job job job  job        jobjob job  job

اقامت کشور آلمان، مهاجرت به آلمان

dresden

طبق قوانین مهاجرتی و اقامت بلند مدت کشور آلمان شما میتوانید اقامت کشور آلمان از طریق خود اشتغالی ( پاراگراف 21 اقامت ) برای سهامداران و مدیر عامل شرکت بدست آورید. مدت زمان انجام کار از ابتدا تا دریافت ویزای اقامت 6 تا 8 ماه می باشد. سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی شرکت نوع مسئولیت محدود ( GmbH ) و افتتاح حساب بانکی شرکتی 25.000 یورو می باشد و برای راه اندازی شرکت سهامی خاص ( AG ) به سرمایه 50.000 یورویی احتیاج می باشد.

برای ورود به کشور آلمان از طریق خود اشتغالی ( پاراگراف 21 اقامت ) و سرمایه گذاری شما باید یک طرح توجیهی اقتصادی به اداره بازرگانی ارائه دهید که برنامه کار 3 سال آینده شرکت خود را توضیح دهید، شرکت ما در زمینه آماده سازی طرح توجیهی اقتصادی شمارا در این زمینه یاری می نماید.
شرایط درخواست اقامت : از نظر قانونی چند شرط اساسی زیر برای تقاضای درخواست اقامت کشور آلمان لازم و ضروری می باشد

طرح توجیهی اقتصادی ( Business plan ) قابل قبول که مورد تائید اداره بازرگانی آلمان باشد. ( شرکت ما در آلمان با دارا بودن تیم اقتصادی خبره و مجرب می تواند شمارا در این راه یاری نماید.)
ارائه زندگی نامه (مدرک تحصیلی و مدارک شغلی ) لازم به ذکر است که تنها برای ارائه به سفارت می باشد.
شرایط دریافت اقامت دائم برای متقاضی و خانواده تحت تکفل ایشان میبایست میزان کارکرد حساب بانکی و هزینه های متقاضی در کشور آلمان از تاریخ ورود و آغاز فعالیت تجاری تا انتهای 3 سال آینده، 250.000 € یورو باشد .

ضمناً یادآور میشود کلیه هزینه های شخصی خود و خانواده و همچنین ( تمامی هزینه های پرداختی مانند اجاره مسکن خرید وسایل شرکت حقوق کارمندان ، خوراک ، پوشاک و… ) شامل آن 250.000 € یورو محسوب خواهد شد.

شهروندان غیراروپایی: اقامت بلندمدت

شهروندان غیراروپایی برای اقامت بلندمدت نیاز به مجوز اقامت دارند. یک مأموریت در آلمان، در ابتدا نیاز به ویزا برای ورود دارد. در ابتدا، یک ویزای ملیتی به یک مجوز اقامت تبدیل می شود، توسط دفتر مهاجرتی بومی ذی صلاح، شهروندان غیراروپایی، غیر از کشورهای ذکر شده در اقامت کوتاه مدت، نیاز به یک ویزا برای ورود به آلمان می باشند، تا بتوانند اجازه ی اقامت طولانی مدت را دریافت کنند.
استثناهایی برای اهالی استرالیا، کانادا، اسرائیل، ژاپن، نیوزلند، کره ی جنوبی و آمریکا که ممکن است وارد آلمان شوند و قصد اقامت طولانی مدت در این کشور را دارند، وجود دارد. این افراد، مستقیماً برای دریافت مجوز اسکان یا اقامت به دفاتر مهاجرتی در آلمان مراجعه می کنند.

نکته بسیار مهم
دوستان، همکاران و متقاضیان گرامی، اطلاعات منتشر شده در وب سایت مربوط به مهاجرت آلمان از طریق خود اشتغالی می باشد.در تاریخ 2012/8/1 قوانین مربوط به انتقال سرمایه و استخدام پنج نفر کارمند آلمانی برداشته شده است، شما با مراجعه به وب سایت های رسمی ارگانهای مربوط به مهاجرت می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

متقاضیان عزیز،
ثبت شرکت در کشور آلمان به تنهایی باعث دریافت اقامت نمی شود. برای دریافت اقامت باید ابتدا طرح توجیهی اقتصادی خود را آماده سازید و هدف خود را برای ورود به کشور آلمان بیان کنید،در صورت موافقت با طرح توجیهی اقتصادی و اعطای ویزای اقامت شما برای پیاده سازی طرح، شما شرکت خود را ثبت می نمایید.

نکته مهم دیگر در رابطه با ثبت شرکت در آلمان، طبق قوانین جاری کشور آلمان، فردی که مقیم کشور آلمان نباشد از لحاظ قانونی نمی تواند در بانک های معتبر و موجود در آلمان حساب بانکی داشته باشد، درصورتی که شما مایل به ثبت شرکت در کشور آلمان و افتتاح حساب بانکی می باشید و می خواهید خود مدیر عامل شرکت باشید باید برای دریافت اقامت خود اقدام نمایید. در غیر این صورت شما می توانید یک مدیر عامل بومی ( ساکن کشور آلمان ) استخدام نمایید.

