شش حمله سایبری به تاسیسات هسته ای ایران | ایرانبیلد

 job jobjobjob                                                 job 

شش حمله سایبری به تاسیسات هسته ای ایران

n00055337-b

به گزارش ایران بیلد، شرکت امنیت سایبری «سایلنس» در گزارشی 68 صفحه‌ای در خصوص فعالیت‌های سایبری ایران مدعی شده است: «از سال 2012، فعالان سایبری ایران، ضمن حضور مستمر، به‌طور مستقیم حملاتی را علیه زیرساختهای شرکت‌ها و نهادهای دولتی کشورهای کانادا، چین، انگلیس، فرانسه، آلمان، هند، اسرائیل (رژیم صهیونیستی)، کویت، مکزیک، پاکستان، قطر، عربستان سعودی، کره جنوبی، ترکیه، امارات عربی متحده و ایالات متحده آمریکا ترتیب داده‌اند.»

به نوشته روزنامه آمریکایی یواس‌ای تودی، علت فعالیت‌های سایبری ایران می‌تواند به سال‌های 2009 و 2010 بازگردد که کرم سایبری «استاکس‌نت» تاسیسات غنی‌سایزی اورانیوم این کشور را هدف قرار داد. پس از این کرم سایبری که منتسب به ایالات متحده و اسرائیل است، نرم‌افزارهایی مثل «اسکریپت استارز، دوگو و فلیم» هم به برنامه هسته‌ای ایران یورش بردند.

بر اساس گزارش فوق، ظرف نیم‌دهه گذشته، تاسیسات هسته‌ای ایران کمتر از ۶ بار هدف حمله سایبری قرار نگرفته‌اند. بر این اساس مقامات ایرانی به این نتیجه رسیدند که کشورشان هدف حملات مستمر سایبری است و به مقابله به مثل پرداختند.

در دو سال گذشته، تعداد کثیری از حملات سایبری به ایران نسبت داده شده است. یکی از این حملات، حمله به شرکت سعودی آرامکو بود که در سال 2012 انجام شد. در سال 2013 نیز حمله به زیرساخت‌های اسرائیل و حمله به بانک‌‌ها و موسسات مالی آمریکا در سال‌های 2012 و 2013 نیز به ایران نسبت داده شد. اخیرا نیز ایرانی‌ها به شبکه اطلاعات طبقه‌بندی شده نیروی دریایی آمریکا نفوذ کردند.

بر اساس گزارش سایلنس، تمام این موارد نشان‌دهنده برنامه‌ریزی سیستماتیک ایران برای حمله به زیرساخت‌های سایبری غرب است.

به نوشته یواس‌ای تودی، تلاش‌هایی که سایلنس گزارش داده «نفس‌گیر» است. این روزنامه آمریکایی همچنین تصریح کرده که ایران پس از آغاز مذاکرات هسته‌ای، حملات خود را کاهش داده اما با شکست مذاکرات یا اعمال تحریم‌های جدید، می‌تواند از سر گرفته شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job