job job job  job        jobjob job  job

سومین مسجد در سوئد به آتش کشیده شد

masjed

آتش زدن مسجدی در سوئد در اولین روز کریسمس در شهر اسکیلستونا

برای سومین بار در طی یک هفته مسجدی دیگر در سوئد به آتش کشیده شده است. در شهر اوپسالا افراد ناشناس موادی اشتعال‌زا را به درون یک مسجد انداختند، ولی رهگذران توانستند حریق را مهار کنند.

رشته سوءقصدها برای به آتش کشاندن مساجد در سوئد نگرانی مردم این کشور را برانگیخته است. سومین سوءقصد به مساجد از طریق ایجاد حریق این بار در شهر اوپسالا رخ داده است. اوپسالا چهارمین شهر بزرگ سوئد است.

به گزارش شاهدان عینی، در بامداد روز پنجشنبه (۱ ژانویه/ ۱۱ دی) افراد ناشناس یک کوکتل مولوتوف را به درون مسجدی در شهر اوپسالا پرتاب کردند.

یک سخنگوی پلیس به رسانه‌ها گفت، عاملان بر دیوار این مسجد شعارهای نژادپرستانه نوشته بودند. پلیس می‌گوید، در پی این سوءقصد رهگذران، پیش از رسیدن پلیس و آتش‌نشانی، آتش را خاموش کرده‌اند.

دوشنبه‌ی گذشته (۲۹ دسامبر/ ۸ دی) نیز مسجدی در شهر اسلوو در جنوب سوئد دچار آتش‌سوزی شده بود. به گفته‌ی پلیس، این بار نیز حریق به سرعت مهار شد. در این آتش‌سوزی به کسی آسیبی نرسید، ولی پلیس می‌‌گوید، شواهد از سوءقصدی عمدی حکایت دارد.

ظهر پنجشنبه گذشته (۲۵ دسامبر/ ۴ دی) نیز مسجدی در یک منطقه مسکونی در شهر اسکیلستونا آتش گرفت. در این آتش‌سوزی که به گفته شاهدان عینی و ماموران پلیس عمدی بوده، ۵ نفر مجروح شدند.

در زمان حریق، بین ۱۵ تا ۲۰ نفر در مسجد حضور داشته‌اند. مجروحان این واقعه که دچار سوختگی و عوارض تنفسی ناشی از دود شده بودند، به بیمارستان منتقل شدند.

پلیس سوئد پرونده‌ای در این رابطه تشکیل داده و در جستجوی عاملان این حمله است. این مسجد محل رفت و آمد جامعه سومالیایی‌های شهر بوده است.

شهر اسکیلستونا با جمعیتی ۶۵ هزار نفری، در ۹۰ کیلومتری استکهلم قرار دارد.

برگرفت> صدای آلمان

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job