job job job  job            jobjob job  

آمریکا در آرزوی نفوذ ایران در منطقه

1560668_814732988589361_2127265122607223706_n

به گزارش ایران بیلد، نشریه ی معتبر امیرکایی فارین پالیسی( Foreign Policy) می گوید: ” آمریکایی ها آرزو دارند قدرت و نفوذ امروز ایران را در منطقه داشته باشند “

اسرائیل عصبانی است, عربستان سعودی از خشم کبود شده. بعد از نامه اوباما به رهبر ایران همه بهت زده شده اند. خاورمیانه در حال تغییر است حوادث موجود دورنمای ژئوپولیتیک کل خاورمیانه را تغییر خواهد داد؛ منطقه ای که باتلاقی برای اوباما و اسلاف او بوده است. آمریکا نشان می دهد کاملا به ایران در خاورمیانه نیاز دارد زیرا ایران ثبات خود را حفظ کرده و نقش آفرین نخست منطقه گردیده. آمریکا تمام متحدانش را علیه داعش بسیج کرده ولی این ائتلاف شکست خورده است زیرا مهمترین و کلیدی ترین بازیگر منطقه فراموش شده,ایـــران!

باید پذیرفت این ائتلاف بدون حضور ایران ائتلافی شکست خورده است به همین دلیل آمریکایی ها به طور محرمانه از ایران درخواست دارند وارد نبرد مستقیم با داعش شود زیرا میدانند برخورد نظامی ایران با داعش تنها به حمله هوایی محدود نخواهد شد آنها(ایرانی ها)نیروهای زمینی و آبدیده خود را وارد میدان خواهند کرد نیروهای بازمانده از طولانی ترین نبرد قرن. موفقیت های آتی در میدان های جنگ عراق ثابت کننده نقش سازنده ایران است. در جنگ اخیر بر سر شهر استراتژیک آمرلی در شرق عراق نیروهای قدس دوشادوش پیشمرگه های کرد می جنگیدند. ایران از نظر دیپلماتیک نیز می تواند نقشی را ایفا کند که ایالات متحده نمی تواند و نخواهد توانست. تهران به عنوان یک حامی کلیدی دولت سوریه می تواند با اسد ارتباط بگیرد و با اعتماد به منفعت خود با وی صحبت کند. همچنین پیوستگی ماهوی میان شیعیان ایران و عراق به ایران نقشی را داده است که امریکا تنها می تواند آرزوی آن را داشته باشد. آمریکایی ها آرزو دارند قدرت و نفوذ امروز ایران را در منطقه داشته باشند.

ایران بیلد

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
یک پاسخ برای “آمریکا در آرزوی نفوذ ایران در منطقه

  1. […] آمریکایی ها آرزو دارند قدرت ایران را در منطقه داشته باش… […]


بازگشت به بالا


Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job