Friday, 2. January 2015  ir    ir ir
تازه ترین عملیات نجات مهاجرین غیر قانونی توسط گارد ساحلی ایتالیا تازه ترین عملیات نجات مهاجرین غیر قانونی توسط گارد ساحلی ایتالیا
ایرانبیلد گارد ساحلی ایتالیا کنترل یک کشتی تجاری را که با 450 سرنشین بدون خدمه در دریای مدیترانه در حال حرکت بود به دست گرفت. شش... تازه ترین عملیات نجات مهاجرین غیر قانونی توسط گارد ساحلی ایتالیا

wache

ایرانبیلد گارد ساحلی ایتالیا کنترل یک کشتی تجاری را که با 450 سرنشین بدون خدمه در دریای مدیترانه در حال حرکت بود به دست گرفت. شش نفر از نیروهای گارد ساحلی ایتالیا در طی یک عملیات نجات بوسیله ی یک بالگرد نظامی موفق به فرود بر روی عرشه ی این کشتی و در دست گرفتن کنترل آن شدند. این کشتی تجاری 73 متری با نام Ezadeen و تحت پرچم سیرالئون در فاصله ی 37 کیلومتری از ساحل در منطقه ی کالابریا در جنوب ایتالیا مشاهده شد. قاچاقچیان انسان، کشتی را ترک کرده و مهاجرین را تنها گذاشته بودند. یکی از مهاجرین موفق به ورود به اتاق کنترل کشتی شد و توانست سیستم مخابراتی درون کشتی را روشن نموده و با گارد ساحلی ارتباط برقرار کند. به گفته ی گارد ساحلی ایتالیا و به گزارش خبرگزاری رویترتمام شدن سوخت کشتی باعث جلوگیری از برخورد آن با صخره های ساحلی شده است.بنا به گزارش ارتش ایتالیا تمامی دستگاه های موجود در کشتی از کار افتاده بودند و علاوه بر آن شرایط نامساعد جوی عملیات نجات را دشوار ساخته بود.

گارد ساحلی از یک قایق ایسلندی که در منطقه در حال گشت زنی بود درخواست کمک کرد ولی به دلیل شرایط آب و هوایی بد منطقه خدمه ی قایق قادر به ورد به کشتی نبودند. سرانجام نیروی هوایی ایتالیا یک دستگاه بالگرد را به منطقه اعزام کرد. چون که به دلیل آب و هوای بسیار بد، ورود به کشتی تنها از طریق هوایی امکان پذیر بود.بنا به گزارش مقامات گشت ساحلی ایتالیا عملیات نجات صورت گرفته توسط ارتش این کشور سکنه ی یک کشتی دیگر را نیز اخیرا از یک فاجعه ی احتمالی نجات داده است. در روز چهارشنبه 800 مهاجرغیر قانونی، که هویت و ملیت اکثرآن ها نامشخص است، بر روی عرشه ی یک کشتی باربری در سواحل جنوبی ایتالیا در چند قدمی یک فاجعه ی انسانی قرار داشتند.

چنانچه نیروی های ساحلی ایتالیا به کمک مهاجرین نشتافتده بودند، کشتی آن ها با نام “Blue Sky M” به احتمال خیلی زیاد با صخره های آپولی برخورد می کرد.سازمان حفاظت از مرزهای اروپا “Frontex” از کشتی های حامل مهاجرین غیر قانونی که توسط قاچاقچیان انسان در دریای مدیترانه رها می شوند، به عنوان یک پدیده غیر انسانی بیان گر درجه ی قصاوت قاچاقچان یاد کرد. به گفته ی یکی از سخنگویان “Frontex” این پدیده در زمستان امسال نمود پیدا کرده است. وی در ادامه افزود که باند های بین المللی قاچاق انسان همواره با اعمال غیرانسانی خود نسبت به مهاجرین مسبب کشته شدن بسیاری از آن ها در دریای مدیترانه بوده اند.

بنا به گفته ی وی وقتی که یک کشتی مملو از مهاجرین در طول مسیر از کار می افتد یا با یک فاجعه ی دریایی مواجه می شود، سکنه ی کشتی که در انبار های آن محبوس شده اند عملا هیچ شانسی ندارند. قاچاق این دسته از مهاجرین که به امید زندگی بهتر قصد نقل مکان به اروپا را دارند برای قاچاقچیان یک تجارت جهانی بسیار سود آور به شمار می آید. از هر کدام از این مهاجرین چندین هزار یورو یا دلار گرفته می شود. با یک حساب بسیار ساده می توان برآورد نمود که چه سود سرشاری از یک کشتی که حامل چند صد مهاجرغیر قانونی است نصیب قاچاقچیان می شود. به همین علت ترک یه کشتی فرسوده واز کار افتاده و بدون سوخت توسط خدمه ی آن ضرر چندانی را به قاچاقچیان انسان وارد نمی کند.

برنوشت از: sueddeutsche.de

siamak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.