آگاهی از اطلاعات بروز، وکلای توانمند و متخصصین مجرب مزیت همکاری با شرکت ماست.

خود اشتغالی (فعالیت شغلی مستقل):
شرایط لازم اعطای مجوزهای اقامت برای موسسین شرکت ها به نحو چشمگیری کاهش یافته و ساده تر شده است. مفاهیم و عباراتی مانند منافع و علائق «مهم»و«خاص» حذف شده اند. همچنین شرط داشتن حداقل مبلغ سرمایه گذاری 250000یورو و ایجاد 5 فرصت شغلی هم حذف شده است.
http://www.auslaenderamt-kassel.de/aenderung.htm

Selbständige Tätigkeit:
Die Anforderungen zur Erteilung von Aufenthaltstiteln an Unternehmensgründer werden deutlich abgesenkt. Die Begriffe des „übergeordneten“ und „besonderen“ Interesses werden gestrichen. Auch entfällt die Regelerteilungsvoraussetzung der Investitionssumme von 250.000 Euro und der Schaffung von fünf Arbeitsplätzen.
http://www.auslaenderamt-kassel.de/aenderung.htm

ماده 21 خود اشتغالی
(1) امکان اعطای مجوز اقامت به یک خارجی وجود دارد در صورتی که:
1- یک علاقه یا منفعت اقتصادی یا یک نیاز منطقه ای در میان باشد.
2- انتظار می رود که فعالیت شغلی مورد نظر اثرات مثبتی در اقتصاد بگذارد.
3- تامین مالی و فاینانس اجرای کار از محل سرمایه ی شخصی و یا ضمانت دریافت اعتبار بانکی باشد.
ارزیابی پیش شرط ها طبق بند 1 به ویژه بر این اساس است که احتمال موفقیت ایده و هدف تجاری که مبنای کار قرار می گیرد چقدر است، شخص خارجی تا چه میزان در امور تجاری و اداره ی شرکت ها تجربه دارد.، میزان سرمایه ی آورده چقدر است.، تاثیرات کار بر موقعیت تحصیلی آموزشی و و نقش آن در ابداعات و ابتکارات و تحقیقات تا چه حدی است. در این بررسی ها شرکت های تخصصی که در محل مورد نظر فعالیت دارند، مقامات مسئول کاری و تجاری، نمایندگان حقوقی امور عمومی برای مشاغل و مقامات مسئول صدور مجوز شغل شرکت خواهند داشت.
(2) امکان اعطای مجوز اقامت همچنین در این صورت هم وجود دارد که تسهیلات و نکات مثبتی مربوط به حقوق انسانها بر اساس روابط متقابل کشورها در میان باشد.
(2 الف)چنانچه یک شخص خارجی تحصیلاتش را در یک دانشگاه دولتی و یا یک دانشگاه که از سوی مراجع دولتی به رسمیت شناخته شده به پایان برساندو یا به عنوان محقق، پژوهشگر و دانشمند مطابق با ماده ی 18 و یا 20 دارای مجوز اقامت می باشد می توان به وی برای انجام فعالیت خود اشتغالی جدا از مقررات بند 1مجوز اقامت اعطا کرد.فعالیت خود اشتغالی مورد نظر باید با رشته ی تحصیلی و دانش کسب شده بر اساس آن در طول تحصیلات دانشگاهی و یا انجام پژوهش های علمی مرتبط باشد.
(3)به خارجیان بالای 45 سال فقط در صورتی مجوز اقامت داده می شود که از منابع تامین دوران پس از اتمام فعالیت شغلی شان به میزان مناسب برخوردار باشند.
(4) مدت اعتبار مجوز اقامت حداکثر 3 سال می باشد، چنانچه فعالیت شغلی شخص خارجی با موفقیت همراه باشد پس از گذشت 3 سال می توان جدای از ماده ی 9 تبصره ی 3 به وی مجوز اقامت دائم داد، مشروط به آنکه زندگی خود و افرادی که با وی رابطه ی خانوادگی دارند و او سرپرستشان محسوب می شود از نظر اقتصادی مناسب باشد و درآمد کافی و مطمئنی داشته باشد.
(5)جدای از مقررات بند 1 می توان جهت انجام فعالیت های شغلی آزاد به افراد خارجی مجوز اقامت اعطا کرد. فرد باید مجوز مورد نیاز برای انجام شغل آزاد را داشته باشد و یا به وی تضمین داده باشند که این مجوز را دریافت خواهد کرد. بند 1 ردیف 4 در اینجا ملاک خواهد بود، بند 4 در این مورد اجرا نمی شود.
(6)چنانچه یک خارجی به منظور هدف دیگری مجوز اقامت دریافت کرده باشد می تواند با همان مجوز به فعالیت شغلی مستقلانه بپردازد مشروط به آنکه طبق دیگر مقررات مورد نیازمجوز های لازم را دریافت کرده باشد و یا به وی تضمین داده باشند که این مجوزها را دریافت خواهد کرد.

http://www.gesetze-im-internet.de/aufenthg_2004/BJNR195010004.html

via: bahargate.com

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job