلد، پلیس فرانسه اعلام كرد در ادامه جستجو برای یافتن عاملان حمله به دفتر هفته نامه “شارلی هبدو” برای “سعید” و “شریف” “كواشی”، دو فرانسوی الجزایری تبار، حكم بازداشت صادر كرده است.

همین منبع، صبح پنج شنبه، ضمن انتشار تصاویر “سعید” و “شریف” “كواشی”، دو مهاجم به دفتر هفته نامه “شارلی هبدو”، هشدار داد: این افراد “مسلح” و “خطرناك” هستند. عامل سوم این حادثه كه گفته می شود رانندگی اتومبیل حامل مهاجمان را برعهده داشته است، خود را به پلیس تسلیم نموده است. اما نکته حائز اهمیت آنکه “سعید و شریف كواشی” در تابستان گذشته از سوریه به فرانسه بازگشته بودند.

همچنین منابع امنیتی فرانسه می گویند شریف كواشی به اتهامهای تروریستی و اعزام جهادگرایان به عراق، در سال ٢٠٠٨ محاكمه و به ١٨ سال زندان محكوم شده بود. خبرگزاری فرانسه در گفتگو با فرهاد خسروخاور از اساتید جامعه شناسی در فرانسه ، آورده است: این دورۀ جدید (درگیری میان راست گرایان افراطی و مسلمانان در اروپا) با تأسیس گروه “داعش” یا “دولت اسلامی” ارتباط نزدیک دارد. در هر حال، اقدام تروریستی علیه نشریۀ فرانسوی “شارلی هبدو” باعث خواهد شد که اقدام های آمرانه علیه جهادگرایان و بنیادگرایان اسلامی شدت یابد. در این حال، بعید نیست که به سمت موقعیتی پیش برویم که در آن حتی شاهد تشدید تضاد میان مسلمانان غیرجهادی و مردمان کشورهای اروپایی شویم.

وی سپس پیشنهاد می‌دهد که برای مبارزه با تروریسم به باید دولت های مرکزی شکل گیرد و تقویت شوند. اما نکته حائز اهمیت آن است که شرایط داخلی در کشورهای اروپایی بستر را برای اقداماتی مانند آنچه که روز گذشته در پاریس رخ داد فراهم می آورد. دکتر خسرو خاور در ادامه گفتگو با خبرگزاری فرانسه در این باره گفته است: خشونت جهادگرایان اسلامی عاری از منشاء بومی نیست. آنچه مثلاً انگلیسی زبان ها Homegrown terrorism می نامند که به طور تحت الفظی به معنای “تروریسم رشد یافته در خانه” است.

ایران بیلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job