job job job job job  job           jobjob    

وزیر علوم با تابعیت آلمانی داعش کشته شد!

2911356bf155df3f864c53edab4cad92

به گزارش جهان نیوز ـ «رضا صیام» با نام مستعار «ذوالقرنین» عضو مصری گروه تروریستی داعش در جریان درگیری با نیروهای ارتش عراق در شهر موصل به هلاکت رسید. منابع امنیتی آلمان و عراق خبر کشته شدن این عضو ارشد دعش را که دارای تابعیت آلمانی و ساکن شهر برلین بوده، تأیید کرده‌ و اعلام کرده‌اند که وی در روزهای نخستین هفته ماه دسامبر در جنوب موصل، واقع در شمال عراق، کشته شده است. نام رضا صیام چند سال پیش به دلیل یک دعوای حقوقی به رسانه‌ها راه یافت. در آن زمان وی که دارای ۷ فرزند بود، خواهان شده بود که نام پسر ۴ ساله خود را به «جهاد» تغییر دهد.

وی که ملیت اصلی مصری داشت، از مسلمانان افراطی ساکن در آلمان به شمار می‌رفت. او در اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی دارای ارتباطاتی با «مرکز چند فرهنگه» بود. این مرکز که در شهر نوی اولم، در ایالت بایرن، واقع شده بود در اصل یکی از کانو‌ن‌های اصلی تجمع و تبادل نظر گروه‌های تروریستی به شمار می‌رفت. «محمد عطا» یکی از عاملان حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر و «سعید بحجی» که احتمال داده می‌شود در حملات ۱۱ سپتامبر شرکت داشته، از جمله کسانی بودند که به این مرکز رفت و آمد داشتند. نهادهای امنیتی ایالت بایرن در سال ۲۰۰۵ دفتر این مرکز را برای همیشه بستند.

رضا صیام سپس همراه با خانواده‌اش به شهر برلین کوچ کرد و سال‌ها در محله شارلوتن‌بورگ شهر برلین که محله‌ای خوش‌نام به شمار می‌رود، زندگی می‌کرد. او برای گذران زندگی کمک‌هزینه‌های دولتی دریافت می‌کرده و نهادهای اطلاعاتی آلمان او را از نزدیک زیر نظر داشتند. صیام پس از اقامت چندین ساله، شهر برلین را ترک کرده و به نوشته روزنامه «زود دویچه» به عنوان وزیر علوم گروه داعش در شهر موصل ساکن شد. او پس از نقل مکان به موصل نام خود را به «ذوالقرنین» تغییر داد.

63f2849ba4d45e9f7de03b8e064719ba

پس از انتصاب وی به عنوان وزیر علوم داعش، این گروه تکفیری تدریس رشته‌های موسیقی، هنر، جغرافی و علوم اجتماعی را در موصل ممنوع کرد. در ماه اوت ۲۰۱۳ شبکه یک تلویزیون آلمان گزارش داد که طبق شواهد به دست آمده، گمان می‌رود که رضا صیام در سوریه اقامت دارد.

برآمد: جهان نیوز

Share

output_nrpmHy

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


output_nrpmHy
 width=270
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job