job job job  job        jobjob job  job

افزایش حملات نژادپرستانه در آلمان

0,,17790864_303,00

به گزارش دویچه وله به نقل از نشریه “اشپیگل”، شمار موارد رسم صلیب شکسته بر روی دیوار کمپ‌های پناهجویان در آلمان، پرتاب سنگ به این مراکز و ایجاد حریق در آن‌ها فزونی گرفته است. وزارت کشور آلمان با نگرانی این روند را دنبال می‌کند. هفته‌نامه “اشپیگل” روز دوشنبه (۱۷ نوامبر / ۲۶ آبان) می‌نویسد که شمار حمله‌های گروه‌های راست‌گرا به اقامتگاه‌های پناهجویان در آلمان به شدت افزایش یافته است. به گزارش این نشریه آلمانی، اداره جنایی آلمان فدرال در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی (۲۰۱۴) ۸۶ مورد چنین جرایمی را ثبت کرده است، از رسم صلیب شکسته (نشان نازی‌ها در آلمان) بر روی دیوار کمپ‌های پناهجویان تا پرتاب سنگ به این مراکز و به آتش کشاندن آن‌ها.

این تعداد بیش از مجموع جرایم مشابه در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ است. وزارت کشور آلمان اعلام کرده که با “دقت بسیار” افزایش این موارد جرم را دنبال می‌کند. “اشپیگل” به نقل از سازمان دفاع از حقوق پناهندگان “پرو آزول” و بنیاد “آمادئو آنتونیو” می‌نویسد که افزون بر حمله‌هایی که به اقامتگاه‌های پناهندگان در آلمان صورت گرفته، در ده‌ ماه نخست سال‌جاری بیش از دویست تظاهرات نیز علیه پناهجویان برگزار شده است.

افزایش تعداد پناهجویان

با توجه به ادامه کشمکش‌های موجود در سراسر جهان، روند فرار افرادی که مجبور به ترک خانه و کاشانه و میهن خود و پناه جستن در کشورهای دیگر هستند همچنان ادامه دارد. به گزارش وزارت کشور آلمان، از ماه ژانویه تا اکتبر ۲۰۱۴ بیش از ۱۵۸ هزار نفر در آلمان درخواست پناهندگی کرده‌اند. شمار پناهجویان آلمان در مدت مشابه سال ۲۰۱۳ اندکی بیش از ۱۰۰ هزار نفر بود. به گفته اداره فدرال آلمان برای امور مهاجران و پناهندگان، بیش از ۲۹ هزار درخواست پناهندگی از آغاز سال ۲۰۱۴ تا کنون پذیرفته شده است. بیشتر پناهجویانی که به درخواست پناهندگی‌شان پاسخ مثبت داده شده از کشورهای افغانستان، عراق و سوریه می‌آیند که در آن‌ها جنگ و کشمکش شدید در جریان است.

جنایاتی که گروه موسوم به “دولت اسلامی” (داعش سابق) در ماه‌های اخیر مرتکب شده، در تشدید مخالفت راستگرایان با پناهجویان بی‌تاثیر نبوده است. به تازگی گروه‌های خشن و تندروی موسوم به “هولیگنس” به بهانه مقابله با اسلامگرایان متحد شد‌ه‌اند و در شهرهای کلن و هانوفر آلمان ناآرامی‌هایی ایجاد کرده‌اند که به مجروح شدن ده‌ها پلیس منتهی شده است. این گروه‌ها مبارزه با رشد اسلامگرایی را سرپوشی برای گسترش تمایلات خارجی‌ستیزانه خود کرده‌اند.

برآمد: دویچه وله

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job