job job job  job        jobjob job  job

پوتین: بزودی به ایران می روم

putin

رئیس جمهور روسیه در دهمین کنفرانس خبری سالانه خود گفت: حجم تجارت بین ایران و روسیه کمی کاهش یافته و ما در این باره با رئیس جمهور ایران گفتگو کردیم. اقتصاد ایران نیز وابسته به نفت است و قیمت نفت به عللی در حال کاهش است. ما به دنبال فرصتهایی برای متنوع کردن همکاری خود با ایران هستیم و در این زمینه موفقت ها و ناکامی هایی داشته ایم. توافقات نفتی می تواند برای همه طرف ها مفید باشد.

ولادیمیر پوتین افزود: ما با شرکایمان برای حل موضوع هسته ای ایران کار خواهیم کرد و به حل و فصل آن بسیار نزدیک شده ایم. احتمال سفر من به تهران وجود دارد و این موضوع از مجاری دیپلماتیک در حال پیگیری است و من به تماسهایم با رئیس جمهور ایران ادامه می دهم.

وی افزود: هیچ فشار خارجی وجود ندارد و ما توافق جدیدی با ایران امضا کردیم و پیش از این نیز یک نیروگاه هسته ای برای ایران ساخته ایم.

رئیس جمهور روسیه افزود: اقتصاد روسیه از بحران فعلی حداکثر طی 2 سال خارج خواهد شد و بایستی به سمت متنوع کردن اقتصاد حرکت کنیم؛ عوامل خارجی در کاهش ارزش روبل تاثیر داشته اند و تحریم های غربی 25 تا 35 درصد در این بحران نقش داشته اند. ولادیمیر پوتین همچنین از اقدامات مناسب دولت و بانک مرکزی روسیه برای مقابله با کاهش ارزش پول این کشور خبر داد. رئیس‌جمهوری روسیه در آخرین نشست خبری خود در سال جاری میلادی افزود: پس از فروپاشی دیوار برلین، یک دیوار دیگر دور ما ایجاد شد، طرفهای غربی مدعی هستند که همواره منطقی هستند، اما آنها با مواضع سخت ما در موضوع اوکراین متوجه شوند که باید به دیوار سازی در اطراف ما پایان دهند.

ولادیمیر پوتین، راه حل بحران اوکراین را سیاسی و نه اعمال فشار دانست و گفت: من هیچ راهی به جز حل و فصل مسالمت آمیز این بحران نمی بینم.

رئیس جمهور روسیه از توافق گازی این کشور با چین دفاع کرد و آن را به نفع دو کشور دانست. وی همچنین گفت ترکیه نیازمند انرژی است و شرکای ترک ما خواستار گاز بیشتری شده اند که قصد داریم به درخواست آنها پاسخ مثبت دهیم.

پوتین به خبرنگاری درباره خطر ایجاد جنگ سردی دیگر با غرب گفت: شاید روسیه تا حدی در بحران نقش داشته باشد اما مسکو تنها به شیوه ای سرسختانه تر از منافع خود دفاع کرده است. ما رویکرد تهاجمی نداریم. پایگاه های نظامی آمریکا در سرتاسر جهان گسترش یافته است، بودجه پنتاگون 10 برابر بودجه نظامی روسیه است، چگونه می گویید روسیه تهاجمی است؟

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job