job job job  job        jobjob job  job

افزایش فزاینده ی تمایل آلمانی ها به فرزند آوری

yes

ایرانبیلد مدت هاست که در بسیاری از رسانه های جمعی آلمان مطرح می شود که آلمانی ها خواهان داشتن فرزند نمی باشند. با این حال همواره این سوال پیش می آید که آیا این روند هنوز در جامعه آلمان به فراگیری گذشته مشاهده می شود.  نتایج یکی از نظر سنجی های اخیر نشان می دهد که تمایل به فرزند آوری در بین آلمانی ها به طرز قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. بر پایه ی نظر سنجی صورت گرفته توسط موسسه ی BAT  هشتاد و سه در صد از افراد فاقد فرزند بین 18 تا 29 سال علاقه مند به داشتن حداقل یک بچه می باشند. از نتایج این نظرسنجی و سایر نظرسنجی های مشابه می توان اینگونه نتیجه گرفت که جایگاه فرزندان برای نسل جدید آلمانی ها نسبت به نسل های پیشین حائز اهمیت تر می باشد.

اولریچ راینهاردت، رئیس موسسه ی BAT بر مبنای این نظرسنجی پیش بینی می کند که زنان آلمانی در آینده فرزندان بیشتری به دنیا خواهند آورد. در سایر گروه های سنی نیزروند مشابهی قابل مشاهده می باشد. نیمی از زنان گروه سنی بین 30 تا 49 سال شرکت کننده در نظرسنجی متمایل به داشتن حداقل یک بچه می باشند. با این حال اولریچ راینهاردت بر این باور است که افراد زیر 30 سال بیش از سایر گروه های سنی اقدام به فرزند آوری خواهند کرد. دراین نظرسنجی 2000 شهروند بالای 14 سال المانی شرکت کردند. راینهاردت معتقد است که از نتایج نطرسنجی مذکور می توان به عنوان یک نشانه مثبت یاد کرد. یکی از مهم ترین عوامل عدم تمایل زوج ها به فرزند آوری ترس از عدم داشتن موقعیت شغلی مناسب است.

علاوه بر راینهاردت بسیاری از سایر متخصصان آلمانی نیز بر این باورند که مردم آلمان نسبت به گذشته به میزان بیشتری به تشکیل خانواده می اندیشند. مارتین بویارد، یکی از متخصصین مرکز مطالعات جمعیتی شهر ویس بادن، در یکی از مقالات خود روند تمایل به فرزند آوری در بین آلمانی ها را اینگونه بیان نموده است: تمایل به داشتن فرزندان ده سال پیش به پایین ترین میزان خود رسید اما ازآن زمان تا کنون همواره در حال افزایش بوده است. یکی از دلایل مهم این امر افزایش نرخ تولد فرزندان در خانواده های تحصیل کرده می باشد. با این وجود تشکیل خانواده در بین این گروه همواره به تعویق می افتد.

برنوشت از: t-online.de

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job